Automatyka i mechanika

Zbieranie danych z linii produkcyjnej – czwarta rewolucja przemysłowa właśnie trwa – dołącz do niej!

By  | 
Automatyzacja i robotyzacja fabryk pozwoliła na optymalizację procesów produkcji

Automatyzacja i robotyzacja fabryk pozwoliła na optymalizację procesów produkcji

Oprogramowanie IoT Gateway – przepustka do Przemysłu 4.0
Automatyzacja i robotyzacja fabryk pozwoliła na niespotykaną do tej pory optymalizację procesów produkcji. Pojawienie się na rynku rozwiązań z obszaru Internetu Rzeczy (ang. Internet of Things), czyli narzędzi, urządzeń i maszyn przemysłowych wyposażonych w połączenie do sieci IP (ang. Internet Protocol) , które potrafią komunikować się z innymi inteligentnymi maszynami i oprogramowaniem za pośrednictwem Internetu wprowadza wiele możliwości, które do tej pory były niedostępne w klasycznej automatyzacji i robotyce.
Producent maszyny wyposaża ją lub całą linię takich maszyn w odpowiednie czujniki procesowe i rejestratory oraz systemy przesyłania danych, które na bieżąco mierzą i przekazują informacje o takich parametrach jak m.in.: temperatura, ciśnienie, wilgotność, parametry prądu, wibracje, prędkość obrotowa, siła, skład chemiczny, itd.. Rodzaj zbieranych danych zależy od tego, jakich użyto czujników i rejestratorów, ale też od inwencji konstruktora i oraz przede wszystkim celu mierzenia tych wszystkich wartości.

Czy właściciel maszyny może w prosty sposób pozyskać te dane dla swoich celów?
Skorzystaj z tego, że Twoja linia produkcyjna oraz maszyny zbierają „dla siebie” bardzo dużo danych, które zazwyczaj widoczne są jedynie na panelach operatorskich, zaszyte w sterownikach czy bezpośrednio w elementach wykonawczych.

Jak się do nich dostać nie angażując producenta maszyny lub programisty?
Rozwiązaniem jest oprogramowanie IoT Gateway, które w łatwy sposób zbiera dane z urządzeń i sterowników na linii produkcyjnej i pozwala przekazywać je do baz danych czy odbiorników (np. w chmurze), które mogą olbrzymią ilość danych przeanalizować i wyciągnąć bardzo pożyteczne wnioski dla produkcji.

IoT Gateway to Mulitkonektor – oprogramowanie, które łączy się do sterowników i elementów wykonawczych wielu producentów. Aby zacząć zbieranie danych nie ma potrzeby żadnego programowania. Wystarczy samodzielnie skonfigurować połączenie do czujnika czy elementów automatyki, aby rozpocząć zbieranie danych. Jeśli użytkowana przez Ciebie maszyna nie ma jeszcze możliwości przesyłania danych do chmury, a chcesz to łatwo wdrożyć bez zatrudniania developera czy programisty, w takim przypadku oprogramowanie IoT Gateway jest rozwiązaniem, którego szukasz.
Zobacz jak łatwo skonfigurować IoT Gateway i pobierać dane z maszyny.

Obejrzyj filmy:

Ściągnij demo oprogramowania IoT Gateway i przetestuj!
Obejrzyj inne filmy instruktarzowe o IoT Gateway
Odwiedź stronę dedykowaną IoT Gateway
Zapoznaj się z recenzją IoT Gateway


Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2019 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 31 000 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2019) i wygenerowała w 2019 roku obrót w wysokości 77,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 72 600 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 126 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.
Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *