IT

Wyszukiwanie danych nigdy nie było łatwiejsze

By  | 

Nowy EPLAN Data Portal, z nowym interfejsem użytkownika i ulepszonymi algorytmami wyszukiwania sprawia, że wyszukiwanie danych jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki rozszerzonym parametrom wyszukiwania użytkownik szybko odnajduje dokładnie te komponenty, których potrzebuje. Za pomocą konfiguratorów może teraz intuicyjnie generować indywidualne rozwiązania, między innymi za pomocą konfiguratora produktów Lenze.

EDP Rittal Enclosure.jpg: Ponad jedna trzecia wszystkich danych w EPLAN Data Portal jest już zgodna z nowym, wysokiej jakości standardem danych, w tym dane firmy Rittal.

EDP Rittal Enclosure.jpg: Ponad jedna trzecia wszystkich danych w EPLAN Data Portal jest już zgodna z nowym, wysokiej jakości standardem danych, w tym dane firmy Rittal.

Już wkrótce swoją premierę będzie miała nowa Platforma EPLAN 2022, a równocześnie z jej wprowadzeniem EPLAN Data Portal będzie dostępny do użytku w środowisku chmury EPLAN ePulse. Zaktualizowany interfejs użytkownika oferuje liczne ulepszenia wyszukiwania danych urządzeń. Udoskonalone algorytmy wyszukiwania i poprawione parametry znacznie ułatwiają użytkownikom szybkie odnalezienie odpowiednich komponentów do pobrania. Zwiększona wydajność systemu zapewnia również większą szybkość przy doborze komponentów. Kolejną nowością jest integracja z konfiguratorem produktów firmy Lenze.

Konfiguratory usprawniają wybór produktów

Bernd Spiegel, Dyrektor ds. procesów zespołowych i danych w firmie Lenze, wyjaśnia: »Bezpośrednia integracja naszego konfiguratora produktów z nową Platformą EPLAN pozwala klientom bardzo szybko znaleźć produkt, którego potrzebują. Nie ma potrzeby wyszukiwania urządzeń na obszernych listach, a klienci otrzymują urządzenia spełniające określone przez nich wymagania. Poza tym, ta współpraca przynosi korzyści również Lenze, jako producentowi wielu produktów i ich wariantów. Wprowadzenie danych dla konfiguratora w Eplan Electric P8 jest dla nas znacznie łatwiejsze niż robienie tego dla wszystkich wariantów serii produktów.»

I tak dla przykładu- użytkownik potrzebuje przemiennika częstotliwości. Korzystając z wyszukiwarki Lenze Easy Product Finder, potrzebuje zaledwie kilku kroków, aby znaleźć odpowiednie urządzenie z serii i550. Charakterystyki techniczne, takie jak moc znamionowa, typ sieci zasilającej i typ sieci fieldbus, są uwzględnione jako kryteria wyboru. Gdy użytkownicy zdecydują się na konkretne urządzenie na podstawie tych parametrów, powiązane dane EPLAN mogą zostać wygenerowane w widoku szczegółowym, a następnie zaimportowane do aplikacji CAN do zarządzania urządzeniami.

Lenze Easy Product Finder_EN.png: Użytkownicy portalu potrzebują tylko kilku kroków, aby znaleźć odpowiednie urządzenie z serii i550 za pomocą konfiguratorów, takich jak Lenze Easy Product Finder.

Około trzech milionów zestawów danych dostępnych na portalu
Podobnie działają konfiguratory innych producentów, w tym Endress+Hauser, Bosch Rexroth oraz Rittal. Dzięki temu portfolio każdego producenta jest łatwo dostępne dla inżynierów projektantów. Wybór urządzeń i pozyskiwanie wysokiej jakości danych jest łatwe i intuicyjne. Dane są aktualne i można je przenieść bezpośrednio do projektów. Podobnie, jak w przypadku konfigurowania funkcji dla nowego samochodu, użytkownicy są prowadzeni przez różne rodziny produktów poszczególnych producentów. Integracja konfiguratorów nie tylko rozszerza dane dostępne w portalu (ponad 1 milion zestawów danych) o około dwa miliony konfigurowalnych wariantów, ale także ułatwia użytkownikom tworzenie wysokiej jakości danych urządzeń.

Dodatkowo, dostępne są selektory firm Aventics, IPF i Schneider Electric, zapewniające szybki wybór produktów. Nie ma obaw o poprawność danych dzięki ukierunkowanemu zawężaniu selekcji. Portfolio to zostanie wkrótce rozszerzone o ofertę dwóch kolejnych, znanych globalnych graczy, co oznacza, że użytkownicy zyskają jeszcze więcej korzyści.

EPLAN Data Standard (EDS) umacnia się

Ponad jedna trzecia danych w portalu jest już zgodna z nowym standardem danych wysokiej jakości (EDS). Firma EPLAN wyznacza kolejne ambitne cele, zakłada, że połowa wszystkich danych urządzeń powinna spełniać wymogi standardu do końca 2022 roku, o ile będzie to możliwe. Wymaga to dalszych zobowiązań ze strony producentów urządzeń, z których wielu dostrzega korzyści płynące z posiadania danych w 100% cyfrowych. Do dużych producentów, którzy byli pionierami w tej dziedzinie na arenie międzynarodowej, należą Chint (Chiny), IFM, Pilz, Rittal i SMC (Europa), Numatics (USA) i Omron (Japonia).

Arndt Christ, wiceprezes oddziału Customer Support International firmy Pilz, mówi: »Cieszymy się, że możemy obecnie zaoferować naszym klientom wysokiej jakości dane inżynieryjne. W 2020 roku podjęliśmy decyzję o stworzeniu makr produktów firmy Pilz zgodnych z EPLAN Data Standard. Standaryzacja danych, która jest obecnie możliwa i która ułatwia korzystanie z makr, przynosi korzyści naszym wewnętrznym działom inżynieryjnym oraz naszym klientom na całym świecie. Podczas, gdy poprzednio makra musiały być wstawiane do projektów przy użyciu zestawów wartości, teraz można to zrobić za pomocą szablonu funkcyjnego. Korzyści obejmują lepsze łączenie danych w sieci, na przykład 2D i 3D, mniejszą liczbę błędów, ponieważ połączenia są precyzyjnie zdefiniowane, a przede wszystkim oszczędność czasu dzięki standaryzacji makr. Nowy standard danych, w szczególności szablony funkcyjne, są znakiem jakości dla naszych makr i spełniają oczekiwania dotyczące wysokiej jakości danych. Mamy niezawodnego partnera na przyszłość, firmę EPLAN, z którą możemy współpracować w celu dalszego rozwoju tego procesu.»

Timm Hauschke. »Naszym celem jest, aby dane urządzeń były w 100 % dostępne cyfrowo, co stanowi idealną podstawę dla wysoce wydajnej inżynierii,» powiedział Timm Hauschke, dyrektor oddziału Cloud Business Master Data w firmie EPLAN.

Timm Hauschke, dyrektor oddziału Cloud Business Master Data w firmie EPLAN, dodaje:

»Dążenie producentów do zapewnienia wysokiej jakości danych zbiega się z oczekiwaniami naszych użytkowników. W końcu tylko kompleksowe, zintegrowane dane stanowią podstawę dla cyfrowego bliźniaka, dostarczającego informacje do procesów i maszyn we wszystkich fazach procesowych, od projektowania po produkcję. EPLAN Data Standard jest wdrażany na całym świecie od momentu jego wprowadzenia. Naszym celem jest zapewnienie, aby dane urządzeń były dostępne w 100% cyfrowo, dając w ten sposób idealną podstawę dla wysoce wydajnej inżynierii.»

Więcej informacji:
www.epulse.com/en.html
Nowości w Platformie Eplan 2022:
www.eplan.pl/rozwiazania/platforma-eplan/platforma-eplan-2022/


Eplan Software & Service
EPLAN dostarcza rozwiązania programowe i serwisowe z zakresu inżynierii elektrycznej, automatyki i mechatroniki. Firma rozwija jeden z czołowych na świecie systemów do projektowania oprogramowania dla producentów maszyn i paneli sterowniczych. EPLAN jest również idealnym partnerem, pomagającym usprawnić wymagające procesy inżynieryjne.

Zarówno standardowe, jak i niestandardowe interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniają spójność danych w całym łańcuchu wartości. Współpraca z EPLAN zapewnia nieograniczoną komunikację we wszystkich dziedzinach inżynierii. Bez względu na to, czy są to małe czy duże przedsiębiorstwa, klienci firmy mogą lepiej wykorzystywać swoje doświadczenie. Na całym świecie EPLAN obsługuje ponad 61.000 klientów. Firma chce dalej rozwijać się wraz ze swoimi klientami i partnerami poprzez integrację i automatyzację w inżynierii. W ramach sieci EPLAN Partner Network otwarte interfejsy i bezproblemowa integracja są realizowane wspólnie z partnerami. Celem firmy jest rozwijanie efektywnej inżynierii.

Firma EPLAN została założona w 1984 roku i stanowi część grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh działa na całym świecie w oparciu o 12 zakładów produkcyjnych i 94 filie międzynarodowe. Zatrudnia w sumie 11,600 osób i w 2020 roku wygenerowała przychody w wysokości około 2,2 mld EUR. Po raz 13. z rzędu ta firma rodzinna zdobyła wyróżnienie „Top German Employer” w 2021 r. Ponadto, Friedhelm Loh Group uzyskała wyróżnienie “Top vocational trainer” przyznane przez Deutschland Test and Focus Money.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:
www.eplan.de
www.friedhelm-loh-group.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *