Raporty

Zielone Światło dla targów

By  | 

W światowym Dniu Targów 2 czerwca rząd ogłosił decyzję o odmrożeniu branży targowej, która jak zapowiadają organizatorzy wystaw, faktycznie ma szansę ruszyć we wrześniu. O znaczeniu targów dla gospodarki rozmawiali szefowie największych ośrodków targowych w Polsce , samorządowcy, biznesmeni i, przedstawiciele świata kultury podczas konferencji online – Zielone Światło dla branży – Back to Business.

Działalność targowa została unieruchomiona ponad 14 miesięcy temu, z krótką jesienną przerwą , kiedy organizacja wystaw była możliwa – To jest branża, która została pierwsza zamrożona i ostania uwolniona – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta – Targi, to element pobudzenia życia gospodarczego, płuca dla każdego miasta, regionu , w którym funkcjonują. Wystarczy wspomnieć, że jedna złotówka zostawiona na targach to 6 złotych wydanych w mieście na taksówki , hotele, zostawione w restauracjach i kwiaciarniach.

Rząd zdecydował, ze targi mogą wystartować 6 czerwca w reżimie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych

– W rzeczywistości oznacza to, że pierwsze wystawy odbędą się we wrześniu – wyjaśnia Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce – Wystaw nie organizuje się bowiem w kilka dni. Ostatni rok pełen obostrzeń pokazał nam, że jesteśmy bardzo społeczni, spragnieni kontaktów osobistych i to jest źródłem mojego optymizmu co do przyszłości targów. Służą one bowiem budowaniu zaufania niezmiernie ważnego w biznesie, czego nie da się osiągnąć za pośrednictwem Internetu .

Pierwszą wystawą, inaugurującą jesienny sezon targowy niemal w całej branży będzie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który podobnie jak przed rokiem będzie jedyną wystawą branży obronnej w Europie jaka się odbędzie – Wystawy, które miały odbyć się w pierwszym półroczu tego roku zostały przeniesione na jesień, zatem nasz kalendarz jest bardzo ciasny, ale wystawcy oczekują targów – twierdzi Andrzej Mochoń.

Potwierdza to Rafał Mazurczak członek Zarządu Echa Investment:

– Targi są zwierciadłem biznesu. Z niecierpliwością oczekujemy możliwości spotkań face to face, wystawiania się na międzynarodowych imprezach, z których czerpiemy inspiracje. Biznes to relacje, kontakty, spotkania bezpośrednie, wystawy wrócą zatem do naszych kalendarzy.

A już dzisiaj wieczorem w akcie solidarności z branżą targową rozbłysną na zielono obiekty targowe w całej Polsce i najważniejsze budynki w miastach. W Kielcach zielonej nadziei należy wypatrywać o 21 miedzy innymi na Urzędzie Miasta, Kieleckim Centrum Kultury, Geoparku Kielce, Galerii Echo, Hotelu Bińkowskim, Wojewódzkim Domu Kultury, „Zameczku” a także Centrum Leonarda Da Vinci czy w Bałtowie.

 

Zdjęcie – Na zdjęciu (od lewej): Rafał Mazurczak Członek Zarządu Echo Investment, dr Andrzej Mochoń Wiceprezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego i Prezes Zarządu Targów Kielce SA, Bogdan Wenta Prezydent Miasta Kielce

 

źródło: Targi Kielce

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *