Raporty

Eiffage Polska Budownictwo rozpoczyna rozbudowę fabryki dla Ferrero Polska w Belsku Dużym k/Grójca

By  | 

Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała z Ferrero Polska sp. z o.o. kontrakt na realizację dwóch inwestycji na terenie zakładu produkcyjnego w Belsku Dużym k/Grójca.

W ciągu 8 miesięcy Eiffage wybuduje budynek socjalno-biurowy z łącznikiem komunikacyjnym do hali produkcyjnej Bueno II oraz do budynku administracyjno-laboratoryjnego, wraz z infrastrukturą. Na terenie fabryki powstanie też nowy magazyn surowców z halą preparacji, łącznikami komunikacyjnymi, estakadami technicznymi.

Fabryka Ferrero w Belsku Dużym działa nieprzerwanie od 1997 roku. Zakład produkuje i konfekcjonuje słodycze sprzedawane w ponad 70 krajach świata. Odpowiada między innymi za globalną produkcję batonów Kinder Bueno White.

Czas realizacji inwestycji jest bardzo krótki, co wymaga odpowiedniej organizacji i koordynacji prac wszystkich zespołów Eiffage. Zgodnie z założonym harmonogramem prace powinny zakończyć się do końca maja 2021 roku, jednak jeszcze w grudniu tego roku przestrzeń hali preparacji ma być gotowa na przyjęcie do składowania specjalistycznych maszyn.

– Cieszy nas, że Ferrero powierzyło realizację prac naszej firmie – powiedział Piotr Saulewicz, Wicedyrektor Regionu Północnego w Eiffage Polska Budownictwo SA – Każdy nowy projekt realizowany przez Eiffage dla sektora przemysłu spożywczego umacnia nasze wysokie kompetencje i doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji tego typu.

Nowy kontrakt z Ferrero Polska jest kolejnym dużym projektem realizowanym przez Eiffage w segmencie budownictwa przemysłowego. W ostatnich latach firma zrealizowała inwestycje m.in. dla Unilever w Poznaniu, Volkswagena we Wrześni oraz Poznaniu Antoninku. Obecnie dobiegają końca prace przy budowie fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze k. Legnicy.

Inwestycja w liczbach:

Budowa budynku socjalno- biurowego z łącznikiem komunikacyjnym do hali produkcyjnej Bueno II oraz do budynku administracyjno- laboratoryjnego wraz z infrastrukturą na terenie zakładu produkcyjnego Ferrero Polska Sp. z o.o. w Belsku Dużym

 • Liczba kondygnacji: 3
 • Kubatura: 17 621 m³
 • Powierzchnia całkowita : 3 424 m²
 • Planowany termin odbioru: czerwiec, 2021 r.
 • Projekt architektoniczny: Blezat Sp. z o.o.
 • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo SA
 • Inwestor: Ferrero Polska Sp. z o.o.

Magazyn surowców z halą preparacji, łącznikami komunikacyjnymi, estakadami technicznymi oraz pomieszczeniami technicznymi i niezbędną infrastrukturą na terenie zakładu produkcyjnego Ferrero Polska Sp. z o.o. w Belsku Dużym

 • Liczba kondygnacji: 1 ze zróżnicowaną wysokością, wynikającą z technologii i funkcji przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń
 • Kubatura: 35 626 m³
 • Powierzchnia całkowita : 3 798 m²
 • Planowany termin odbioru: maj, 2021 r.
 • Projekt architektoniczny: WG Studio Sp. z o.o.
 • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo SA
 • Inwestor: Ferrero Polska Sp. z o.o.

Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: budynek Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Działająca na polskim rynku od przeszło 30 lat spółka zrealizowała w Polsce blisko 700 projektów takich jak: centrum handlowe Posnania w Poznaniu, obiekt wielofunkcyjny OVO we Wrocławiu, Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz inwestycje dla firm Volkswagen i Mercedes-Benz Manufacturing Poland. W portfolio projektów są zakłady przemysłowe, hale produkcyjne i sportowe, biurowce oraz hotele.

Eiffage Polska Budownictwo to doświadczony generalny wykonawca, który specjalizuje się w realizacji dużych, wysokobudżetowych projektów. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa, od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Do grupy Eiffage w Polsce należy także Eiffage Immobilier Polska zajmująca się inwestycjami mieszkaniowymi. Wśród nich są m.in.: apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *