Nowości produktowe

ecom powiększa ofertę o nowo opracowany smartfon, usługi cyfrowe, platformę i nowe urządzenia peryferyjne

By  | 

Na targach Hannover Messe 2019 (1-5 kwietnia) firma ecom, będąca marką Pepperl+Fuchs, prezentowała nową generację smartfona 4G/LTE opartego na systemie Android, dopuszczonego do użytku w strefach zagrożonych wybuchem. Uzyskał on certyfikat ATEX dla stref 1/21 i Div. 1. Smart-Ex 02 stanowi całkowicie nową konstrukcję, w pełni dostosowaną do wymagań rynku.

W zestawieniu z nowymi, innowacyjnymi peryferiami, takimi jak samoistnie bezpieczna kamera termowizyjna Cube 800 oraz zegarek Smart-Ex Watch, Smart-Ex 02 ułatwia pracownikom mobilnym wykonywanie różnego rodzaju prac, pozwalając sprostać również przyszłym wymogom. Ponadto firma ecom prezentuje nową linię cyfrowych produktów i usług do zarządzania urządzeniami mobilnymi i prowadzenia analiz.

Smart-Ex 02 – standard w zakresie samoistnie bezpiecznych smartfonów do pracy w strefach 1/21 i Div. 1

Dzięki dużemu wyświetlaczowi o przekątnej 12,7 cm (5”), wielu wbudowanym funkcjom, dużej ergonomii oraz dołączonym akcesoriom, nowo opracowany Smart-Ex 02 jest najbardziej zaawansowanym, iskrobezpiecznym smartfonem dla stref 1/21 i Div 1. Ponadto, uzyskane globalne certyfikaty dopuszczają go do zastosowań na całym świecie. Smart-Ex 02 obsługuje 21 pasm LTE. Jest dostarczany w wersji odblokowanej, bez karty SIM. Najnowszy system operacyjny Android 9 zapewnia jego szybką, bezpieczną i efektywną pracę. Smart-Ex 02 jest pierwszym tego typu urządzeniem z certyfikatem dopuszczającym go do pracy w strefach 1/21 i Div. 1, spełniającym ostre kryteria Android Enterprise Recommended (AER) zdefiniowane przez Google. Walidacja AER zapewnia spójne, łatwe wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami mobilnymi z wykorzystaniem sprzętu, systemu operacyjnego i regularnie wydawanych poprawek bezpieczeństwa. Globalne wsparcie Pepperl+Fuchs zwiększa też komfort pracy. Małe odległości do centrów serwisowych zapewniają szybką pomoc w razie pytań i problemów. Użytkownicy mogą też współpracować z inżynierami i zespołami programistycznymi ecom, które zapewniają doradztwo i wsparcie w przypadku zmieniających się wymagań dotyczących oprogramowania. W zależności od wymagań, Smart-Ex 02 można uzupełnić o liczne dodatkowe urządzenia peryferyjne z oferty ecom, takie jak zestawy słuchawkowe, mikrofony, kamery wideo, skanery, beacony Bluetooth i smartwatche.

Nowy dział produktów i usług cyfrowych rozszerza koncepcję pracowników mobilnych

Dzięki nowej linii cyfrowych produktów i usług, firma ecom może zaoferować system łączący zarządzanie urządzeniami mobilnymi i prowadzenie analiz, który może być w razie potrzeby wykorzystany jako pełnoprawny system zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie. Smart-Ex 02, jak również inne urządzenia mobilne produkcji ecom, mogą na życzenie klienta pozostawić produkcję z niezbędną konfiguracją zabezpieczoną w kontenerze – na przykład z ustawieniami zabezpieczeń, aplikacji i konfiguracji bezprzewodowej. Dzięki temu, mogą być używane przez pracownika mobilnego natychmiast i wszędzie, bez podatnej na błędy konfiguracji ręcznej.

Na żądanie, funkcje diagnostyki i analizy urządzeń mogą zbierać dane operacyjne w czasie rzeczywistym i analizować błędy urządzeń mobilnych, stale monitorując ich stan i zapobiegając awariom w sposób prewencyjny lub bezpośrednio. Urządzenia mogą być zarządzane przez platformę online ecom i aktualizowane w dowolnym momencie podczas pracy (bezprzewodowo), bez konieczności ich wysyłania do lokalnego działu IT czy centrali. Hosting serwerów w chmurze w Niemczech spełnia najwyższe standardy w zakresie dostępności i ochrony danych. Jednorazowy dostęp może też być również w razie potrzeby uzyskiwany wewnętrznie, za pośrednictwem własnych serwerów produkcyjnych ecom. Ponadto platforma umożliwia wykrywanie krytycznych zdarzeń programowych, instalacji oprogramowania i innych procesów istotnych dla bezpieczeństwa, poprzez analizę danych historycznych. Statystyczna akumulacja zdarzeń może być wykorzystana do ustalenia korelacji i przyczynowości, na przykład między błędami oprogramowania, danymi geograficznymi i pokryciem Wi-Fi.

Nowe standardy bezpieczeństwa dzięki urządzeniom peryferyjnym

W trybie hands-free, w potencjalnie niebezpiecznych obszarach Smart-Ex 02 może zostać rozszerzony o kamerę Ex-camera Cube 800, zaprojektowaną przez ecom we współpracy z firmą Librestream. Ta samoistnie bezpieczna kamera na podczerwień uzyskała certyfikat do pracy w strefach EX Zone 1 / Div. 1. Pracownicy mogą dzięki niej bezpiecznie kontrolować procesy i analizować zasoby. Cube 800 umożliwia jednoczesne przesyłanie strumieni wideo HD w zakresie widzialnym i w podczerwieni. Eksperci oraz osoby z pomieszczenia kontrolnego mogą dzięki temu wspierać technika na miejscu pracy oraz przesyłać zdjęcia i dokumenty. W ten sposób można przeprowadzać zdalną diagnostykę, identyfikując obszary krytyczne z wykorzystaniem obrazów termicznych i otrzymywać zdalnie instrukcje naprawy.

Aby umożliwić nową formę współpracy hands-free i zapewnić lepszą ochronę pracowników w strefach zagrożonych wybuchem, Smart-Ex 02 może być również synchronizowany z zegarkiem ecom Smart-Ex Watch (opartym na Samsung Galaxy Smartwatch). Wbudowany odbiornik GPS i czujniki ruchu umożliwiają monitorowanie bieżących parametrów w odniesieniu do wartości krytycznych i gwarantują szybkie określenie lokalizacji w sytuacji awaryjnej. Bezdotykowa nawigacja ułatwia obsługę, a obrotowa ramka umożliwia szybkie i łatwe przewijanie aplikacji i poleceń, nawet w rękawicach roboczych. Przepływy pracy hands-free i komunikacja z operatorami wspierają systemy dla całego przedsiębiorstwa. Smart-Ex Watch zapewnia 5-dniową pracę i 28,5-godzinny czas prowadzenia nawigacji GPS.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *