Wydarzenia

Grupa Transporeon i TIM Consult łączą siły

By  | 

Grupa Transporeon połączyła się z TIM Consult, międzynarodową firmą consultingową działającą w obszarze logistyki. Połączenie umożliwi zaoferowanie klientom na całym świecie, opartej na chmurze platformy dla inteligentnej logistyki transportu oraz najlepszych, multimodalnych rozwiązań w zakresie zarządzania realizacją zamówień na przewozy. Wszystko to będzie połączone z doradztwem biznesowym, opartym o ogromną wiedzę na temat dynamiki rynku transportowego w czasie rzeczywistym.

Firma TIM Consult została założona w Niemczech w 1995 roku. Na całym świecie świadczy usługi doradcze w zakresie logistyki, market intelligence oraz procurement, we wszystkich branżach oraz rodzajach transportu.

Dzięki poszerzeniu platformy Transporeon o portfolio TIM Consult, klienci będą mogli czerpać korzyści z nowych, wysokiej jakości rozwiązań w obszarze badań rynkowych, a także z usług doradczych oraz jeszcze szybszego dostępu do innowacyjnych aplikacji do analizy Big Data. Z kolei TIM Consult będzie mógł rozwinąć swoją działalność, zyskując dostęp do szerokiej bazy podmiotów działających na rynku logistycznym, połączonych ze sobą poprzez platformy Transporeon, Mercareon i Ticontract.

Dziesiątki tysięcy zleceń transportowych są przydzielane każdego dnia za pośrednictwem naszych platform w chmurze, a każdego roku przeprowadzane są przetargi na przewozy o wartości około 10 miliardów euro. W tym obszarze wciąż widzimy jednak ogromny, niewykorzystany potencjał. Dzięki połączeniu z TIM Consult możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszy zakres usług consultingowych oraz bardziej kompleksowe rozwiązania, przy ich jednoczesnej, dalszej optymalizacji – mówi Martin Mack, CTO & Managing Partner w Grupie Transporeon.

W ramach Transporeon, poszerzamy zasięg działalności i uzyskujemy dostęp do najwyższej klasy ekspertyzy z zakresu IT. Dzięki połączeniu naszych sił oraz know-how możemy zaoferować klientom na całym świecie szereg innowacyjnych usług i narzędzi – dodaje Björn Klippel, Managing Partner/CEO oraz założyciel TIM Consult GmbH.

W wyniku połączenia obu firm, TIM Consult będzie w 100% należał do Grupy Transporeon. Jednak biura spółki w Mannheim (Niemcy) oraz w Nowym Jorku będą nadal prowadzić niezależną działalność, podobnie jak jednostki biznesowe “Warehousing and Intra-Logistics” oraz „Waste Management”, które realizują swoje strategie rozwoju w ramach wyspecjalizowanych zespołów.

Björn Klippel został akcjonariuszem Grupy Transporeon, pozostając jednocześnie na stanowisku dyrektora zarządzającego TIM Consult. Natomiast Oliver Kahrs, związany z Transporeon od 2008 roku i pełniący funkcję dyrektora strategicznego, został mianowany dodatkowym dyrektorem zarządzającym TIM Consult. Wspólnie będą odpowiadali za rozwój oraz innowacje.


Informacje o Transporeon

Transporeon to oparta na chmurze platforma logistyczna, umożliwiająca współpracę z globalną siecią podwykonawców w zakresie logistyki. Tworzy ona cyfrowe połączenie pomiędzy załadowcami i ich partnerami logistycznymi oraz wspiera przejrzyste i korzystniejsze cenowo przepływy materiałowe na całym świecie. Poprzez cyfryzację całego logistycznego łańcucha dostaw, umożliwia również sprawną komunikację i współpracę międzynarodowej wspólnoty usługodawców w zakresie załadunku i logistyki.

Firma łączy globalną sieć ponad 1 000 nadawców (producentów, dostawców i detalistów), 65 000 przewoźników (dostawców usług logistycznych i transportowych, 3PL, spedytorów, brokerów i kierowców) oraz ponad 100 000 użytkowników w ponad 100 krajach za pośrednictwem szeregu rozwiązań software-as-a-service dostępnych w 24 wersjach językowych.

Unikatowe na rynku rozwiązania Grupy Transporeon obejmują konsultacje, doradztwo i całokształt wsparcia z wielojęzyczną obsługą klienta w 24 różnych językach. Zapewnia to dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdej organizacji, zwiększając wydajność nadawcy/przewoźnika, optymalizując jednocześnie marże przewoźnika i obniżając emisję CO2. Usługi transportowe posiadają certyfikat ISO. Siedziba główna Grupy mieści się w Ulm, w Niemczech, a Transporeon Spółka – w Krakowie.

Więcej informacji na stronach: www.transporeon.com | www.ticontract.com | www.mercareon.com


Informacje o TIM Consult

TIM Consult GmbH to międzynarodowa firma consultingowa specjalizująca się w logistyce, która od ponad 20 lat zajmuje się opracowywaniem najlepszych rozwiązań dla globalnych logistycznych sieci wartości i łańcuchów dostaw. Doradztwo obejmuje wszystkie procesy biznesowe związane z zarządzaniem załadunkami i łańcuchem dostaw. Z usług TIM Consult korzysta ponad 100 globalnych przedsiębiorstw z całego świata, w tym prawie wszystkie firmy wchodzące w skład indeksu DAX 30 oraz ponad połowa spółek z listy Fortune 100. TIM Consult doradza także wiodącym średnim firmom oraz niszowym przedsiębiorstwom o dużym potencjale rozwoju (tzw. ukrytym czempionom), jak również renomowanym instytucjom publicznym. Międzynarodowy zespół TIM Consult tworzony jest z ponad 40 ekspertów posiadających szeroką wiedzę w zakresie transportu morskiego, lotniczego oraz lądowego na wszystkich kontynentach, a także specjalizujących się w zarządzaniu realizacją zamówień na przewozy oraz w optymalizacji łańcucha dostaw.

http://timconsult.com/de/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *