Nowości produktowe

Cichsze, mocniejsze i szybsze w wypełnianiu – nowy standard e-prowadników igus

By  | 

Seria E2.1 redukuje hałas o 10 dB, a czas montażu o 50%

Dostępny w pięciu rozmiarach: model E2.1 firmy igus o innowacyjnej konstrukcji hamulca jest o 10 dB cichszy, niż jego poprzednik. (Źródło: igus Sp. z o.o.)

Dostępny w pięciu rozmiarach: model E2.1 firmy igus o innowacyjnej konstrukcji hamulca jest o 10 dB cichszy, niż jego poprzednik. (Źródło: igus Sp. z o.o.)

Nowa seria prowadnika E2.1 do tej pory była dostępna wyłącznie jako drogi, specjalistyczny produkt, teraz staje się standardem w firmie igus. Nowa seria charakteryzuje się długą żywotnością, bardzo cichą pracą i łatwym wypełnianiem w ciągu kilku sekund. Pozwala to zaoszczędzić użytkownikowi 50% czasu montażu. Jednocześnie nowa seria e-prowadników dla średnich obciążeń zaspokaja potrzeby maszyny, a nie odwrotnie. W przyszłości użytkownicy będą mogli wybrać idealny e-prowadnik lub e-tubę do niezawodnego prowadzenia przewodów z ponad 850 alternatyw.

Większa pojemność powierzchnia wewnętrzna, łatwe wypełnianie oraz montaż, a także długa żywotność to tylko niektóre z zalet, jakie oferuje seria E2.1 firmy igus. Ta nowa generacja dwuczęściowych e-prowadników została opracowana w celu udoskonalenia poprzedniej serii E2/000, która udowodniła swoją wartość przez ponad 15 lat. Seria E2.1 oferuje wyjątkowo szybkie wypełnianie e-prowadnika z boku lub od góry – wzdłuż wewnętrznego lub zewnętrznego promienia za pomocą otwieracza do prowadnika lub śrubokrętu. W ten sposób 1 metr e-prowadnika można otworzyć w ciągu zaledwie 2 sekund Dzięki tym cechom E2.1 idealnie nadaje się do zastosowania w przemyśle maszynowym, do obróbki drewna i metalu oraz w konstrukcji obrabiarek. Oprócz wewnętrznej wysokości 10, 15 i 26 milimetrów, użytkownicy mogą również mieć wewnętrzne wysokości 38 i 48 milimetrów. “Do końca roku klient będzie miał możliwość opracowania rozwiązania, które najbardziej mu odpowiada z ponad 850 różnych kombinacji prowadników”, wyjaśnia Jörg Ottersbach, szef działu e-prowadników w firmie igus. “Ponad 250 z tych opcji jest już dostępnych dla Motek.”

Cicha praca dzięki innowacyjnej konstrukcji hamulca
Specjalną cechą nowego E2.1 jest unikatowy hamulec w kształcie soczewki przy ograniczniku ogniw prowadnika. Zapewnia to szczególnie cichą pracę przy niskich wibracjach. W porównaniu z poprzednią generacją hałas został zredukowany nawet o 10 dB dzięki innowacyjnej konstrukcji hamulca. Seria E2.1 jest cichsza do 15 dB niż porównywalny e-prowadnik dostępny na rynku. Zostało to udowodnione w testach przy szybkości 2 m/s w izolowanej komorze dźwiękowej w laboratorium testowym igus o powierzchni 2750 metrów kwadratowych.

Indywidualne zasilanie dzięki maksymalnej elastyczności
Ponadto, e-prowadniki mają zoptymalizowane wnętrze, które oferuje jeszcze więcej miejsca przy tej samej zewnętrznej wysokości w porównaniu z E2/000. Aby dopasować projekt wypełnienia prowadnika, igus oferuje kompletny zakres podziału wewnętrznego składający się z separatorów LEAN o zaokrąglonych krawędziach dla długiej żywotności węży i przewodów. Montaż podziału wewnętrznego z separatorami LEAN jest do 50% szybszy niż poprzednie rozwiązania, dzięki czemu zapewnia jeszcze szybsze konfekcjonowanie. W przypadku aplikacji montowanych na boku dostępne są separatory z nacięciami, które zapewniają indywidualne dopasowanie. Separator z nacięciami wchodzi w wąską, zintegrowaną kratkę w poprzeczce i zapewnia bezpieczne dopasowanie. Dzięki dopasowaniu wysoce elastycznych przewodów i złączy chainflex, E2.1 jest dostępny jako kompletne, gotowe do podłączenia rozwiązanie energetyczne dla wszystkich inżynierów mechanicznych na całym świecie. Oprócz asortymentu E2.1, te e-prowadniki są również dostępne jako zamknięte e-tuby w zakresie R2.1, które mają takie same cechy konstrukcyjne jak E2.1. E2.1 jest również wyposażony w kod QR. Umieszczony bezpośrednio na e-prowadniku, zapewnia konstruktorowi maszyny informacje online na temat e-prowadnika, w tym instrukcje montażu, oraz sposób identyfikacji i zamawiania części zamiennych dzięki szybkiemu skanowaniu za pomocą smartfona lub tabletu.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *