Automatyka i mechanika

RS Components wprowadza na rynek zestawy startowe sterowników PLC Allen-Bradley do układów sterowania maszynami i ruchem

By  | 

Szybkie i ekonomiczne opracowywanie samodzielnych aplikacji automatyki przemysłowej

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego produktów oraz rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, dodała do oferty dwa zestawy startowe programowalnych sterowników logicznych (PLC) firmy Allen-Bradley, która specjalizuje się w automatyce przemysłowej i wchodzi w skład grupy Rockwell Automation.

Pakiety startowe Micro850 i Micro820 zawierają cały sprzęt niezbędny do rozpoczęcia pracy ze sterownikami PLC Allen-Bradley Micro850 i Micro820, w tym zasilacze, akcesoria do kontrolerów i terminale graficzne. Producenci OEM mogą szybko i niewielkim nakładem kosztów tworzyć samodzielne aplikacje bez konieczności inwestowania w całkowicie zautomatyzowane systemy.

Sterownik PLC Micro850, dostarczany wraz z pakietem startowym Micro850, jest przeznaczony do większych, samodzielnych instalacji, które można rozbudować do 192 punktów cyfrowych we/wy, co obejmuje także rozwiązania do prostej kontroli ruchu. Pakiet zawiera również zasilacz, siedem wejść cyfrowych i jeden symulator wejść analogowych, dwukanałowy moduł plug-in wejścia analogowego, 4-calowy terminal graficzny PanelView 800, kabel Ethernet o długości 1 m i kabel USB, instrukcję obsługi i skrócony przewodnik.

Pakiet startowy Micro820 zawiera sterownik PLC Micro820 typu nano, który obsługuje do 36 punktów we/wy i oferuje wbudowane funkcje, takie jak Ethernet, gniazdo kart microSD do rejestrowania danych i analogowe we/wy. Sterownik PLC Micro820 doskonale nadaje się do niewielkich, samodzielnych urządzeń sterujących i zdalnych zastosowań automatyzacji z wykorzystaniem łączności Ethernet, takich jak zdalne moduły terminali (RTU) dla systemu SCADA. Zestaw startowy zawiera również zasilacz 24 V, siedem wejść cyfrowych i jeden symulator wejść analogowych, 4-calowy terminal graficzny PanelView 800, kabel Ethernet o długości 1 m, instrukcję instalacji oraz skrócony przewodnik.

4-calowy terminal graficzny Allen-Bradley PanelView 800 montowany na panelu stanowi część standardowego zestawu startowego i jest wyposażony w funkcje wprowadzania danych za pomocą klawiatury i ekranu dotykowego oraz zoptymalizowany do użytku ze sterownikami PLC serii Micro800. Jeśli terminal graficzny nie jest wymagany, istnieje możliwość zakupu pakietu w wersji „Starter Pack Lite”.

Użytkownicy wymagający możliwości projektowania aplikacji, łatwego programowania sterowników PLC, konfiguracji urządzeń i integracji z edytorem HMI mogą bezpłatnie pobrać wersję Standard Edition oprogramowania do projektowania układów Connected Components Workbench, która jest dostępna na stronie internetowej Rockwell Automation.

Zestawy startowe sterowników PLC Allen-Bradley Micro850 i Micro820 są dostępne w sklepach RS w Austrii, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii.


Informacje o RS Components
RS Components to marka handlowa spółki Electrocomponents plc. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działamy w 32 krajach i wysyłamy ponad 50 000 przesyłek dziennie.

Wspieramy klienta przez cały cykl życia produktu, oferując innowacje i wsparcie techniczne na etapie projektowania, skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek i zwiększenie wydajności w fazie realizacji oraz zmniejszenie kosztów zakupu i optymalizację stanów magazynowych w fazie utrzymania. Oferujemy naszym klientom dostosowane produkty i usługi niezbędne dla pomyślnego funkcjonowania ich działalności oraz pomagamy im oszczędzać czas i pieniądze.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2019 roku, osiągnęła przychody rzędu 1,88 mld funtów brytyjskich. Electrocomponents posiada siedem marek: RS Components, Allied Electronics & Automation, RS PRO, OKdo, DesignSpark, IESA i Monition.


Więcej informacji o firmie RS można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *