Napędy i sterowanie

Czas na modernizację.

By  | 

Już teraz zastąp kompaktowy sterownik CP1E w pełni kompatybilnym wstecznie modelem CP2E!

Korzystasz ze sterownika CP1E? Czas na modernizację. Zwiększ możliwości swoich maszyn, wdrażając sterownik CP2E przy minimalnym wysiłku. Jest on w pełni zgodny z poprzednim modelem, CP1E, i zapewnia więcej funkcji, które pomogą sprostać przyszłym wymaganiom.

Zwiększ możliwości w zakresie automatyki bez przeszkód i bez wysiłku

Mikrosterownik PLC CP2E powstał z myślą o urządzeniach o niewielkich gabarytach i umożliwia gromadzenie danych oraz komunikację między maszynami.

Sterownik CP2E to efektywne i zaawansowane rozwiązanie w zakresie autonomicznych maszyn połączonych szeregowo, w przypadku których kluczowym czynnikiem jest stosunek ceny do wydajności. Model CP2E zapewnia odpowiednią wydajność na elastycznych liniach produkcyjnych wszędzie tam, gdzie możliwość śledzenia i monitorowania kluczowych parametrów maszyny pomaga w osiągnięciu doskonałości operacyjnej. Ponadto dzięki rozszerzonym zakresowi temperatur roboczych sterownik CP2E zwiększa niezawodność w zastosowaniach specjalistycznych.

W porównaniu ze sterownikiem CP1E model CP2E zapewnia następujące korzyści

Około pięciokrotnie szybsze przetwarzanie danych niż w modelu CP1E

Sterownik CP2E pomaga sprostać zapotrzebowaniu na szybsze przetwarzanie danych z maszyn i urządzeń.


Brak potrzeby konserwacji
Rozszerzony zakres temperatur roboczych zapewnia niezawodne działanie w maszynach w przypadku branż nieprodukcyjnych, w których rośnie zapotrzebowanie na sterowniki. Model CP2E zapewnia następujące korzyści:

  • Rozszerzony zakres temperatur roboczych
  • Praca bez akumulatora
  • Wskaźniki LED stanu zacisków we/wy umożliwiające szybkie rozwiązywanie problemów
  • Automatyczne odzyskiwanie danych w przypadku zakłóceń elektrycznych


Lepsza komunikacja z urządzeniami sieciowymi i szeregowymi
Sterownik CP2E to ekonomiczny sposób na dodanie łączności Ethernet do kompaktowych maszyn. Gromadzi on dane dotyczące wydajności maszyny i udostępnia niezbędne informacje w sieci hosta.

  • 2 porty Ethernet do przesyłania danych


Bloki funkcyjne skracające czas programowania
Sterownik CP2E obsługuje tekst strukturalny i programowanie za pomocą bloków funkcyjnych, umożliwiając tworzenie własnych bloków i ich ponowne wykorzystywanie. Wstępnie zdefiniowane dane programu w formie bloku funkcyjnego ograniczają pracę związaną z tworzeniem programu i poprawiają jakość poprzez standaryzację. Dzięki temu praktycznie każdy może konfigurować maszyny z zaawansowanymi funkcjami sterowania. Skraca to czas potrzebny na programowanie, testowanie, debugowanie i konserwację.

Pobierz bloki funkcyjne


Pełna zgodność wstecz z modelem CP1E
Aby zastąpić sterownik CP1E modelem CP2E, wystarczy kilka kroków. Konwersję zainstalowanego programu CP1E na wersję CP2E wykonuje się jednym kliknięciem.


Jak to zrobić?

  1. W aplikacji CX-Programmer należy zmienić model PLC w programie użytkownika sterownika CP1E z „CP1E” na „CP2E” lub „CP2E-N”. Należy też określić format procesora (CPU).
  2. Konwersja zostanie przeprowadzona automatycznie. To wszystko!

Więcej informacji na temat procedury konwersji i zalecanej wersji sterownika zastępującego model CP1E można znaleźć w przewodniku dotyczącym zastąpienia sterownika CP1E modelem CP2E.

Sterownik CP2E w połączeniu z interfejsem HMI z serii NB stanowi doskonałe rozwiązanie do kompaktowych maszyn
Pobierz materiały przygotowane w ramach projektu Płyty czołowe HMI NB, aby skrócić czas programowania dzięki serii gotowych do użycia stron, które ułatwiają tworzenie aplikacji HMI.

Pobierz oprogramowanie do ZESTAWU promocyjnego: sterownika PLC CP2E i interfejsu HMI z serii NB

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *