Nowości produktowe

Miniaturyzacja par excellence

By  | 

Nowy, bardzo kompaktowy enkoder IEH3-4096 L z Line Driver

Na targach w Norymberdze SPS/IPC Drives 2018 FAULHABER prezentuje nowy enkoder IEH3-4096 L z Line Driver, stanowiący kontynuację istniejącego portfela enkoderów zintegrowanych, przekraczając tym samym kolejne bariery miniaturyzacji.

Istniejące produkty – IEH2-4096 z 2 kanałami oraz IEH3-4096 z dodatkowym kanałem indeksującym – również są niezwykle kompaktowe. Wbudowane w miniaturowe silniki DC serii SR z komutacją z metali szlachetnych, wydłużają silnik o zaledwie 1,4mm. Niezmieniona przestrzeń instalacyjna IEH3-4096 L oferuje teraz dodatkową funkcję: Line Driver z transmisją odporną na zakłócenia. Przy dłuższych przewodach lub w obecności zakłóceń elektromegnetycznych w aplikacji, napęd liniowy pozwala na uzyskanie niezawodnej transmisji danych enkodera.

Przy zaledwie 1,4mm przestrzeni instalacyjnej IEH3-4096 dostarcza sygnały kwadraturowy A i B oraz kanału indeksacji, w postaci komplementarnych sygnałów fali kwadratowej. Rozdzielczość do 0,022 stopnia, funkcjonalność Line Driver oraz kompaktowość sprawiają, iż urządzenie staje się nowym liderem w swojej klasie.

IEH3-4096 L może pracować z miniaturowymi silnikami DC serii SR o średnicy od 15 do 17mm oraz z miniaturowymi silnikami serii CXR o średnicy od 13 do 17mm. Jest również kompatybilny z poprzednimi modelami, IEH2-4096 i IEH3-4096, w zakresie przestrzeni instalacyjnej.


Firma FAULHABER specjalizuje się w konstrukcji, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych małych oraz zminiaturyzowanych systemów napędowych, serwokomponentów i elektroniki sterującej o mocy wyjściowej do 200 W. Oprócz silników bezszczotkowych, miniaturowych silników DC oraz silników krokowych, w skład porteflu produktów wchodzą także enkodery, przekładnie oraz elektronika napędowa. Ponadto FAULHABER oferuje również kompleksowe rozwiązania między innymi dla technologii medycznej, automatów do montażu powierzchniowego, optyki precyzyjnej, telekomunikacji, przemysłu lotniczego i kosmicznego oraz robotyki. FAULHABER zatrudnia ponad 1 900 pracowników na całym świecie.

Enkoder IEH3L

Enkoder IEH3L

Specjaliści napędów z Schönaich
FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.


www.faulhaber.com

FAULHABER Polska sp. z o.o.
Ul. Górki 7
60-204 Poznań
Polska
Sales Departement
Phone : +48 61 278 72 53
Fax : +48 61 278 72 54
info@faulhaber.pl

Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG
Daimlerstraße 23/25
71101 Schönaich
Germany
REBMANN Kristina
Phone : +49 7031 638 – 148
Fax : +49 7031 638 – 333
kristina.rebmann@faulhaber.de


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *