Studium Przypadku

Jakie elektronarzędzia wybrać, aby służyły przez wiele lat?

By  | 

Elektronarzędzia stanowią podstawę pracy każdego fachowca. Tworząc lub rozwijając swoje wyposażenie warto kierować się sprawdzonymi kryteriami doboru sprzętu. To nie jest łatwe zadanie, bo na rynku można spotkać różne marki i rodzaje urządzeń. O tym, co należy wziąć pod uwagę w trakcie kompletowania swojej bazy elektronarzędziowej mówi Artur Kordowski, Market Manager Würth Polska.
Wyposażenie profesjonalisty różni się od tego, czym dysponuje majsterkowicz amator. Narzędzia do użytku zawodowego są zbudowane z trwalszych materiałów i bardziej ergonomicznie. Wyższa cena sprzętu dla fachowców nie powinna dziwić. Tego typu urządzenia muszą wytrzymać codzienną, wielogodzinną pracę. Dodatkowo dostarczane są zwykle w trwałych walizkach transportowych, które umożliwiają szybkie i wygodne przenoszenie sprzętu.

Zdefiniuj swoje potrzeby
Zestaw narzędzi, którymi posługuje się fachowiec zależy w dużej mierze od profilu jego działalności. Część sprzętu ma jednak charakter uniwersalny i jest niezbędna przedstawicielom wielu branż. Kompletowanie wyposażenia warto zacząć właśnie od nich. Najczęściej używanym elektronarzędziem, które stanowi podstawę pracy każdego profesjonalisty jest wiertarko-wkrętarka. Zawodowcy na przemian wiercący i wkręcający powinni mieć na wyposażeniu dwa lub więcej urządzenia tego typu.
Niezbędne elektronarzędzia to także: szlifierki kątowe, młotki SDS plus, wkrętarki udarowe, klucze udarowe, piły szablaste. Fachowcy, dobierając narzędzia pod profil swojej działalności, posiadają często też m.in.: pilarki tarczowe, wyrzynarki, szlifierki trzpieniowe, młoty SDS MAX, obcinaki do rur czy nożyce do blach.

Sprawdź narzędzie w ręku
Wybór sprzętu ułatwiają opinie użytkowników, pojawiające się na forach internetowych lub recenzje, które można przeczytać na branżowych portalach czy w artykułach prasowych. Są jednak właściwości urządzenia, o których najlepiej możemy się przekonać po wzięciu go do ręki. Chodzi na przykład o ciężar, balans czy drgania powodowane przez pracujące elektronarzędzie. Te cechy powinien brać pod uwagę fachowiec, który użytkuje sprzęt na co dzień. Są ważne dla komfortu pracy, a w dłuższej perspektywie nawet dla jego zdrowia. Dlatego warto odwiedzić sklep stacjonarny, gdzie pomocni i profesjonalni doradcy objaśnią charakterystykę sprzętu i pozwolą zapoznać się z nim bliżej.

Redukuj koszty zakupu
Wśród elektronarzędzi, obecnie niezwykle popularne są urządzenia z zasilaniem akumulatorowym. Wydajne i pojemne akumulatory litowo-jonowe spowodowały prawdziwą rewolucję na rynku. Z elektronarzędzi bezprzewodowych można korzystać swobodnie i niezależnie od lokalizacji źródła prądu. Wiodący producenci mają ponad 200 urządzeń tego typu w ofercie. Sprzęt ten nie ustępuje mocą swoim sieciowym odpowiednikom.

Wspólną cechą wszystkich renomowanych marek elektronarzędzi jest tzw. platforma akumulatorowa. Chodzi o zastosowanie jednego, wspólnego typu akumulatora do zasilania wielu narzędzi. Dzięki temu redukuje się koszty zakupu sprzętu. Mając parę akumulatorów i przystosowaną do nich ładowarkę, możemy zaopatrywać się kolejno jedynie w same narzędzia.

Chcesz sprzętu na lata? – poznaj charakterystykę urządzenia
Przed zakupem sprzętu warto zapoznać się z jego cechami i właściwościami, szczególnie jeśli oczekujemy, że będzie nam długo służył. Najpierw podejmijmy decyzję, czy wystarczy użycie cięższych elektronarzędzi 18V, czy może potrzebne nam są lżejsze urządzenia 12V. Wielu fachowców korzysta z obu rodzajów narzędzi. Ponadto dobrze spojrzeć na technologię w jakiej wykonane są akumulatory. Odpowiednia konstrukcja umożliwi ich chłodzenie i pozwoli zmniejszyć zużycie energii. Jej oszczędność można osiągnąć też przez wybór urządzenia wyposażonego w silnik bezszczotkowy. W dodatku, to rozwiązanie zapewni elektronarzędziom dużą moc i przedłuży ich żywotność. Dobrze też, żeby sprzęt wyposażony był w specjalistyczną elektronikę, która chroni silnik przed przeciążeniem i przegrzaniem.

Nie kupuj kota w worku
Choć skorzystanie z przypadkowych okazji cenowych nieznanych producentów bywa kuszące, to w dalszej perspektywie może narazić nas na wyższe koszty. Kupując urządzenie nieznanej marki musimy liczyć się z brakiem lub niewielkim asortymentem osprzętu do tych elektronarzędzi. Niespodziewana awaria urządzenia wymusi na nas wydanie kolejnych pieniędzy. Szczególnie w przypadku, gdy kilkuletnia gwarancja okaże się nieegzekwowalna przez wyjście nierenomowanego producenta z rynku. Z tych powodów warto sprawdzać asortyment uznanych marek elektronarzędzi w trakcie kompletowania swojej bazy sprzętowej. Do końca czerwca br. w Würth Polska można zakupić w okazyjnej cenie zestawy COMBO elektronarzędzi M-CUBE®. Dostępne są w nich podstawowe narzędzia przeznaczone do profesjonalnego użytku.

Pamiętajmy, że korzystanie z propozycji znanych producentów jest opłacalne, bo wiodące marki zapewniają wieloletnią dostępność do akumulatorów, części zamiennych lub dodatkowego osprzętu. Poza tym mamy pewność, że udzielona nam gwarancja zostanie uhonorowana, a sam sprzęt jest wysokiej klasy. Z tego powodu nie warto oszczędzać na elektronarzędziach. To właśnie ich jakość i wytrzymałość pozwolą fachowcowi na bezproblemową oraz płynną działalność.


`O Würth Polska
Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 31 lat. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 700 pracowników, z czego 500 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 6 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo, Metal i Budownictwo Inwestycje. Würth Polska posiada 38 sklepów stacjonarnych oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod linkiem.

O grupie Würth
Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 78 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,7 mln klientów. Zgodnie ze wstępnym rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2019 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 14,27 mld EUR.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *