Przemysł 4.0

Centrum danych dla inteligentnej fabryki

By  | 

Postępującą automatyzacja i robotyzacja produkcji wprowadza przemysł w nową erę i na wyższy poziom. Aby umożliwić pracę inteligentnym maszynom, dane muszą być stale dostępne i szybko przetwarzane. Secure Edge Data Center (SEDC) to niezawodne rozwiązanie zaprojektowane wspólnie przez firmy Rittal, HPE i ABB do pracy w surowych środowiskach przemysłowych. 

Przemysł 4.0 toruje drogę dla cyfrowych bliźniaków, profilaktycznej konserwacji oraz inteligentnych fabryk z całkowicie sieciowym i elastycznym systemem. Czujniki w maszynach oraz ich komponentach są połączone, przetwarzają dane w czasie rzeczywistym i komunikują się ze sobą. Procesy produkcji przebiegają optymalnie, ponieważ analizowane są wszystkie dane przychodzące z maszyn. Systemy IT, które umożliwiają przetwarzanie i analizę informacji bezpośrednio na miejscu, stanowią podstawę działania fabryki przyszłości.

Mając na uwadze specyfikę branży przemysłowej, firmy Rittal, HPE i ABB wspólnie opracowały Secure Edge Data Center (SEDC) – kompletne centrum danych ze stopniem ochrony IP 55, możliwością wyboru redundancji zasilania oraz ciągłego chłodzenia (Continuous Cooling), ochroną przeciwpożarową i monitoringiem. Rozwiązanie to pozwala na solidną i pełną implementację modeli Przemysłu 4.0. Środowisko IT dla Internetu rzeczy (IoT) może być przy tym skalowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu Rittal SEDC przedsiębiorstwa zyskują najkrótsze czasy latencji i jednocześnie integrację z chmurą (Microsoft Azure). Cały system jest skutecznie chroniony przed wpływem czynników zewnętrznych, a w przypadku awarii kluczowe komponenty, takie jak chłodzenie IT, dostępne są w dalszym ciągu w postaci redundantnych modułów.

Więcej informacji na temat rozwiązań Edge firmy Rittal można znaleźć na stronie: https://www.rittal.com/it-solutions/en/know-how/edge/.

Zdj.1. Secure Edge Data Center (SEDC) – centrum danych typu Edge zaprojektowane wspólnie przez firmy Rittal, HPE i ABB do pracy w surowych środowiskach przemysłowych.

 

Źródło: Rittal Sp. z o.o. 


O firmie Rittal

Firma Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji to wiodący światowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie.

Dostawca innowacyjnych rozwiązań IT – od Edge po Hyperscale Computing

Wspólnie z partnerami „Rittal Ecosystem IT” dostarcza komponenty, systemy, a także rozwiązania spełniające wszelkie wymagania skalowalnego i ekonomicznego środowiska IT dla scenariuszy Edge oraz Cloud. Oferta obejmuje produkty od lokalnych data center, przez pojedyncze szafy i gotowe centrum danych w kontenerze, aż po Datacenter as a Service (DCaaS). Platformy Private Cloud i Managed Services pochodzą od iNNOVO Cloud. Poza tym Rittal oferuje wszystkie elementy z jednego źródła – od planowania, przez implementację, aż po użytkowanie i optymalizację infrastruktury IT – dla całego cyklu życia centrów danych.

Rittal Lefdal Mine Datacenter o powierzchni 120 000 m² i potencjalnej pojemności 200+ megawatów to jedyna w swoim rodzaju lokalizacja data center wyróżniająca się wysoką efektywnością, dbałością o środowisko naturalne i bezpieczeństwem. Położone nad norweskim fiordem centrum danych jest zasilane wyłącznie z wykorzystaniem energii odnawialnych z otoczenia.

Rittal został założony w roku 1961 i jest największym przedsiębiorstwem prowadzonej przez właściciela Friedhelm Loh Group. Grupa jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami i 80 międzynarodowymi spółkami córkami. Cała grupa zatrudnia 11 500 pracowników, a jej obroty w 2017 roku wyniosły 2,5 miliarda euro.

Rittal Sp. zo.o.  został założony w 1999 roku i obecnie jest powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty, doradztwo techniczne, obsługę Klienta oraz serwis.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.de/it-solutions i www.friedhelm-loh-group.com.


Dane adresowe firmy Rittal:

Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *