Wydarzenia

Fluke startuje z serią dwudniowych seminariów dla techników i inżynierów

By  | 

W ramach swojego edukacyjnego projektu Fluke Academy firma Fluke przygotowała na jesień serię seminariów, skierowanych do techników i inżynierów utrzymania ruchu, elektryków, elektroników, kierowników zakładów, inspektorów ds. energii, wykonawców prac elektrycznych i obiektowych, inżynierów i techników pomiarowych oraz wszystkich specjalistów chcących podnieść swoje kwalifikacje. Zupełnie nowym pomysłem firmy na przyciągnięcie do Akademii nowych uczestników są płatne dwudniowe seminaria, z mocno pogłębioną częścią praktyczną. Planowane na okres wrzesień – grudzień seminaria dotyczyć będą przede wszystkim tematyki pomiarów termowizyjnych oraz kalibracji procesów przemysłowych; odbędą się w Uniejowie, Katowicach, Płocku, Krynicy Zdrój i Rzeszowie.

This slideshow requires JavaScript.

Pierwsze z powakacyjnego cyklu seminariów odbędzie się 3-4 września w Uniejowie, pod hasłem „Termowizja – teoria i praktyka”. Będzie to pierwsze płatne seminarium w ramach Fluke Academy.

– Po rozmowach z uczestnikami naszych bezpłatnych seminariów, jak i z wieloma profesjonalnymi użytkownikami produktów naszej marki, zdecydowaliśmy się wprowadzić do Akademii także formułę płatnych seminariów dwudniowych, z mocno pogłębioną częścią praktyczną i materiałami szkoleniowymi przygotowanymi na bazie certyfikowanych szkoleń Level I. W trakcie szkolenia każdy z modułów zostanie zakończony częścią praktyczną, z kamerami termowizyjnymi zapewnionymi przez organizatora – wyjaśnia Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager CEE, Fluke Europe B.V.

Program seminarium w Uniejowie, pt. „Termowizja – teoria i praktyka” (3-4 września):

Dzień 1:
Podstawy termografii i właściwy pomiar. Wprowadzenie do świata termografii.
– Podstawy termografii
– Co to jest termografia
– Temperatura i energia (widmo EM)
– Tryby przekazywania ciepła
– Termin RAT
– Rodzaje kontroli: jakościowe a ilościowe
– Jak stworzyć idealny obraz termiczny
– Kompozycja
– Ustawianie ostrości
– Poziom i zakres (level&span)
– Paleta barwna
– Jak uzyskać idealny pomiar?
– Odległość i rozmiar obiektu
– Ustawienia aparatu: emisyjność i temperatura tła

Dzień 2:
Analiza i raportowanie
Podsumowanie wiadomości z pierwszego dnia szkolenia
– Wpływ obciążenia i środowiska zewnętrznego
– Warunki środowiskowe (wiatr/wentylacja, powietrze, wilgotność)
– Wpływ obciążenia
– Metodologie oceny wyników inspekcji
– Case studies dla różnych metod oceny
– Tworzenie raportów w oprogramowaniu
– Optymalizacja obrazu w oprogramowaniu
– Adnotacje i analizy w raportowaniu
– Tworzenie raportu

Kolejne szkolenie w ramach Fluke Academy odbędzie się 6 września w Katowicach (Hotel Silesian). To seminarium będzie bezpłatne i poświęcone tematyce prewencyjnego utrzymania ruchu w przemyśle (“Diagnostyka prewencyjna silników i napędów elektrycznych”).

Uczestnicy katowickiego seminarium dowiedzą się m.in.:

– W jaki sposób dokonywać diagnostyki falowników?
– Czym są i jak mierzyć prądy Sigma i prądy w przewodzie PE?
– Jak zmierzyć i uniknąć prądów łożyskowych?
– Jak interpretować dane z wibrometrów?
– Czy analizatorem sieci możemy zidentyfikować asymetrię wałów?

Następne ze szkoleń planowane jest na 9 października, odbędzie się w Płocku, jego tematem będzie “Kalibracja procesów przemysłowych”. Na seminarium zostaną poruszone zagadnienia związane z teorią kalibracji, uczestnicy będą też mieli okazję dokonywać wielu praktycznych pomiarów z wykorzystaniem symulatorów.

Końcówka roku to dwa płatne seminaria, które odbędą się w Krynicy i w Rzeszowie.

Dwudniowe seminarium w Krynicy odbędzie się w dniach 4-5 grudnia, pod hasłem „Termowizja – teoria i praktyka” i będzie realizowało program szkoleniowy analogiczny do wrześniowego seminarium w Uniejowie.

Z kolei seminarium w Rzeszowie odbędzie się 6 grudnia, z tematem „Kalibracja procesów przemysłowych” i programem analogicznym do programu październikowego seminarium w Płocku
www.fluke.pl/academy


Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w produkcji przenośnych przyrządów pomiarowych do profesjonalnych zastosowań. Przyrządy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat przyrządy marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *