Automatyka i mechanika

Enkoder magnetyczny firmy Balluff z interfejsem Drive-Cliq

By  | 

Absolutny enkoder magnetyczny BML serii SGA wyróżnia się w zastosowaniach wymagających dużej dokładności bezwzględnej przy określaniu położenia i osiągnięcia skrajnego punktu zakresu ruchu (end-of-travel). Kompleksowe funkcje diagnostyczne zapewniają niezawodne działanie i wydajniejszą konserwację. Dzięki interfejsowi Drive-Cliq, system pomiarowy Balluff można również łatwo zintegrować z kontrolerami produkcji Siemens. Firma Siemens oferuje niezbędne certyfikaty.

Instalacja plug and play ułatwia podłączenie do układu napędowego. Kontroler automatycznie wykrywa czujnik i jego podstawowe ustawienia, a sam czujnik oferuje bardzo dużą elastyczność, ponieważ w jego przypadku dopuszczalne jest odseparowanie i ponowne połączenie z taśmą. Daje to możliwość tworzenia prostych i ekonomicznych rozwiązań do wymagających aplikacji z zakresu automatyzacji i budowy obrabiarek, a zwłaszcza maszyn specjalistycznych.

Ponieważ system opiera się na pomiarze magnetycznym, jest niewrażliwy na zmiany temperatury, brud (np. kurz i olej) oraz zużycie mechaniczne. Dzięki małogabarytowej konstrukcji może być łatwo integrowany z istniejącymi aplikacjami, nawet w ciasnych przestrzeniach montażowych. Duża szerokość szczeliny odczytu, wynosząca 1,3 mm ułatwia jego instalację.

W praktycznym działaniu ciągłe sprawdzanie wiarygodności zapewnia dużą niezawodność, ponieważ system konsekwentnie analizuje jakość pomiaru. Automatyczne monitorowanie warunków pozwala analizować jakość sygnału i przy współpracy z kontrolerem jest wygodnym sposobem oceny rezerwy działania.

Diody LED do sygnalizacji statusu i wbudowane funkcje diagnostyczne zapewniają niezawodne działanie i bardziej wydajną konserwację.

Ten liniowy system pomiarowy nadaje się zarówno do prowadzenia pomiarów długich odcinków do 48 metrów, jak i do aplikacji wymagających dużej precyzji. Przy oferowanej dokładności do ±12 μm i rozdzielczości 1 μm, system spełnia te wymagania. Jest również łatwy w modernizacji.

www.balluff.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *