Logistyka produkcji

Elementy odlewane – dodatkowe know-how od Leroy-Somer

By  | 

Już od ponad pięćdziesięciu lat zakłady Leroy-Somer projektują i produkują komponenty z żeliwa szarego i sferoidalnego w krótkich, średnich i długich seriach produkcyjnych. Będąc filarem organizacji przemysłowej producenta silników, zapewniają również wielosektorową odpowiedź na najostrzejsze wymogi techniczne dotyczące projektowania i produkcji elementów odlewanych.

Już od początkowych lat działalności Leroy-Somer prowadzi politykę integracji pionowej, koncentrując się na doskonaleniu podstawowych technologii stanowiących jej główną działalność. Opierając się na tej zasadzie autonomii przemysłowej, zakłady powstały w 1967 roku. Ta nowoczesna infrastruktura przemysłowa stale ewoluuje, zapewniając ciągły rozwój.

Zakłady Leroy-Somer, specjalizujące się w odlewach z żeliwa szarego i sferoidalnego, mogą się pochwalić zdolnością produkcyjną 19 000 ton i ponad 1000 pozycji referencyjnych rocznie. Posiadany know-how i fachowa wiedza handlowa pozwalają na zaproponowanie szerokiej gamy surowych i/lub obrabianych części o masie od 0,5 do 250 kg, stosowanych w różnych aplikacjach i sektorach przemysłu. Są to korpusy pomp, okucia do instalacji miejskich, maszyny rolnicze i tekstylne, silniki elektryczne, sprężarki, sprzęt dla budownictwa, kolei i przemysłu motoryzacyjnego itp.

Wszechstronność i zdolność adaptacyjna zakładów Leroy-Somer koncentruje się wokół następujących atutów:

  • Wypróbowany i przetestowany proces współpracy, prowadzony przez wielodyscyplinarne zespoły wspierane przez specjalistów ds. handlu, pozwala spełnić najbardziej rygorystyczne wymogi klienta, począwszy od fazy koncepcji, aż do produkcji.
  • Projekt ściśle dopasowany do potrzeb klienta, realizowany przez wyspecjalizowane biuro inżynierskie oferujące ścisłą współpracę z klientem i doradztwo, przy zwróceniu szczególnej uwagi na zapewnienie najniższego kosztu rozwoju produktów i narzędzi. Konstrukcja komponentów jest optymalizowana dzięki zastosowaniu oprogramowania mogącego np. cyfrowo symulować proces odlewania w celu wykrycia ewentualnych defektów jeszcze przed wyprodukowaniem narzędzia. Rozwiązania druku 3D pozwalają również na tworzenie prototypów produktów „na miarę”.
  • Procesy odlewania zatwierdzane i zarządzane na każdym etapie produkcji, w szczególności w zakresie fuzji, formowania rdzeni, odlewania, śrutowania i usuwania zadziorów.
  • Środki produkcji gwarantujące wysoką jakość i niezawodność procesów: w zakładach Leroy-Somer dostępny jest szeroki zestaw maszyn umożliwiających produkcję krótkich, średnich i długich serii produktów przy zachowaniu największej wydajności. Dużą wydajność, elastyczność i szybkość produkcji zapewniają tu m.in. niskoczęstotliwościowy piec elektryczny 16 t, wysokociśnieniowe linie do odlewania pionowe lub poziome, maszyny zautomatyzowane itp.


Firma Leroy-Somer, znana na całym świecie z wysokiej jakości swoich alternatorów i systemów napędowych (silniki elektryczne, motoreduktory, napędy o zmiennej prędkości obrotowej) od prawie wieku jest uznanym producentem z sektora elektrotechniki. Dodatkowo, dzięki wiedzy z zakresu odlewnictwa, Leroy-Somer oferuje nowe perspektywy rozwoju dzięki produktom zaprojektowanym na indywidualne potrzeby klientów.

“Know-how i wiedza specjalistyczna firmy Leroy-Somer są dobrze znane wszystkim jej klientom” – deklaruje Fabrice Bergé, dyrektor ds. lokalizacji. “Uważamy, że jednym z naszych podstawowych zadań jest doradzanie klientom we wstępnej fazie projektowania w celu optymalizowania produkcji nowych komponentów i w tym celu staramy się prowadzić z nimi dialog za każdym razem, wszelkimi dostępnymi środkami.”

“Ponadto, integracja technologii cyfrowych pozwala nam osiągnąć postęp w zarządzaniu procesami i optymalizacji kosztów, dzięki czemu możemy dotrzeć do nowych sektorów, takich jak robotyka.”

“Aby zapewnić satysfakcję klientów, firma Leroy-Somer szanuje wszystkie swoje zobowiązania, w szczególności pod względem jakości i terminowości, proponując jednocześnie konkurencyjne ceny.” – podsumowuje Fabrice Bergé.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://lrsm.co/foundry.


Informacje o Nidec
Firma Nidec została założona w Kioto w Japonii w 1973 r. przez Shigenobu Nagamori, jej obecnego prezesa i dyrektora generalnego. W 1979 r. firma Nidec jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek bezszczotkowy silnik prądu stałego do komputerowych dysków twardych. Od tego czasu stała się światowym liderem w produkcji silników, mającym około 300 przedsiębiorstw zależnych zatrudniających na całym świecie 110 tys. osób, z roczną sprzedażą przekraczającą 1 bilion JPY. Silniki, napędy, generatory i powiązane produkty firmy Nidec można spotkać w szerokiej gamie zastosowań takich jak komputery, smartfony, artykuły gospodarstwa domowego, samochody, roboty i wiele innych.

O firmie Leroy-Somer
Leroy-Somer jest jednym z największych na świecie producentów elektromechanicznych i elektronicznych systemów napędowych (silniki elektryczne, motoreduktory, napędy o zmiennej prędkości obrotowej) oraz największym producentem alternatorów przemysłowych. Firma ta, będąca częścią grupy Nidec od 1 lutego 2017, zatrudnia 8000 pracowników w 28 zakładach produkcyjnych oraz 470 punktach sprzedaży i obsługi serwisowej na całym świecie.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *