Nowości produktowe

Pepperl+Fuchs wprowadza system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia nowej generacji

By  | 

Model Bebco EPS serii 7500 Ex pzc / Type Z ustanawia nowe standardy dla globalnych systemów przewietrzania.

Pepperl+Fuchs, światowy lider w dziedzinie automatyzacji procesów, wprowadził zaawansowany system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia Bebco EPS, zaprojektowany dla obszarów zagrożenia wybuchem klasy I lub II/Div. 2 i stref 2/22. Ten innowacyjny i małogabarytowy system o sterowaniu ręcznym lub automatycznym, oferuje wszystkie funkcje potrzebne do zapewnienia niezawodnej ochrony stref zagrożonych wybuchem, upakowane wewnątrz małogabarytowej obudowy.

System przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia serii 7500 Ex pzc/Type Z może być obsługiwany ręcznie lub w pełni automatycznie. Zapewnia oczyszczanie obudowy z niebezpiecznych gazów i pyłów, utrzymując w niej stałe nadciśnienie. Redukuje klasyfikację wewnątrz chronionej obudowy do strefy bezpiecznej. System 7500 uzyskał certyfikaty ATEX/IECEx oraz UL. Jest zamykany w małogabarytowej obudowie o wymiarach jedynie 5.8” x 3.8” x 1.9” (147 x 97 x 48 mm).

“Nowe, małogabarytowe urządzenia serii 7500 są łatwe w obsłudze oraz zapewniają dużą niezawodność i wydajność. Dzięki pełnej automatyzacji zapewniają doskonałą ochronę obudów urządzeń elektrycznych, takich jak silniki, napędy, panele kontrolne, szafy rozdzielcze i analizatory gazów” – powiedziała Kristen Barbour, menadżer ds. marketingu. “Niezależnie od tego czy potrzebujesz ochrony przed gazem i pyłem w przemyśle górniczym, chemicznym, okrętowym czy w instalacjach pracujących na morzu – Bebco EPS 7500 może być stosowany w procesach przemysłowych na całym świecie do zastosowań, które wcześniej wymagały znacznie droższej i trudniejszej do zapewnienia ochrony przeciwwybuchowej.”

Seria 7500 obejmuje inteligentne automatyczne monitorowanie i kontrolę ciśnienia w komorze z funkcją rozcieńczania i ciągłego przepływu. System zapewnia automatyczną regulację i oferuje wyjście alarmowe zwiększające niezawodność ochrony. Został wykonany z chromowanego aluminium morskiego – co czyni go wystarczająco wytrzymałym, aby sprostać ciężkim warunkom pracy występującym w wielu procesach przemysłowych. 7500 korzysta z uniwersalnego zasilacza AC/DC i jest dostępny w wersji do montażu panelowego i zewnętrznego. Duży ekran dotykowy zapewnia łatwą i szybką konfigurację, a jednocześnie udostępnia diody LED do sygnalizacji statusu, słupkowy wskaźnik ciśnienia i możliwość wyboru wielu programów.

Zdj.1. Bebco EPS 7500-Series Type Ex pzc/Type Z


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *