Wydarzenia

FANUC i SCHUNK zapraszają na targi INNOFORM® 2020

By  | 

 

3-5 marca br., Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, stoisko nr 81

 

Czwarta edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo – Przetwórczego, organizowanych przez Bydgoski Klaster Przemysłowy i Targi w Krakowie Sp. z o.o., to doskonała okazja do spotkania przedstawicieli największych firm branży narzędziowo-przetwórczej i dostawców innowacyjnych technologii produkcyjnych. Wśród tegorocznych wystawców nie zabraknie firmy FANUC, która przygotowała ciekawą prezentację unikalnych rozwiązań technicznych, odpowiadających na aktualne wyzwania rynku.

FANUC, japoński producent niezawodnych środków automatyzacji przemysłu i ponad 130 modeli robotów przemysłowych, wciąż pozostaje blisko potrzeb klientów. Dlatego podczas najważniejszych wydarzeń targowych prezentuje unikalne i wyjątkowo funkcjonalne systemy produkcyjne, gotowe do zastosowania w wymagającej produkcji przemysłowej.

Podczas tegorocznych targów INNOFORM, producent zrealizuje swój cel wspólnie z partnerem – firmą SCHUNK Intec Sp. z o.o., reprezentującą w Polsce firmę SCHUNK GmbH & Co. KG, oferującą produkty z zakresu techniki mocowań narzędzi i przedmiotów obrabianych, a także komponentów  automatyki i osprzętu do robotów przemysłowych.

Dzięki połączeniu sił obu producentów klienci odwiedzający stoisko z pewnością znajdą innowacyjne technologie, godne uwagi rozwiązania techniczne, a także szanse na nawiązanie owocnej współpracy biznesowej.

Legendarna szybkość, powtarzalność i precyzja obróbki

Obrabiarki marki FANUC, rozwijane od ponad 40 lat, cieszą się uznaniem producentów na całym świecie. W globalnym sektorze przemysłu pracuje ich już ponad 350 tysięcy, i wciąż przybywa nowych, bo wraz z rozwojem mocy produkcyjnych japońskich fabryk rośnie dostęp do tych funkcjonalnych narzędzi produkcji.

Podczas targów w Bydgoszczy FANUC przybliży polskim producentom zalety obrabiarek stworzonych do przemysłowej obróbki metali oraz tworzyw sztucznych, przekonując odwiedzających wystawę, że w obliczu rosnących wymagań jakościowych a także dynamicznego wzrostu kosztów energii należą one do najbardziej efektywnych rozwiązań produkcyjnych obecnie dostępnych na rynku.

Centrum frezarskie FANUC ROBODRILL zostanie zaprezentowane w dwóch odsłonach, dając odwiedzającym stoisko możliwość zapoznania się z efektami różnych procesów obróbczych. Pierwsza z aplikacji stworzona w oparciu o maszynę ROBODRILL α-21LiB5 oraz zintegrowany z nią magazyn narzędzi RoboToolBox, zaprojektowany przez inżynierów firmy OGI4, zaprezentuje proces frezowania elektrod miedzianych.

W ramach aplikacji pokazowej detale mocowane będą w imadłach SCHUNK KONTEC KSC 80, a następnie umieszczane w magazynie zewnętrznym.

Maksymalna niezawodność procesu

Imadła KONTEC KSC marki SCHUNK to wszechstronne, centryczne urządzenia mocujące do stacjonarnych systemów mocowania. Od konwencjonalnych mocowań z niewielką głębokością po obróbkę 5-stronną, obróbkę części formowanych, płyt i elementów ciętych. Dzięki niezwykle smukłej budowie ręczne imadło centryczne zapewnia wysoką precyzję i siłę mocowania. Fabrycznie dociągnięte i bezluzowe łożysko centralne oraz specjalnie dopasowywany ślizg gwarantują powtarzalność ±0.01 mm oraz umożliwiają precyzyjną obróbkę zgrubną lub wykończeniową za pomocą jednego systemu mocującego. Wbudowane odprowadzanie wiórów i specjalnie zabezpieczone wrzeciono gwarantują maksymalną niezawodność procesu. Ten atrakcyjny cenowo produkt idealnie nadaje się również do rozwiązań do składowania w automatycznych obrabiarkach.

Za załadunek i rozładunek maszyny pokazowej ROBODRILL będzie odpowiedzialny szczególnie lubiany przez producentów robot FANUC M-10iA/12.

Robot za pomocą chwytaka SCHUNK będzie pobierał jeden z pięciu zestawów (imadło + detal) przygotowanych na potrzeby wystawy i umieszczał go w maszynie, na stole roboczym, gdzie ten mocowany będzie za pomocą stacji VERO-S NSL mini, dostarczonej przez firmę SCHUNK. W kolejnym etapie będzie realizowana obróbka.

Miniaturowe stacje mocujące serii SCHUNK VERO-S NSL mini 100-25 zapewniają duże siły mocujące w ograniczonej przestrzeni. Potężne pojedyncze, podwójne i poczwórne stacje mocujące są specjalnie dostosowane do wymagań nowoczesnej produkcji małych części: całkowicie szczelne moduły uniemożliwiają przedostanie się wiórów lub zabrudzeń do wnętrza, co eliminuje zakłócenia w ich działaniu. Jednocześnie zmieniony napęd zwiększa siły docisku: każdy moduł mocujący osiąga siłę docisku wynoszącą 6000 N dzięki opatentowanemu szybkiemu skokowi mocującemu z włączoną funkcją turbo. Zależnie od zastosowanego gwintu, siła trzymająca może wynosić 15 000 N (M6) lub 25 000 N (M8). Poczwórna stacja mocująca o wymiarach 199 mm x 199 mm x 40 mm generuje siły docisku 24 000 N i pozwala uzyskać siły trzymające, wynoszące odpowiednio 60 000 N lub 100 000 N. Dzięki temu, że w nowej wersji produktu zwiększono również sztywność, można uzyskać wyższe momenty przechylające.

Kolejna aplikacja pokazowa FANUC ROBODRILL α-21LiB5, prezentowana pod hasłem „High Power Cutting“, przedstawi szerokie możliwości głębokiego wiercenia i wiercenia fi50, przekonując odwiedzających, że taki system produkcyjny dzięki niespotykanej uniwersalności oraz wysokim parametrom obróbki wyróżnia się na tle innych obecnie dostępnych na rynku rozwiązań.

Na stoisku ekspozycyjnym firma FANUC zaprezentuje również innowacyjną, elektroerozyjną wycinarkę drutową FANUC ROBOCUT α-C400iB ze sterowaniem FANUC 31i-W model B. Odwiedzający wystawę będą mogli przekonać się, że ta maszyna jest rozwiązaniem wręcz idealnym do obróbki detali o skomplikowanych i złożonych kształtach np. stempli, wykrojników, matryc, trudnych lub wręcz niemożliwych do uzyskania w wyniku obróbki skrawaniem.

Producenci zajmujący się obróbką tworzyw sztucznych bedą mogli przyjrzeć się najmniejszemu z dostępnych w ofercie FANUC modelowi wtryskarki elektrycznej ROBOSHOT S-50iA, współpracującej z robotem LR Mate 200iD. Robot będzie odpowiedzialny za obsługę maszyny, a to pozwoli prowadzić produkcję jedynie pod nadzorem operatora. Efektem współpracy maszyn będą funkcjonalne otwieracze do butelek, opatrzone logotypem producenta.

Priorytet Edukacja

Wraz z rozwojem technologii poszerza się dostęp do zrobotyzowanych rozwiązań z zakresu automatyzacji procesów wytwórczych. Zakłady produkcyjne coraz śmielej planują inwestycje w roboty, a także chętnie zatrudniają specjalistów, posiadających kompetencje z zakresu programowania i obsługi maszyn oraz robotów przemysłowych.

Z myślą o aktualnych potrzebach sektora akademickiego, przygotowującego młode kadry do pracy w fabrykach, FANUC zaprezentuje podczas zbliżających się targów celę edukacyjną, opartą o  robota LR Mate 200iD/4S, którą producent oferuje szkołom i uczelniom wyższym o profilu technicznym.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy.


FANUC (Fuji Automatic Numerical Control) to światowy lider technologii CNC oraz robotyki, który od 60 lat oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowania CNC, roboty przemysłowe oraz wysokowydajne obrabiarki: Robodrill, Robocut oraz Roboshot. Jako niekwestionowany pionier w dziedzinie komputerowego sterowania urządzeń numerycznych (CNC), wciąż udoskonala swoje produkty i wyznacza nowe trendy w rozwoju technologii. Systematyczne, wysokie nakłady na badania i rozwój powodują, że maszyny marki FANUC charakteryzuje niedościgniona szybkość, precyzja i niespotykana w branży efektywność. Polski oddział FANUC stawia sobie za główny cel wsparcie polskich klientów w poszukiwaniu nowoczesnych technologii i produktów, które bedą odpowiedzią na ich aktualne potrzeby. Na pełne wsparcie polskich inżynierów mogą oni liczyć w zakresie szkoleń, serwisu oraz przeglądów okresowych. FANUC Polska Sp. z o.o. zatrudnia obecnie ponad 60 pracowników.

Firma SCHUNK Intec Sp. z o.o.  jest oddziałem niemieckiej firmy SCHUNK GmbH & Co. KG, prowadzącym  od 2004 roku pełną obsługę  techniczną  oraz  handlową na terenie Polski. Zapewnia  konsultacje techniczne odnośnie doboru naszych produktów oraz pomoc aplikacyjną we wdrażaniu kompleksowych, niestandardowych  rozwiązań. Oferuje produkty  z zakresu: techniki mocowań narzędzi i przedmiotów obrabianych oraz komponentów  automatyki i osprzętu  do robotów przemysłowych.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *