Wydarzenia

RS Components inicjatorem globalnego konkursu

By  | 

RS Components inicjatorem globalnego konkursu na projekt wynalazku, którego celem jest tworzenie muzyki Konkurs „Summer of Sound” na stronie DesignSpark — innowacyjne sposoby tworzenia muzyki z wykorzystaniem technologii Firma RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego, wielokanałowego dystrybutora, ogłosiła dzisiaj ogólnoświatowy konkurs dla projektantów w portalu DesignSpark, który zrzesza społeczność inżynierów i wytwórców.

Nagrodą w konkursie są produkty o wartości 1500 funtów brytyjskich z asortymentu RS.

Zadanie związane z konkursem „Summer of Sound” polega na wykorzystaniu technologii w celu tworzenia muzyki. Może to oznaczać wynalezienie zupełnie nowego, elektronicznego instrumentu, innowacyjne wykorzystanie znanego instrumentu akustycznego lub opracowanie rewolucyjnego, nowego interfejsu muzycznego. Rozpatrywane będą autentyczne projekty urządzeń, z których można wydobyć dźwięk muzyczny.

„O tej porze roku, gdy wiele osób przygotowuje się do uczestnictwa w różnych festiwalach, konkurs na projekt muzyczny jako źródło inspiracji dla pasjonatów muzyki i technologii, wydaje się być idealnym pomysłem”, stwierdził Mike Bray, wiceprezes DesignSpark w firmie RS. „Konkurs ukazuje również, że technika i kreatywność mają wiele wspólnego. Jako że brakuje inżynierów, zależy nam na propagowaniu tej koncepcji, szczególnie wśród osób młodych”.

„Nie możemy się doczekać pomysłów, które pojawią się w związku z konkursem. Kto wie, może odkryjemy nowe, przełomowe podejście do muzyki, które będzie można zaprezentować szerszej publiczności na całym świecie”.

Konkurs na projekt „Summer of Sound” rozpoczął się w poniedziałek, 11 czerwca 2018 r. o godz. 09:00 (czasu BST) i zakończy się w piątek, 28 września o godz. 17:00 (czasu BST). Zgłoszenia, które wpłyną po tym czasie, nie będą rozpatrywane. Uczestnicy konkursu powinni opisać szczegółowo swój projekt w artykule przesłanym na stronę DesignSpark oraz przedstawić film ukazujący działanie zaprojektowanego urządzenia.


Szczegółowe informacje oraz możliwość zgłoszenia udziału w konkursie znajdują się na stronie:
https://www.rs-online.com/designspark/enter-our-summer-of-sound-design-challenge.
Prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa.


RS Components i Allied Electronics to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *