Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Blokowanie pozycji za pomocą trzpieni ustalających firmy norelem

By  | 

Dzięki łatwej obsłudze i pewnemu mocowaniu gama trzpieni ustalających firmy norelem umożliwia inżynierom bezpieczne blokowanie pozycji ruchomych części. Asortyment obejmuje trzpienie ze stali nierdzewnej ze zdalnym uruchamianiem oraz trzpienie ustalające z zabezpieczeniem przed przekręceniem i ściętym trzpieniem.

Typowy trzpień ustalający posiada pokrętło lub pierścień przymocowany do sworznia ze sprężyną. Po pociągnięciu za gałkę sworzeń wsuwa się, pozwalając na swobodny ruch trzpienia w żądane położenie. Po zwolnieniu sprężyna blokuje mechanizm na miejscu

Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem, podkreśla: – Nasze trzpienie ustalające zwiększają wydajność i poprawiają bezpieczeństwo podczas utrzymywania na miejscu części ruchomych oraz nie wymagają żadnych narzędzi do działania. Te wszechstronne produkty charakteryzują się dużymi siłami mocowania i nadają się do zastosowań, w których wymagane jest z góry określone miejsce ustalenia pozycji, np. w urządzeniach przemysłowych, narzędziach do pozycjonowania, pojazdach specjalnych i rozkładanych meblach.

Zdalnie uruchamiane trzpienie ustalające ze stali nierdzewnej sprawdzają się tam, gdzie niedostępna przestrzeń montażowa utrudnia obsługę oraz w przypadkach, gdy ze względów ergonomicznych lub bezpieczeństwa wymagana jest obsługa zdalna.

Cięgno Bowdena jest używane do zdalnego sterowania trzpieniem ustalającym, przenosząc ruch mechaniczny, siły nacisku lub siły rozciągające za pomocą kombinacji elastycznego drutu i pancerza cięgna. Dostępne w różnych długościach (od 1000 mm do 5000 mm) cięgno Bowdena można w razie potrzeby skrócić podczas instalacji. Alternatywę dla elementu uruchamiającego stanowi dostarczona złączka śrubowa, która może być wykorzystana do zintegrowania z systemem pojedynczego elementu uruchamiającego.

Składające się z gwintowanego korpusu, sworznia ustalającego i termoplastycznego pokrętła grzybkowego trzpienie ustalające norelem z zabezpieczeniem przed przekręceniem i ściętym trzpieniem zapewniają, że położenie sworznia w stosunku do tulei nie może zostać zmienione. Operator może zmieniać skos startowy (kąt wierzchołkowy) w siatce 60o, poluzowując śrubę aż do oznaczenia na sworzniu.

W zależności od wymagań zastosowania, trzpienie ustalające norelem z blokadą obrotu są dostępne ze stali lub stali nierdzewnej, a także z przeciwnakrętką (forma A) i bez (forma B).

Wszystkie komponenty można znaleźć w uznanym katalogu firmy norelem THE BIG GREEN BOOK. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.


Więcej informacji na temat oferty norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl

O firmie norelem
norelem to jeden z najważniejszych globalnych producentów i dostawców standardowych elementów maszyn. Firma dostarcza ponad 60,000 standardowych komponentów do budowy maszyn oraz wiele produktów z zakresu automatyzacji produkcji.
Dziewięćdziesiąt osiem procent pozycji jest dostępnych od ręki z magazynu wraz z ofertą pomocy technicznej na miejscu dla oferowanych produktów.

THE BIG GREEN BOOK
Jest to zarówno katalog koncepcji firmy norelem, jak i książka referencyjna.
To ostateczny przewodnik z zakresu standardowych komponentów technicznych.
Katalog THE BIG GREEN BOOK łączy w jednym miejscu informacje o produktach, specyfikacje i dane techniczne. Powstały przy użyciu logicznej sekwencji numerów artykułów w oparciu o etapy produkcji, zawiera odniesienia do najlepszych praktyk oraz porady i wskazówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *