Automatyka i mechanika

Systemy automatyzacji jak smartfony: sklep ctrlX Store firmy Bosch Rexroth zaprasza klientów

By  | 

Klienci mogą w prosty sposób pobierać aplikacje firmy Bosch Rexroth lub innych producentów bądź tworzyć własne

  • Oferta sklepu ctrlX Store dla użytkowników platformy automatyzacji
  • Szybkie i łatwe wdrażanie niestandardowych aplikacji
  • Cyfrowy cykl obsługi klienta zapewniający większą przejrzystość i elastyczność

Firma Bosch Rexroth zapewnia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do rozwiązań z zakresu automatyzacji, a ponadto umożliwia im samodzielne tworzenie aplikacji na platformie ctrlX AUTOMATION. Ta otwarta platforma automatyzacji działa teraz podobnie jak smartfony. Klienci mogą kupować aplikacje w sklepie ctrlX Store, zarządzać licencjami na oprogramowanie za pośrednictwem Centrum Licencji Bosch Rexroth i przypisywać licencje do urządzeń. Dotyczy to aplikacji opracowanych zarówno przez firmę Bosch Rexroth, jak i innych producentów.

CtrlX Store zawiera aplikacje opracowane zarówno przez Bosch Rexroth, jak i przez innych producentów. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

CtrlX Store zawiera aplikacje opracowane zarówno przez Bosch Rexroth, jak i przez innych producentów. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Firma Bosch Rexroth rozwinęła swój rynek, wykorzystując opartą na aplikacjach platformę sterowania ctrlX CORE. Platforma ta obsługuje aplikacje utworzone przez Bosch Rexroth i innych producentów oraz umożliwia użytkownikom tworzenie własnych, niestandardowych aplikacji i bibliotek. Dzięki temu do ctrlX CORE można w każdej chwili dodać nowe funkcje automatyki i sterowania. Sklep ctrlX Store zapewnia użytkownikom szeroki wybór aplikacji, umożliwiając im stworzenie systemu oprogramowania dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb. Użytkownicy mogą zakupić dowolną aplikację w sklepie ctrlX Store i zainstalować ją na ctrlX CORE.

Automatyzacja za dotknięciem przycisku: aplikacje umożliwiają tworzenie elastycznych rozwiązań dostosowanych do współczesnych wymagań

Oprócz aplikacji opracowanych przez firmę Bosch Rexroth, w sklepie ctrlX Store znajduje się coraz więcej aplikacji pochodzących od innych dostawców. Dzięki temu klienci mogą na przykład integrować aplikacje ze sztuczną inteligencją w celu usprawnienia produkcji i procesów lub korzystać
z inteligentnych rozszerzeń oprogramowania dla mechaniki, takich jak przekładnie lub systemy chwytania i mocowania. Portfolio aplikacji obejmuje również takie obszary, jak bezpieczeństwo IT, łączność, informatyka przemysłowa czy rozpoznawanie głosu i wizualizacje.

Klienci nabywają aplikacje bezpośrednio przez Internet i otrzymują je w formie cyfrowej do pobrania lub za pośrednictwem dedykowanego mechanizmu aktualizacji. Oznacza to, że – podobnie jak w przypadku smartfonów – aplikacje te można uruchamiać w dowolnym miejscu i czasie.

Pedro Reboredo, dyrektor ds. platform cyfrowych w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji w firmie Bosch Rexroth, objaśnia: „Nasz sklep ctrlX Store jest częścią ekosystemu otaczającego naszą platformę automatyzacji. Powiązana z nim sieć partnerów ctrlX World oraz społeczność ctrlX AUTOMATION cały czas się powiększają. Celem sklepu jest zapewnienie użytkownikom dostępu do funkcji i aplikacji w sposób, który znają oni ze świata smartfonów. Chcemy im ułatwić codzienną pracę, tak aby mogli wykonywać swoje zadania dosłownie za pomocą jednego przycisku”.

Sklep ctrlX Store udostępnia również pełny zakres treści odnoszących się do aplikacji, tak aby klienci byli zawsze na bieżąco. Najnowsze informacje dotyczące aplikacji, a także pakiet SDK i inne usługi są zawsze łatwo dostępne, podobnie jak powiadomienia o aktualizacjach i powiązanych z nimi zmianach. Przejrzystość, scentralizowany dostęp i informacje na żądanie – wszystko to sprawia, że cyfrowy cykl obsługi klienta działa doskonale.


Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.
Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 100 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Wichrowa 1a, 60-449 Poznań
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *