Automatyka i mechanika

Automatyzacja w kilka minut bez wymogu doświadczenia w programowaniu.

By  | 

Cognex In-Sight 2800 – połączenie technologii Deep Learning z tradycyjnymi narzędziami wizyjnymi

Firma Cognex Corporation wprowadziła na rynek nowy system wizyjny z serii In-Sight 2800 pozwalający na uruchomienie aplikacji w ciągu zaledwie kilku minut.

“Zastosowanie technologii Deep Learning na linii produkcyjnej nigdy nie było tak proste” – mówi Carl Gerst, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i rozwiązań w firmie Cognex. “System In-Sight 2800 można przeszkolić na podstawie zaledwie kilku obrazów, aby zautomatyzować wszystko, od prostych kontroli typu pass/fail po zaawansowaną klasyfikację i sortowanie – nie jest potrzebny komputer ani programowanie.”

Interfejs EasyBuilder prowadzi krok po kroku przez proces tworzenia aplikacji. Dzięki temu nawet nowi użytkownicy systemu wizyjnego w łatwu sposób skonfigurują każde zadanie. Doświadczeni użytkownicy docenią, jak intuicyjny interfejs In-Sight typu “wskaż i kliknij” upraszcza tworzenie bardziej złożonych aplikacji i zapewnia szybki postęp operacji.

Połączenie technologii Deep Learning i tradycyjnych systemów wizyjnych daje użytkownikom elastyczność w rozwiązywaniu szerokiego zakresu zastosowań inspekcyjnych. Operatorzy po prostu wybierają narzędzie zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższą możliwą dokładność dla danego zadania. Narzędzia mogą być używane pojedynczo do prostych zadań lub połączone w łańcuchy do bardziej złożonych sekwencji logicznych.

Zestaw narzędzi obejmuje również ViDi EL Classify. Używając zaledwie pięciu obrazów, można wytrenować to potężne narzędzie klasyfikujące do identyfikacji i sortowania wad w różnych kategoriach oraz prawidłowego identyfikowania części z odchyleniami. Możliwość klasyfikowania według wielu cech lub właściwości pozwala użytkownikom na rozwiązywanie większej liczby zadań za pomocą jednego rozwiązania wizyjnego.

Nowy system In-Sight 2800 oferuje również szeroką gamę akcesoriów i elementów wymiennych, aby pomóc użytkownikom w szybkim dostosowaniu się do zmian, takich jak nowe części, większa szybkość linii i wyższe standardy jakości.

Więcej informacji o In-Sight 2800 można znaleźć na stronie: http://www.cognex.com/en-pl/in-sight-2800 lub pod numerem telefonu +48 71 71 21 086.


O firmie Cognex Corporation
Cognex Corporation projektuje, rozwija, produkuje i sprzedaje szeroką gamę produktów opartych na systemach wizyjnych, z których wszystkie wykorzystują sztuczną inteligencję (AI), dającą maszynom zdolność „widzenia”. Produkty Cognex obejmują systemy wizyjne, czujniki wizyjne i czytniki kodów, które są stosowane w fabrykach i centrach dystrybucji na całym świecie, gdzie eliminują błędy w produkcji i wysyłce. Firma Cognex jest światowym liderem w branży systemów wizyjnych. Od momentu założenia w 1981 roku dostarczyła ponad 3 miliony produktów opartych na obrazie, co stanowi ponad 8 miliardów dolarów łącznego przychodu. Firma Cognex, z siedzibą w Natick, Massachusetts, USA, posiada biura i dystrybutorów w obu Amerykach, Europie i Azji. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź stronę internetową firmy Cognex: www.cognex.com.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *