Wydarzenia

Maksymalna sprawność i efektywność

By  | 

Oferowane przez firmę Bosch Rexroth innowacyjne rozdzielacze elektrohydrauliczne pracujące w układzie LS zapewniają użytkownikom większą elastyczność i lepsze możliwości konfiguracji. Zostały one zoptymalizowane pod kątem maksymalnej sprawności i efektywności maszyn mobilnych.

Na targach „bauma”, które odbyły się w Monachium w październiku 2022, firma Bosch Rexroth przedstawiła nową serię kompaktowych rozdzielaczy w zabudowie sekcyjnej EDG (EDG-Piloted): elektrohydrauliczne, pracujące w układzie LS, zapewniają dużą elastyczność i możliwości w zakresie konfiguracji. Rozdzielacze te rozszerzają obecną ofertę Bosch Rexroth w zakresie rozdzielaczy EDG, dotychczas sterowanymi bezpośrednio, powiększając maksymalne natężenie przepływu. Zostały one dodatkowo zoptymalizowane pod kątem swojej wydajności pod kątem nowoczesnych maszyn mobilnych. Dzięki modułowej budowie można je łatwo łączyć ze wszystkimi innymi typami zaworów firmy Bosch Rexroth. Te wszechstronne rozwiązania sprawdzają się w różnych zastosowaniach i spełniają oczekiwania wielu segmentów rynku, od wózków widłowych i mobilnych podnośników koszowych poprzez żurawie samochodowe, ładowarki teleskopowe i kombajny rolnicze po pojazdy komunalne i małe samobieżne maszyny budowlane.

Sterowany pośrednio rozdzielacz EDG zapewnia przepływ przez port roboczy wynoszący 60 l/min i ciśnienie pracy do 350 barów. O wyjątkowości tego innowacyjnego produktu firmy Bosch Rexroth decydują jednak takie cechy, jak niewielki ciężar i kompaktowa budowa. Zawór waży zaledwie 3 kg i umożliwia łączenie sekcji zarówno z sekcjami EDG sterowanymi pośrednio, jak i sekcjami EDG bezpośredniego działania w tym samym bloku zaworowym. Ponadto zintegrowane zawory dodatkowe pełnią funkcje antyszokową i antykawitacyjną, a zintegrowany zawór bezpieczeństwa LS na porcie A i/lub B zapewnia możliwość regulacji ciśnienia roboczego do potrzeb dowolnego odbiornika. Dzięki żeliwnym obudowom ,zoptymalizowanym pod kątem przepływu, spadek ciśnienia jest niewielki. Konstrukcja specjalnej płyty wejściowej rozdzielacza TEG-13 z kompensatorem ciśnienia (kompensatorem dwufazowym) jest dostosowana zarówno do układów zasilanych pompą o stałej jak i zmiennej wydajności. Ponadto nowy rozdzielacz do zabudowy sekcyjnej pośredniego działania EDG zapewnia duże możliwości w zakresie konfiguracji oraz integracji z innymi zaworami firmy Bosch Rexroth.


(Źródło obrazu: Bosch Rexroth)

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.
Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 100 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Wichrowa 1a, 60-449 Poznań
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *