Wydarzenia

Konferencja internetowa: Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw

By  | 

Menadżerowie Volkswagena, Fanuca, Stermedii oraz Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości w bogatym programie konferencji o fabrykach czwartej generacji. Pierwszy webinar 20 maja. Zapisy już ruszyły.

Przemysł 4.0 zmienia przyszłość produkcji dzięki nowoczesnym technologiom, metodom zarządzania i nowym modelom biznesowym. Coraz więcej menadżerów fabryk zdaje sobie sprawę, że transformacja cyfrowa wpływa na konkurencyjność i poprawę wydajności ich przedsiębiorstw. Jak wprowadzać innowacje? Jak zmniejszyć ryzyko inwestycji i w co zainwestować? Od czego zacząć cyfrową transformację? O tym porozmawiają prelegenci e-konferencji „Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw”.

– Będziemy inspirować menadżerów, inżynierów i właścicieli fabryk, pokazując dobre praktyki biznesowe i zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle – mówi Mikołaj Kołodziejczak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Konferencja rozpocznie się 20 maja o godz. 10:00. Czwarta rewolucja przemysłowa zostanie przedstawiona z trzech perspektyw praktyków: innowacyjnej fabryki, dostawców technologii i organizacji ułatwiającej wejście do przemysłu przyszłości.

– Każda fabryka: mały zakład czy duża wytwórnia ma procesy, które można usprawnić dzięki cyfryzacji czy automatyzacji. Pokażemy przykłady prostych zmian i złożonych wdrożeń – mów Artur Karda, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Stermedia.ai (współorganizator konferencji), trener Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Konferencja otwiera cykl wydarzeń Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw, poświęconych innowacjom w produkcji. Webinary będą poświęcone nowoczesnym technologiom, jak robotyzacja, sztuczna inteligencja, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, blockchain, druk 3D, internet rzeczy, cyfrowe bliźniaki, migracja do chmury czy cyberbezpieczeństwo.

– Pokażemy innowacje wdrażane głównie przez firmy z Dolnego Śląska, bo mamy tu sprawny ekosystem: nowoczesny przemysł i firmy rozwijające najnowsze technologie. Ale na konferencję zapraszamy firmy z całej Polski, bo Wrocław jest miastem otwartym: na ludzi i technologie – mówi Magdalena Wypych, kierownik projektu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, współorganizatora wydarzenia.

Szybki rozwój technologiczny, presja na poprawę wydajności i obawy pracowników przed zmianami rodzą dylematy wśród menadżerów: jak przeprowadzić fabrykę przez cyfrową transformację. Dlatego program wydarzeń Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw przewiduje dyskusje nie tylko na temat nowoczesnych technologii, ale także wdrażania nowych modeli biznesowych w przemyśle 4.0, wprowadzania zmian w kulturze organizacyjnej, zarządzaniu i motywowaniu pracowników.
Na prelekcje i dyskusje zapraszani będą doświadczeni menadżerowie zakładów produkcyjnych, inżynierowie, środowisko naukowe i akademickie.

Organizatorami cyklu Przemysł 4.0 – Made in Wroclaw są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej , Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości. Stermedia.ai.
>> Szczegóły wydarzenia i bezpłatna rejestracja: https://bit.ly/2WlNP4R

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *