Nowości produktowe

Mitsubishi Electric wprowadza pulpit operatorski HMI do pracy w ekstremalnych warunkach

By  | 

Dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur pracy od -20°C do + 65°C i stopniom ochrony IP67F/IP66F, terminal operatorski GOT2507T-WTSD 7 firmy Mitsubishi Electric to idealne rozwiązanie do zastosowania w trudnych i wymagających warunkach. Czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem lub używanie w aplikacjach, które zwykle pracują na zewnątrz, nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków ochrony. Dzięki temu urządzenie idealnie sprawdzi się w takich branżach, jak energetyka, produkcja żywności i napojów czy budowa maszyn.

Podczas gdy standardowe pulpity operatorskie zazwyczaj charakteryzują się zakresem temperatur pracy od 0 do 55°C, rozszerzony zakres temperatur w GOT2507T-WTSD oznacza, że ​​może być użytkowany w cięższych warunkach bez potrzeby stosowania dodatkowego grzania w niskich temperaturach lub wentylatorów i klimatyzatorów w wysokich temperaturach. Może to znacznie obniżyć koszty eksploatacji u producentów żywności i napojów jak również w przypadku rozwiązań w energetyce, a także zapewnia większą elastyczność w przypadku pracy w skrajnych temperaturach.

Tam, gdzie wymagana jest praca w warunkach o dużym nasłonecznieniu, GOT2507T-WTSD zapewnia podwyższoną odporność na promieniowanie UV, dodatkowo czytelność ekranu, nawet przy silnym oświetleniu została zwiększona dzięki zastosowaniu panelu LCD o wysokiej jasności i specjalnej powłoce eliminującej odblaski. Ponadto ze względu na aluminiową obudowę od frontu panel może być stosowany w maszynach, gdzie występują wstrząsy i drgania o dużym natężeniu.

Poza zwiększoną wytrzymałością i trwałością, użytkownicy GT2507T-WTSD otrzymują wszystkie funkcje i opcje paneli serii GOT2000. Są to między innymi różne interfejsy komunikacyjne, jak dwa porty Ethernet, interfejs bezprzewodowej sieci LAN, USB, RS232 i RS422/485.  Oprócz tego, informacje wyświetlane na ekranie mogą być uzupełnione o ostrzeżenia dźwiękowe, poprzez wyjście Audio. Funkcja GOT Mobile (Web Server) firmy Mitsubishi Electric zapewnia wizualizację pracy maszyny w czasie rzeczywistym za pomocą zdalnych urządzeń, takich jak tablety, smartfony i komputery PC. Wszystkie te funkcje pomagają zwiększyć wydajność i zmniejszyć całkowity koszt eksploatacji maszyn.

Oprócz zastosowań w branży spożywczej i napojów oraz energetycznej, do innych zastosowań GOT2507T-WTSD należy przemysł maszyn ciężkich, systemy parkingowe, stacje kolektorów słonecznych, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych i urządzenia transportowe/dokowe.

Zdj. 1. Dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur pracy od -20°C do + 65°C i stopniom ochrony IP67F/IP66F, terminal operatorski GOT2507T-WTSD 7” firmy Mitsubishi Electric to idealne rozwiązanie do zastosowania w trudnych i wymagających warunkach w branżach takich jak produkcja żywności i napojów oraz budowa maszyn.

 

[Źródło: Mitsubishi Electric Europe B.V.]


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *