Wydarzenia

Instalacja „Future” zostanie uruchomiona pod koniec 2019 roku

By  | 

Do połowy września zostaną zamontowane filtry i skrobaki. To kluczowe elementy powstającej w Czechowicach- Dziedzicach instalacji. Kolejne transporty będą się pojawiać regularnie, co 2 – 3 tygodnie. Instalacja „Future” zgodnie z harmonogramem powinna zostać uruchomiona pod koniec 2019 roku. Po jej uruchomieniu spółka będzie dysponować jedną z najnowocześniejszych instalacji chemicznych w Europie.

– Mamy wytyczone i zabezpieczone drogi dojazdu. Każdy zakręt został sprawdzony pod kątem przejazdu naszych „wielkogabarytowych” przesyłek z Niemiec. To niezwykle ważny moment w historii spółki – podkreśla Dominik Tomczyk, prezes zarządu. – Do końca października tego roku będziemy mieli w Czechowicach 8 najważniejszych elementów instalacji, które dostarczy nam nasz licencjonodawca – Thyssen Krupp– a wówczas zaczniemy też ich łączenie i spinanie w jeden ciąg technologiczny – podsumowuje Tomczyk.

Instalacja „Future” zgodnie z harmonogramem powinna zostać uruchomiona pod koniec 2019 roku. Plan zakłada, że ta nowoczesna instalacja odolejenia rozpuszczalnikowego będzie przerabiać około 30 tysięcy ton gaczy parafinowych. Z tym, że – co trzeba podkreślić – część nowych produktów wymagać będzie dalszego przetwarzania przy wykorzystaniu istniejących instalacji, dlatego realnie należy szacować przyrost zdolności produkcyjnych o ok. 15-20 tys. ton. Przypomnieć warto, że w strategii Spółka zakłada zwiększenie w strukturze przychodów spółki udziału segmentu wyrobów dla przemysłu, docelowo z dzisiejszych 18-22 proc. do ponad 50 proc. Przez pojęcie „przemysł” rozumiemy również branżę rolniczą (nawozy sztuczne czy inne obszary).

 Wrzesień to początek nowego etapu w naszej historii. Pokazujemy też, że konsekwentnie realizujemy naszą strategię. Polwax widzi swoją przyszłość w dalszej dywersyfikacji źródeł przychodów, bo to uchroni nas przed zbyt dużymi wahaniami koniunktury. W najbliższych miesiącach będziemy się zmieniać tak, by jeszcze lepiej spełniać oczekiwania naszych partnerów handlowych – zdecydowanie stwierdził prezes Tomczyk.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *