Automatyka i mechanika

Interroll otrzymuje duże zamówienie z USA

By  | 

Firma Interroll otrzymała duże zamówienie od czołowej platformy e-commerce z Ameryki Północnej. Obejmuje ono dostawę pionowych crossbelt sorterów dla 12 lokalizacji, a jego wartość wynosi kilkadziesiąt milionów USD.

Systemy sortujące zostaną zainstalowane zarówno w nowych, jak i w istniejących obiektach w całych Stanach Zjednoczonych.

W wyniku zwiększonego popytu na usługi handlu elektronicznego oraz konieczności dostosowania się do wymogów odnośnie dystansowania społecznego w związku z wybuchem pandemii COVID-19, powstała konieczność szybkiego rozszerzenia istniejącej infrastruktury dystrybucyjnej klienta. Uproszczona konstrukcja mechaniczna platformy crossbelt sorterów firmy Interroll umożliwia użytkownikom końcowym i integratorom systemów planowanie z sześciomiesięcznym czasem realizacji. Interroll otrzymał zamówienie wartości kilkudziesięciu milionów USD na zainstalowanie 12 systemów w różnych lokalizacjach.

“Pionowy crossbelt sorter firmy Interroll został wybrany ze względu na jego wyjątkową wydajność i sukcesy odnoszone w dużych projektach na amerykańskim rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych,” powiedział Richard Keely, wiceprezes oddziału amerykańskiego i członek zarządu Grupy Interroll. “Ponadto, niewielkie wymiary, przepustowość 8000 paczek na godzinę oraz obsługa szerokiej gamy produktów były czynnikami decydującymi przy jego wyborze.”

Fot.: Konstrukcja mechaniczna crossbelt sortera firmy Interroll pozwala klientom skrócić czas instalacji. Na całym świecie zainstalowano już ponad 400 tego typu sorterów

Fot.: Konstrukcja mechaniczna crossbelt sortera firmy Interroll pozwala klientom skrócić czas instalacji. Na całym świecie zainstalowano już ponad 400 tego typu sorterów.

Akcje Interroll
Akcje Interroll Holding AG są przedmiotem obrotu na rynku głównym giełdy SIX Swiss Exchange pod numerem 637289.


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań do transportu materiałów. Firma została założona w 1959 r. i od 1997 roku jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX. Interroll dostarcza integratorom systemów i producentom OEM szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: Rollers (rolki przenośnikowe), Drives (silniki i napędy do systemów przenośnikowych), Conveyors & przenośniki i sortery oraz Pallet & Carton Flow (przepływowe systemy składowania). Rozwiązania Interroll znajdują zastosowania w usługach ekspresowych i pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach, w przemyśle spożywczym, odzieżowym i motoryzacyjnym oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Wśród użytkowników końcowych firmy znajdują się takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada 32 oddziały o łącznych obrotach około 559,7 milionów CHF i zatrudnia 2400 pracowników (2019).


INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
Dep. Sales
pl.sales@interroll.com

INTERROLL (Schweiz) AG
Via Gorelle 3 │ 6592 Sant’Antonino │ Switzerland
Tel. +41 91 850 25 25
REGNET Martin
media@interroll.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *