Wydarzenia

Trafiając w sedno potrzeb

By  | 

O minionej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE, oczekiwaniach branży oraz o planach na rok 2023 – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

– Chociaż do targów ITM INDUSTRY EUROPE zostało jeszcze sporo czasu to teraz jest dobry moment na podsumowania …

-Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo intensywne. Wnikliwie analizowaliśmy profil zwiedzających tegoroczne targi, ale przede wszystkim był to czas rozmów i spotkań z wystawcami, które dla nas mają ogromne znaczenie. Są najważniejszą wskazówką, w którym kierunku zmierzać i na co położyć akcent w najbliższej edycji ITM INDUSTRY EUROPE. Uważnie słuchamy naszych wystawców, partnerów i gości. Znajomość aktualnych oczekiwań branży bardzo pomaga w przygotowaniach targów, które trafiają w sedno potrzeb rynkowych. Dla zespołu targów moment zakończenia jednej edycji jest jednocześnie początkiem prac nad kolejną. To jest proces, który wymaga zaangażowania na każdym jego etapie.

– Jakich uczestników gościły targi ITM INDUSTRY EUROPE w tym roku?

– Znaczna większość (ponad 40 proc.) to osoby podejmujące kluczowe decyzje w firmach. Są wśród nich prezesi, właściciele, dyrektorzy i kierownicy działów technologicznych. Spory udział (25 proc.) to technolodzy i konstruktorzy. Ich obecność jest niezbędna, bo to oni korzystają później z najnowszych technologii i pracują na prezentowanych na targach maszynach i urządzeniach. Według naszych danych targi ITM odwiedzają przedstawiciele dużych firm (30 proc.), ale także średnich (35 proc.) i małych (20 proc.) przedsiębiorstw. Ma to odzwierciedlenie w rozmowach z wystawcami. Potwierdzają, że w Poznaniu goszczą na swoich stoiskach profesjonalistów, którzy przychodzą często do nich z gotowym pomysłem i wizją współpracy. Dlatego większość liderów już zapowiedziała udział w przyszłorocznej edycji. Zdajemy sobie sprawę, że czasy niespokojne wciąż nam towarzyszą więc tym bardziej doceniamy ten kredyt zaufania.

– Najpierw pandemia, później wojna w Ukrainie, teraz inflacja…Branża eventowa od kilku lat ma „pod górkę”?

– To prawda, że wyzwań nam nie brakuje. Dlatego cieszymy się, że marka Międzynarodowych Targów Poznańskich ma ugruntowaną pozycję. W niestabilnych czasach jest to z pewnością wyjątkowo pomocne. Jednak na ten sukces stale pracujemy a w dużej mierze budują go nasi wystawcy i partnerzy. Niezmiernie doceniamy ich zaangażowanie. To oni razem z nami kreują ITM INDUSTRY EUROPE i to im zawdzięczamy miano najważniejszych w tej części Europy targów przemysłowych. Dużo słyszymy o zbliżającej się recesji i zahamowaniu przemysłu, jednak ostatnie dane, które podał Główny Urząd Statystyczny są dość optymistyczne. Wartość produkcji sprzedanej przemysłu była w lipcu wyższa niż rok wcześniej. W porównaniu do czerwca ubiegłego roku poprawiły się także wyniki większości działów przemysłu, w tym maszyn i urządzeń oraz wyrobów z metalu. Śledzimy co się dzieje w branży, rozmawiamy z firmami, które dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat aktualnej sytuacji. Dlatego program targów również dostosujemy do bieżących potrzeb i oczekiwań.

– Czy wiadomo już jakie wydarzenia będą towarzyszyć targom ITM INDUSTRY EUROPE w 2023 roku?

– Z pewnością będziemy kontynuować organizację Kongresu Industry Next. Trzecia już edycja tego wydarzenia bardziej „skręci” w praktykę, w stronę automatyzacji i najnowszych technologii wykorzystywanych w produkcji. W drugim dniu Kongresu planujemy warsztaty z udziałem naszych stałych partnerów: Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. To gwarantuje dużą dawkę wiedzy związanej z AI, cyfryzacją czy digitalizacją w przemyśle. Tych rozwiązań nadal w polskich fabrykach jest za mało a w niestabilnych czasach są one często gwarantem ciągłości produkcji. Nie zabraknie również spektakularnych pokazów z dziedziny automatyki przemysłowej i robotyzacji. W najbliższej edycji planujemy także znacząco zwiększyć ekspozycję i rozszerzyć zakres branżowy.

– Grupa MTP czas pandemii wykorzystała na inwestycje. Co może zaskoczyć gości w 2023 roku?

– My szczególnie cieszymy się, że w przyszłym roku zapewnimy naszym gościom większy komfort. Kończymy inwestycję parkingu podziemnego na terenie MTP, z którego korzystać będzie można już tej jesieni. Mamy nadzieję, że 650 nowych miejsc parkingowych znacznie ułatwi logistykę. Do czasu targów ITM INDUSTRY EUROPE gotowa będzie także część naziemna. Nad nowoczesnym parkingiem powstanie specjalna strefa gastronomiczna. Z racji tego, że nasze targi są organizowane w najpiękniejszym kalendarzowo czasie, to właśnie tam, zagwarantujemy miejsce na chill-out. Będzie można wyjść w przerwie z hal pełnych pracujących maszyn i przyjemnie się zrelaksować korzystając z wiosennej aury.


Targi ITM INDUSTRY EUROPE odbędą się w dniach 30.05-2.06.2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycję: targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

Więcej na: www.itm-europe.pl
Facebook: https://www.facebook.com/ITMEurope/
LINKEDin: https://www.linkedin.com/showcase/itmeurope/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *