Automatyka i mechanika

Innowacyjne rozwiązania HMI: Stacje operatorskie serii VisuNet FLX

By  | 

Firma Pepperl+Fuchs rozszerza serię stacji operatorskich VisuNet FLX do wymagających zastosowań, zamykanych w wytrzymałych, aluminiowych obudowach, przystosowanych do użytku na zewnątrz budynków oraz wyposażonych w zintegrowany czytnik RFID.

Wytrzymała, aluminiowa obudowa do pracy w trudnych warunkach środowiskowych

Rodzinna firma Pepperl+Fuchs z Mannheim powiększa ofertę stacji roboczych operatorskich i monitorujących serii VisuNet FLX o nowe wersje, przeznaczone do pracy na zewnątrz budynków w rozszerzonym zakresie temperatury od -20 do +50°C. Zawierają one optymalnie zaprojektowany radiator i oferują wyjątkową odporność na trudne warunki środowiskowe. Ich mała masa ułatwia instalację, dzięki wielu opcjom montażu.

Stacje serii VisuNet FLX zawierają wyświetlacz zespolony optycznie (optically bonded), zapewniający bardzo dobrą czytelność w bezpośrednim świetle słonecznym. W razie potrzeby, może on zostać wyposażony w różnego typu elementy zacieniające. Integracja opcjonalnego czytnika RFID ułatwia uwierzytelnianie użytkownika, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa w środowiskach przemysłowych.

Duża wydajność i zdolność adaptacji

Platforma VisuNet FLX HMI oferuje różnorodne opcje konfiguracyjne. Stacje tej serii są dostępne jako kompletne systemy HMI z obudową aluminiową lub ze stali nierdzewnej do montażu panelowego lub jako komputery typu box z wyświetlaczami o przekątnej 15,6, 19 lub 21,5 cala (39,6 cm, 48,3 cm lub 54,6 cm). W zależności od wymagań, jednostkę obliczeniową można skonfigurować jako zdalny monitor, komputer PC z mikroprocesorem i5 i maksymalnie 16 GB pamięci RAM lub jako monitor lokalny.

Zdalne monitory są wyposażone w najnowszą generację oprogramowania sprzętowego VisuNet RM Shell 6 dla rozwiązań typu thin client i pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021. Umożliwia to dostęp do zwirtualizowanego systemu kontroli procesów i systemów realizacji produkcji (MES). Oprogramowanie firmware obsługuje wszystkie popularne protokoły obsługi zdalnej, w tym Microsoft RDP i VNC, a także przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome i Microsoft Edge. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu VisuNet Control Center, wszystkie urządzenia thin client, oparte na RM Shell, mogą być centralnie zarządzane, aktualizowane i kontrolowane, co oszczędza czas potrzeby na dojazd do poszczególnych urządzeń.


O firmie Pepperl+Fuchs
Firma Pepperl+Fuchs, zatrudniająca 6600 pracowników na całym świecie, odnotowała sprzedaż w wysokości 790 mln euro w 2021 r. Jest jedną z czołowych firm w dziedzinie technologii czujników przemysłowych i ochrony przeciwwybuchowej. Siedziba w Mannheim w Niemczech stanowi podstawę technicznej wiedzy firmy, w której inżynierowie i specjaliści badają i rozwijają najnowsze technologie i produkty. Firma Pepperl+Fuchs, założona w 1945 roku jako mała firma rodzinna, jest obecnie reprezentowana na wszystkich kontynentach przez ponad 40 oddziałów. Nasza globalna obecność zapewnia to, co najlepsze z obu światów: najwyższe standardy techniczne oraz wydajne i dochodowe zakłady produkcyjne. Firma Pepperl+Fuchs stała się partnerem dla użytkowników technologii automatyzacji na całym świecie i oferuje najbardziej wszechstronne portfolio wypróbowanych i przetestowanych komponentów spełniających wymagania automatyzacji produkcji i automatyzacji procesów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *