Automatyka i mechanika

Interroll i Teknokom realizują w pełni zautomatyzowany i zdalnie monitorowany system przepływu materiałów dla Karaca Group w Turcji

By  | 

Firma Interroll wraz z Teknokom, innowacyjnym integratorem systemów automatyzacji magazynów, opracowały zautomatyzowany system kompletacji zamówień dla Cookplus w Stambule w Turcji. Jego kluczowymi elementami z zakresu transportu materiałów są RollerDrive EC 5000, MultiControl i Modular Conveyor Platform (MCP) produkcji Interroll. System łączy zaawansowane funkcje kontroli ruchu, automatycznego drukowania faktur i dynamicznego pomiaru objętości z aplikacjami etykietowania towarów i monitorowania w czasie rzeczywistym.

Dostarczony i zainstalowany przez Teknokom system kompletacji zamówień jest kluczowym elementem nowoczesnego centrum dystrybucji Cookplus o powierzchni 600 metrów kwadratowych, zlokalizowanego w Hadimköy koło Stambułu i obsługującego klientów z całej Turcji. Cookplus to marka e-commerce Karaca Group, lidera na rynku zastawy stołowej, kuchni i tekstyliów domowych, współpracującego z 2700 dealerami i mającego sklepy w 27 krajach. Zastosowane w tym systemie transportu materiałów przenośniki beznaporowe, mają całkowitą długość ponad 220 metrów i łączą stanowiska kompletacji z obszarami pakowania i wysyłki, rozmieszczonymi na dwóch piętrach obiektu. Ten wydajny i wyjątkowo energooszczędny system transportu skrzynek i paczek wykorzystuje około 190 jednostek RollerDrive EC 5000 sterowanych przez 60 kart Interroll MultiControls podłączonych do programowalnego sterownika logicznego (PLC) i systemu zarządzania magazynem.

“Dzięki nowemu rozwiązaniu znacznie zwiększyliśmy wydajność i pojemność naszego centrum dystrybucji i realizacji, unikając skomplikowanych procesów manualnych. Poza zwiększeniem wydajności, równie ważne dla nas było zapewnienie bardzo szybkich i niezawodnych dostaw, pozwalających zwiększyć zadowolenie klientów,” powiedział Ertugrul Celebi, dyrektor operacyjny z działu Logistics & Supply Chain w Karaca A.S.

Zaawansowany system przenośników jest w całości zarządzany przez oprogramowanie opracowane przez Teknokom, wieloletniego członka programu Rolling On Interroll z międzynarodowej sieci partnerów Interroll. Aplikacje wykorzystują dane zebrane przez karty MultiControl do celów sterowania i monitorowania. Jednym z przykładów jest inteligentna funkcja kontroli ruchu, pozwalająca ominąć stacje kompletacji lub całe piętro, gdy nie jest wymagane żadne działanie ze strony operatora. Co więcej, pod koniec operacji kompletowania, a przed zapakowaniem, drukarka automatycznie wyposaża każde zamówienie w odpowiednią fakturę. Po wejściu do strefy wysyłki aplikator automatycznie wkleja do każdego zamówienia etykietę z kodem kreskowym dla spedytora; zawiera ona wszystkie niezbędne informacje, w tym adres docelowy zamówienia, informację o objętości i zawartość przesyłki.

“Aby sprostać wysokim wymaganiom klientów, skorzystaliśmy z naszej wieloletniej współpracy z Interroll i sprawnie zintegrowaliśmy różne najnowocześniejsze technologie w tym zautomatyzowanym systemie przepływu materiałów. Cały projekt został bardzo starannie i całościowo wykonany, począwszy od planowania i instalacji po konserwację i wsparcie techniczne. Na przykład, nasz klient jest teraz w stanie monitorować działanie swojego systemu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji online – kiedykolwiek i gdziekolwiek chce,” deklaruje Mustafa Hisim, zastępca dyrektora generalnego w Teknokom A.S.

Aplikacja Teknokom umożliwia monitorowanie całego procesu przepływu materiałów w celu konserwacji i wsparcia, za pośrednictwem przyjaznego interfejsu z funkcjami kontroli i raportowania. Na przykład, lokalizacje skrzynek, rzeczywisty status zamówień i pobrane elementy w jednym pojemniku można zobaczyć dla obu pięter. Co więcej, kierownicy operacji mogą otrzymywać zarówno raporty bieżące, jak i oparte na ramach czasowych, dotyczące zdolności realizacji zamówień, wąskich gardeł w stacjach kompletacyjnych, raportów błędów i szczegółowych informacji o wydajności

ot: System łączy zaawansowane funkcje kontroli ruchu, automatycznego wydruku etykiet i dynamicznego pomiaru objętości z aplikacjami etykietowania towarów i monitorowaniem w czasie rzeczywistym. Aplikacje korzystają z danych zgromadzonych w modułach MultiControl firmy Interroll.


O grupie Karaca
Karaca Group, której korzenie sięgają około 50 lat, obejmuje czołowe tureckie firmy działające na rynku zastawy stołowej, artykułów kuchennych i tekstyliów domowych, takie jak Karaca, Karaca Home, Cookplus, Emsan i Jumbo. Ta rodzinna firma współpracuje z 2700 dealerami i ma sklepy w 27 krajach. Jej produkty otrzymały już 58 krajowych i międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa.


O firmie Teknokom
Teknokom, założony w 1985 roku, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania programowe dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw działających w takich branżach, jak pakowanie, logistyka i magazynowanie produktów farmaceutycznych. Firma, mająca siedzibę główną w Urla w prowincji Izmir, jest jednym z najbardziej doświadczonych integratorów systemów w Turcji, oferującym rozwiązania z zakresu kompletacji zamówień i automatycznej realizacji zamówień dla wymagających klientów, takich jak Amway i Alliance Health Care.


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań do transportu materiałów. Firma
została założona w 1959 r. i od 1997 roku jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX. Interroll
dostarcza integratorom systemów i producentom OEM szeroką gamę produktów i usług w
następujących kategoriach: Rollers (rolki przenośnikowe), Drives (silniki i napędy do systemów
przenośnikowych), Conveyors & przenośniki i sortery oraz Pallet & Carton Flow (przepływowe systemy
składowania). Rozwiązania Interroll znajdują zastosowania w usługach ekspresowych i
pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach, w przemyśle spożywczym, odzieżowym i
motoryzacyjnym oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Wśród użytkowników końcowych
firmy znajdują się takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble,
Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada
32 oddziały o łącznych obrotach około 559,7 milionów CHF i zatrudnia 2400 pracowników
(2019).

INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
Dep. Sales
pl.sales@interroll.com

INTERROLL (Schweiz) AG
Via Gorelle 3 │ 6592 Sant’Antonino │ Switzerland
Tel. +41 91 850 25 25
REGNET Martin
media@interroll.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *