Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

RS Components po raz pierwszy oferuje wydajną pamięć flash Semper NOR o wysokiej gęstości zapisu

By  | 

Urządzenia zgodne z wymogami bezpieczeństwa funkcjonalnego obejmują kluczowe funkcje bezpieczeństwa i niezawodności

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów i rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, oferuje obecnie nagradzane pamięci flash Semper NOR firmy Cypress Semiconductor. Pamięć flash Semper NOR jest przeznaczona do zastosowań motoryzacyjnych, komunikacyjnych i przemysłowych. Semper spełnia motoryzacyjny funkcjonalny standard bezpieczeństwa ISO 26262 dla elektroniki w pojazdach i jest zgodna z IEC 61508 dla zastosowań przemysłowych. Semper jest pierwszą w branży pamięcią flash NOR, która jest zgodna z normą Automotive Safety Integrity Level ASIL-B i z ASIL-D.

Łączność bezprzewodowa 5G nowej generacji, oferująca ponad 20-krotnie większą przepustowość niż obecne sieci, umożliwi nowe zastosowania w przemysłowym Internecie Rzeczy, połączonych i autonomicznych pojazdach oraz przenośnych urządzeniach medycznych. Aby zapewnić wysoką niezawodność, przepustowość i funkcjonalność, SoC i FPGA zasilające radiotelefony 5G i stacje bazowe będą wymagały coraz większej ilości danych konfiguracyjnych oraz kodu rozruchowego – wymaganych do szybkiego przechowywania i dostępu. Pamięć flash Semper NOR zaspokaja te potrzeby, oferując gęstości do 4 Gbit i interfejsy kompatybilne z JEDEC xSPI, zwiększając przepustowość do 400 MB / s.

Pamięć flash Semper NOR oferuje gęstości od 256 Mbit do 4 Gbit, łącznie z niezawodnością, wydajnością i 10-letnia trwałością wymaganą do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Urządzenia Semper NOR są kompatybilne z wieloma układami SoC i FPGA.

Oferują one szereg opcji interfejsu szeregowego o niskiej liczbie pinów, w tym starszą wersję SPI, DDR Quad SPI o szybkości transmisji do 102 MB / s oraz kompatybilne z JEDEC xSPI interfejsy HyperBus i Octal o prędkości do 400 MB / s. Korzystając z XIP (eXecute In Place), programy mogą wykonywać operacje bezpośrednio z pamięci flash, pozwalając transakcjom Quad SPI o dużej szybkości przesyłania danych przekraczać wydajność równoległych lub asynchronicznych urządzeń NOR.

Architektura EnduraFlex firmy Cypress umożliwia projektantom systemów dostosowanie urządzeń Semper do konkretnych zastosowań, definiowanie partycji w celu zapewnienia wysokiej trwałości pamięci do 2,5 miliona cykli lub długiego przechowywania danych do 25 lat.

Semper obsługuje SafeBoot do wykrywania błędów inicjalizacji urządzenia i uszkodzenia konfiguracji. ECC (korekcja pojedynczego błędu i wykrywanie podwójnego błędu) jest obsługiwana w macierzy pamięci, z ochroną CRC zarówno dla interfejsu, jak i danych.

Pamięci flash Semper NOR mają certyfikat AEC-Q100 i są sprawdzone w ekstremalnych temperaturach od –40°C do + 125°C. Napięcie robocze wynosi 3,0 V lub 1,8 V. Wersje obudowy obejmują 24-stykowe BGA, 8-stykowe WSON i 16-stykowe SOIC.

Produkty pamięci flash Cypress Semper NOR są teraz dostępne w ofercie firmy RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components to marka handlowa spółki Electrocomponents plc. Oferujemy ponad 500 000 produktów przemysłowych i elektronicznych pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działamy w 32 krajach i wysyłamy ponad 50 000 przesyłek dziennie.

Wspieramy klientów w całym cyklu życia produktu, czy to poprzez innowacje i wsparcie techniczne na etapie projektowania, skracając czas wprowadzenia produktu na rynek i poprawiając produktywność na etapie budowy, lub zmniejszając koszty zakupu i optymalizując wyposażenie na etapie konserwacji. Oferujemy naszym klientom spersonalizowane produkty i usługi, które są niezbędne do pomyślnego funkcjonowania ich firm i pomagają oszczędzać czas oraz pieniądze.

Spółka Electrocomponents jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i w zeszłym roku finansowym, na dzień 31 marca 2020 roku osiągnęła przychody rzędu 1,95 mld funtów brytyjskich. Electrocomponents posiada siedem marek: RS Components, Allied Electronics & Automation, RS PRO, OKdo, DesignSpark, IESA i Monition.

Więcej informacji o firmie RS można znaleźć na stronie https://pl.rs-online.com/web/.

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Mainzer Landstraße 180
60327 Frankfurt am Main
Tel: +49 (0) 69 5800 14 803
Germany
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *