Nowości produktowe

Inteligentny system paletowy HU firmy FlexLink do transportu ciężkich produktów

By  | 

ZWIĘKSZ WYDAJNOŚĆ, CHROŃ ŚRODOWISKO I SIĘGAJ W PRZYSZŁOŚĆ

Nowe rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkich dla branży automotive i elektronicznej. System HU przenosi ładunki do 200 kg na palecie i jest całkowicie elektrycznym rozwiązaniem. Nowy przenośnik jest dostarczany we wstępnie zmontowanej postaci, jako znormalizowane moduły ze wstępnie zdefiniowaną logiką sterowania, co skraca czas konfiguracji i instalacji. Dwutorowy przenośnik ma solidną konstrukcję i szereg znormalizowanych narzędzi umożliwiających stworzenie inteligentnego przepływu w procesie produkcji. Zaprojektowany z myślą o osiągnięciu jednocyfrowego średniego czasu naprawy (MTTR) oraz długiego średniego czasu pracy między awariami (MTBF).

This slideshow requires JavaScript.

INTELIGENTNE ROZWIĄZANIE
System przenośników HU zwiększa efektywność produkcji dzięki szerokiemu zakresowi narzędzi umożliwiających stworzenie inteligentnych przepływów w procesie produkcji. Jest to w pełni cyfrowy system z możliwościami symulacji oraz monitorowaniem linii. Dzięki czemu zapewnia dane OEE w czasie rzeczywistym i optymalizuje linię produkcyjną. Dane monitorowania mogą być później wykorzystane do identyfikacji odchyleń w stosunku do cyfrowo symulowanego „bliźniaka”. W efekcie rozwiązanie to zmniejsza czas przestojów z powodu nieplanowanych awarii. Przenośnik Twin Track do ciężkich ładunków jest dostarczany ze wstępnie zainstalowaną oraz zdefiniowaną logiką, która eliminuje konieczność projektowania rozwiązań sterujących.

CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNA I TRWAŁA KONSTRUKCJA
Rozwiązanie jest w pełni elektryczne i gwarantuje niski poziom hałasu. Posiada solidną i łatwą do serwisowania konstrukcję. Charakteryzuje się niskim zużyciem materiału, dzięki zastosowaniu takich elementów, jak stalowe łańcuchy sworzniowo-tulejkowe do napędu palet o niskim tarciu.
Przenośnik jest wyposażony w szereg interfejsów komunikacyjnych i inteligentne silniki. W efekcie system zapewnia trwałe rozwiązanie o średnim czasie między awariami wynoszącym 12 000 godzin pracy oraz oszczędność energii do 50%.

STREFY PODWÓJNEJ PRĘDKOŚCI
W celu zwiększenia możliwej produkcji przenośnik HU jest wyposażony w strefy Dual Speed. Skracają one czas wymiany palet o 50% oraz eliminują akumulację. Palety opuszczają punkt procesu ze zwiększoną prędkością, skracając czas oczekiwania między paletami wychodzącymi i wchodzącymi do kolejnego punktu procesu. W efekcie wydajność produkcji wzrasta nawet o 10%.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *