Wydarzenia

Firma norelem poszukuje przyszłych inżynierów w ramach konkursu Engineering Newcomer

By  | 

Organizowany od ośmiu lat konkurs Engineering Newcomer daje początkującym inżynierom możliwość zdobycia prestiżowego wyróżnienia, zaprezentowania swoich projektów i otrzymania nagrody pieniężnej.

Firma norelem, globalny specjalista w dziedzinie standardowych komponentów maszyn i twórca konkursu Engineering Newcomer poinformowała, że podczas tegorocznej edycji jurorzy będą poszukiwać zwycięskiej kombinacji innowacji projektowych, korzyści technologicznych i możliwości rynkowych, a także wykorzystania części i względów kosztowych, funkcjonalności i obsługi oraz wdrożenia technologicznego.

Konkurs Engineering Newcomer firmy norelem, organizowany we współpracy z CADENAS, stowarzyszeniem Bundesarbeitskreis Fachschule für Technik, MDESIGN i dwoma nowymi firmami uczestniczącymi TENADO i ZUKEN E3, jest otwarty dla uczestników z całego świata. Poprzednie zwycięskie projekty to m.in. Ina´lite – innowacyjny, lekki i trwały generator termostatyczny, który zamienia ciepło w czystą energię elektryczną; nowatorskie urządzenie do napełniania dla hobbystów i mikro browarów oraz projekt i wykonanie prototypu kompaktowej, elektrycznej jednostki napędowej, która zapewnia zwiększone bezpieczeństwo rollatorów (chodzików).

Marcus Schneck, CEO norelem, podkreśla:
– Promowanie młodych talentów oraz ułatwianie realizacji szkoleń i przekazywania wiedzy inżynierskiej jest integralną częścią filozofii naszej firmy. To już ósma edycja konkursu, który stale się rozwija, a wybitne i inspirujące zgłoszenia napływają od studentów z całego świata. Koncentrując się ściśle na problemie niedoboru wykwalifikowanego personelu i luce w umiejętnościach technicznych, chcemy inwestować w przyszłość naszej branży, zachęcając młode talenty do prezentowania swoich rozwiązań i pokazania światu, jak ekscytująca może być inżynieria.

Oprócz wyróżnienia Engineering Newcomer 2021 uczestnicy w ramach konkursu mogą otrzymać nagrody pieniężne w wysokości 2000 euro za 1 miejsce, 1000 euro za 2 miejsce i 500 euro za 3 miejsce. Poza tym firma norelem wspiera młode talenty, oferując bezpłatne części standardowe i eksploatacyjne, które można wykorzystać w bieżących i przyszłych projektach.

Na zeszłoroczny konkurs wpłynęło wiele niesamowitych zgłoszeń. Jednak to studenci Berufskolleg für Technik und Medien w Mönchengladbach (Niemcy) zajęli pierwsze miejsce – opracowali urządzenie podnoszące i obrotowe, które zapewnia operatorowi dostęp do towarów przechowywanych w pudełkach i skrzynkach bez większego wysiłku fizycznego. Ułatwia to użytkownikowi dotarcie do magazynowanych części, zwłaszcza osobom niepełnosprawnym fizycznie – kompletacja części powinna być łatwiejsza bez konieczności wymiany stanowisk roboczych.

W konkursie mogą brać udział studenci kierunków technicznych z uczelni wyższej lub politechniki. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami, filmami lub relacjami należy nadsyłać do 31 lipca 2021 r. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędą się na targach Motek w Stuttgarcie w październiku br.

Uczestnicy mogą zgłaszać się online pod adresem https://norelem-academy.com/engineering-newcomer

Więcej informacji o firmie norelem można znaleźć na stronie: www.norelem.pl

O firmie norelem
norelem to jeden z najważniejszych globalnych producentów i dostawców standardowych elementów maszyn. Firma dostarcza ponad 60,000 standardowych komponentów do budowy maszyn oraz wiele produktów z zakresu automatyzacji produkcji.
Dziewięćdziesiąt osiem procent pozycji jest dostępnych od ręki z magazynu wraz z ofertą pomocy technicznej na miejscu dla oferowanych produktów.

THE BIG GREEN BOOK
Jest to zarówno katalog koncepcji firmy norelem, jak i książka referencyjna.
To ostateczny przewodnik z zakresu standardowych komponentów technicznych.
Katalog THE BIG GREEN BOOK łączy w jednym miejscu informacje o produktach, specyfikacje i dane techniczne. Powstały przy użyciu logicznej sekwencji numerów artykułów w oparciu o etapy produkcji, zawiera odniesienia do najlepszych praktyk oraz porady i wskazówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *