Automatyka i mechanika

Obrabiarka Hyperturn 45 G3: Dynamiczna. Inteligentna. W pełni zautomatyzowana.

By  | 

Korpus maszyny i geometria prowadnic obrabiarki HYPERTURN 45 zostały przeprojektowane w celu powiększenia przestrzeni roboczej i dostosowania do większego rozmiaru głowicy, co pozwoliło na integrację 16-pozycyjnej głowicy narzędziowej i większego przejazdu osi Y, do wartości +/- 40 mm. Wymiary zewnętrzne maszyny pozostały kompaktowe, a skośne łoże tokarki (72°) doskonale spełnia wymogi w zakresie ergonomii i zapewnia optymalny spływ wiórów. Ponadto firma EMCO oferuje systemowe rozwiązania do automatyzacji obrabiarek, np. «Turn / Mill Assist» – znormalizowane i aktualnie najbardziej kompaktowe, zautomatyzowane rozwiązanie do załadunku i rozładunku centr tokarskich i frezujących EMCO.

HT 45 G3 z rozwiązaniem Turn/Mill-Assist

HT 45 G3 z rozwiązaniem Turn/Mill-Assist

HALLEIN – Jako model podstawowy serii Hyperturn, nowa obrabiarka HYPERTURN 45 G3 wyróżnia się zwiększonym rozstawem wrzecion (760 mm), zapewniającym bezkolizyjną obróbkę z wykorzystaniem dwóch głowic. Powiększona przestrzeń robocza oferuje wystarczającą ilość miejsca do integracji głowic BMT w wersjach 12- lub 16 pozycyjnych. Dzięki precyzyjnemu interfejsowi do szybkiej wymiany narzędzi i bezpośredniemu napędowi, umożliwiającemu obróbkę skomplikowanych elementów oraz dzięki wysokiej mocy – nowa maszyna stanowi doskonały wybór. Chłodzony cieczą napęd bezpośredni o mocy 8 kW umożliwia wiercenie i frezowanie z prędkością obrotową do 12.000 obr/min i oferuje moment obrotowy 20 Nm. Stabilny interfejs BMT gwarantuje długą żywotność narzędzi. Nowy model daje użytkownikom większe możliwości i pozwala na zwiększenie wydajności.

EMCONNECT, nowy cyfrowy asystent procesów sterowania i produkcji, stanowi standardowe wyposażenie maszyny. Kompleksowo integruje specyficzne aplikacje systemowe klienta, dla sterowania obrabiarkami i przepływem produkcji. Obsługa skupia się na wymaganiach użytkowników, tak, by zapewnić większą wydajność, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej niezawodności i efektywności maszyn EMCO we wszystkich trybach pracy.

Automatyka w modelu Hyperturn 45 G3
Wybierając zautomatyzowane, kompletne rozwiązanie EMCO operator korzysta przede wszystkim z zaawansowanej technologii i wysokiej jakości, podczas gdy technolog czerpie korzyści z idei automatyzacji wyrażonej hasłem» wszystko z jednego źródła» i jej konkretnej implementacji. Dzięki temu obie strony mogą skorzystać z idealnego rozwiązania dla swojej firmy.

Rozwiązanie Turn/Mill-Assist
EMCO Turn / Mill-Assist to najbardziej kompaktowe i kompletne rozwiązanie w zakresie systemów załadunku i rozładunku tokarek i frezarek EMCO. Turn / Mill-Assist charakteryzuje się przede wszystkim łatwością obsługi. Dzięki sterowaniu przyjaznemu dla użytkowników, można bezzwłocznie rozpocząć pracę, co skutkuje znacznie wyższą wydajnością, zyskownością i elastycznością produkcji. W ten sposób operacje robocze stają się łatwiejsze, a klienci korzystają z wydłużonej żywotności maszyny i mają do dyspozycji niezwykle elastyczne rozwiązanie z szerokim zakresem zastosowań w zakresie wagi i rodzaju obrabianego przedmiotu.

Dzięki serii Turn / Mill-Assist firma EMCO oferuje różne standardowe rozwiązania automatyzacji z określonymi funkcjami. Każdy model – Turn / Mill-Assist Essential i Turn / Mill-Assist 200/270 – oferuje roboty o szerokim zakresie nośności, a także zróżnicowane opcje i rozszerzenia modułowe.

Skrótowy przegląd funkcji i zalet
Wybierając rozwiązanie Turn / Mill-Assist, klient uzyskuje jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika i najbardziej niezawodnych systemów, dostępnych obecnie na rynku.

Najważniejsze cechy:

Wszechstronność

 • unikatowa konstrukcja chwytaka
 • różnorodność chwytaków
 • wbudowany przedmuch powietrzem
 • rozpoznawanie elementów obrabianych

Proste i inteligentne

 • intuicyjny graficzny interfejs użytkownika
 • bardzo krótkie czasy konfiguracji i przezbrajania
 • ekran dotykowy

Wydajność

 • maksymalna wydajność przy minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce
 • brak wymogu płyt bazowych
 • przedmioty obrabiane w stosach

Wyjątkowa kompaktowość

 • najbardziej kompaktowe zautomatyzowane rozwiązanie dostępne na rynku
 • przejrzysta instalacja

Opcje i rozszerzania modułowe
Seria Turn / Mill firmy EMCO obejmuje szeroką gamę standardowych produktów, opcji i rozszerzeń modułowych. Dzięki tym komponentom każdy operator może stworzyć swoje własne, dostosowane do potrzeb, rozwiązanie zautomatyzowane. Dostępne są dodatkowe funkcje, takie jak jednostki obrotowe, urządzenia do umieszczania gotowych części na europaletach lub przedłużki do obsługi różnego typu wałów. Możliwe jest nawet stosowanie rozwiązania razem z podajnikiem prętów.

 

Dzięki Turn / Mill-Assist firmy EMCO klienci zwiększają swoje zyski i ograniczają nakład pracy nawet o 70%.

Dzięki Turn / Mill-Assist firmy EMCO klienci zwiększają swoje zyski i ograniczają nakład pracy nawet o 70%.

Bardzo przyjazna dla początkujących użytkowników jednostka sterująca pozwala operatorowi szybko przejść do fazy wdrożenia, zwiększając w ten sposób efektywność, rentowność i uniwersalność procesów produkcyjnych.

Bardzo przyjazna dla początkujących użytkowników jednostka sterująca pozwala operatorowi szybko przejść do fazy wdrożenia, zwiększając w ten sposób efektywność, rentowność i uniwersalność procesów produkcyjnych.

Model ten jest wyposażony w dwa sterowane serwomechanizmem stoły do magazynowania większej ilości półfabrykatów i części obrobionych.

Model ten jest wyposażony w dwa sterowane serwomechanizmem stoły do magazynowania większej ilości półfabrykatów i części obrobionych.

Nowy design maszyn wzmacnia markę EMCO.
Repozycjonowanie marki, znajdujące odzwierciedlenie w zobowiązaniu »beyond standard» jest teraz wdrażane również w konstrukcji obrabiarki. Maszyny, będąc najważniejszymi ambasadorami marki, uzyskały nowy design, który stanowi funkcjonalne i wizualne ulepszenie. To założenie leży u podstawy wielu zmian projektowych – przykładowo: aby zapewnić przyjazność dla użytkownika i przejrzysty układ urządzeń, główne obszary interakcji z maszyną (np. obszar roboczy) zostały wyróżnione zarówno kolorem, jak i kształtem. Panel operacyjny posiada jednorodne aluminiowe powierzchnie, ergonomicznie regulowane elementy sterujące i intuicyjny interfejs użytkownika. Obudowa charakteryzuje się zwartą i przejrzystą konstrukcją, a wyraźne kontury i precyzyjne wzory połączeń podkreślają najwyższą jakość produktu. Różne klasy produktów, poziomy cen i opcje wyposażenia również znajdują odbicie w cechach konstrukcyjnych. Rozpoznawalna wartość ergonomicznych i technicznie zaawansowanych maszyn jest w pełni gwarantowana przez nowy design rodziny produktów EMCO.

Konstrukcja maszyn odzwierciedla świadomą decyzję firmy wychodzenia poza standard i wypełniania zobowiązań w zakresie zapewnienia jakości, maksymalnej precyzji i wydajności w operacjach toczenia i frezowania. Działając w ten sposób EMCO rozpoczyna realizację swoich celów tam, gdzie inni się zatrzymują: ponad standardem.


EMCO firma z branży mechanicznej z siedzibą w Salzburgu, zaliczana jest do wiodących europejskich producentów obrabiarek. EMCO zatrudnia obecnie ok. 810 osób w 6 zakładach produkcyjnych w Austrii, Niemczech, Włoszech i Rosji. Międzynarodowa, zarządzana rodzinnie firma zawdzięcza swój sukces ponad 70-letniemu doświadczeniu i wiedzy eksperckiej w dziedzinie inżynierii obrabiarek. Nazwa EMCO oznacza obecnie najlepsze, dostosowane do potrzeb klientów zautomatyzowane oraz spersonalizowane rozwiązania do kompletnego toczenia i frezowania.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.emco-world.pl lub do kontaktu bezpośredniego z naszymi inżynierami sprzedaży:
1. Rejon centralnej, południowej i południowozachodniej Polski
Marcin Kondusz: email.marcin.kondusz@emco-world.pl
Telefon:+48 660 355 999
2. Rejon zachodniej, północno zachodniej i północnej Polski
Rafał Młodak: email.rafal.mlodak@emco-world.pl
Telefon:+48 570 050 291
3. Rejon północno-wschodniej, wschodniej i południowo-wschodniej Polski
Krzysztof Piekut: email.piekut@pro.onet.pl
Telefon:+48 696 728 886

EMCO GmbH
Salzburger Strasse 80
5400 Hallein / Austria
www.emco-world.com
VERGNES Christa
Phone : +43 6245 891-291
Fax : +43 6245 891-1291
Christa.Vergnes@emco.at


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *