Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

VisuNet FLX — Pepperl+Fuchs prezentuje nowy, elastyczny system sterowania i monitorowania

By  | 

Nowa modułowa stacja operatorska VisuNet FLX HMI firmy Pepperl+Fuchs stanowi część szerokiej gamy systemów sterowania i monitorowania, przeznaczonych do pracy w środowisku bezpiecznym oraz w strefach zagrożonych wybuchem ATEX/IECEx Zone 2/22 i Div. 2 (globalne certyfikacje w toku). Ten pakiet produktów obejmuje rozwiązania pozwalające automatykom zaoferować całkowitą elastyczność przy pracy w terenie.

Nowa platforma jest dostosowana do wymogów przemysłu petrochemicznego, chemicznego i farmaceutycznego. W pełni modułowa konstrukcja umożliwia konfigurowanie rozwiązań HMI, zapewniających maksymalną funkcjonalność.

Urządzenia z nowej serii VisuNet FLX można zamawiać w trzech podstawowych konfiguracjach, w zależności od specyfikacji użytkownika.

  1. System HMI: kompletny system HMI (z wyświetlaczami Full HD różnych rozmiarów) wraz z terminalem thin-client, komputerem PC lub modułem bezpośredniego monitorowania, również w wersji o podwyższonych standardach higienicznych, wykonanej ze stali nierdzewnej. Nadaje się do samodzielnej instalacji, na przykład na stojaku lub ramieniu montażowym.
  2. Panel PC: wyświetlacz (Full HD o różnych przekątnych) z terminalem, komputerem PC lub modułem bezpośredniego monitorowania do montażu panelowego.
  3. Box PC: samodzielny komputer PC lub thin client do instalacji bezpośrednio w szafie sterowniczej.

W połączeniu z licznymi oczekującymi certyfikatami (w tym ATEX, IECEx i NEC500) oraz rozległą siecią partnerską Pepperl+Fuchs, seria VisuNet FLX oferuje skalowalną platformę do rozwiązań HMI o globalnym zakresie zastosowań.


O firmie Pepperl+Fuchs
Firma Pepperl+Fuchs, zatrudniająca 6300 pracowników na całym świecie, odnotowała sprzedaż w wysokości 715 mln euro w 2019 r. Jest jedną z czołowych firm w dziedzinie technologii czujników przemysłowych i ochrony przeciwwybuchowej. Siedziba w Mannheim w Niemczech stanowi podstawę technicznej wiedzy firmy, w której inżynierowie i specjaliści badają i rozwijają najnowsze technologie i produkty. Firma Pepperl+Fuchs, założona w 1945 roku jako mała firma rodzinna, jest obecnie reprezentowana na wszystkich kontynentach przez ponad 40 oddziałów. Nasza globalna obecność zapewnia to, co najlepsze z obu światów: najwyższe standardy techniczne oraz wydajne i dochodowe zakłady produkcyjne. Firma Pepperl+Fuchs stała się partnerem dla użytkowników technologii automatyzacji na całym świecie i oferuje najbardziej wszechstronne portfolio wypróbowanych i przetestowanych komponentów spełniających wymagania automatyzacji produkcji i automatyzacji procesów.

Pepperl+Fuchs Sp. z.o.o.
Al. Krakowska 131
02-180 WARSCHAU
Poland
SALES DEPARTMENT
Phone : +48 22 3988 125
Fax : +48 22 8866 127
tbelenkova@pl.pepperl-fuchs.com

Pepperl + Fuchs SE
Lilienthalstraße 200
68307 Mannheim
GERMANY
pa-info@de.pepperl-fuchs.com
Tel.:+49 (0) 621 776-1111
Fax: +49 (0) 621 776-271111
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 (0) 621 776-1215
Fax : +49 (0) 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *