Robotyka / Sterowanie

FANUC dostarczy 500 robotów do fabryki Forda w Kolonii

By  | 

Specjalista w dziedzinie automatyzacji wspiera e-mobilność

Japońska firma FANUC, wiodący na świecie producent robotów przemysłowych, otrzymała kolejne duże zamówienie. W ramach nowego kontraktu w 2022 r. producent dostarczy do fabryki Forda w Kolonii, w zachodnich Niemczech, około 500 robotów przemysłowych, które pomogą w budowie nadwozi samochodów elektrycznych.

Zakład produkcyjny Forda w Kolonii przechodzi obecnie transformację w ośrodek rozwoju
i produkcji pojazdów elektrycznych Ford Cologne Electrification Center, który będzie obsługiwać cały rynek europejski.

Producent samochodów spodziewa się, że w 2023 r. z linii montażowych zakładu zjedzie pierwszy seryjny, w pełni elektryczny model auta osobowego, wyposażony w akumulator
o dużej pojemności. Ford ogłosił również, że od 2030 roku będzie oferował w Europie wyłącznie samochody osobowe z napędem elektrycznym.

– „FANUC ma duże doświadczenie w tworzeniu zrobotyzowanych rozwiązań, pełniących ważną rolę w koncepcjach e-mobilności” – mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający FANUC Germany. – „Bardzo się cieszymy, że możemy towarzyszyć Fordowi w tej przyszłościowej transformacji” – dodaje.
Firma FANUC, z siedzibą w Japonii, działa w ponad 100 krajach świata, zapewniając klientom z wielu branż wyjątkowo niezawodną obsługę klienta. „W Stanach Zjednoczonych FANUC ściśle współpracuje z Fordem już od wielu lat.”

– mówi Winkelmann. – „Teraz rozszerzamy zakres tej udanej współpracy na Europę”.

– „Roboty FANUC są znane ze swojej niezawodności i trwałości. Jesteśmy przekonani, że ich sprawność operacyjna oraz długa żywotność przyczynią się do istotnego skrócenia czasu przestojów produkcji i obniżenia kosztów konserwacji w fabryce Forda w Kolonii.” –

z satysfakcją podsumowuje Shinichi Tanzawa, dyrektor generalny i prezes FANUC Europe Corporation.

Dodatkowe informacje na stronie www.fanuc.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *