Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Nagroda za przyjazność dla klimatu. FANUC na liście „A” według CDP.

By  | 

FANUC, globalny lider w dziedzinie automatyzacji fabryk, został doceniony za wiodącą rolę w zakresie przejrzystości korporacyjnej i wyników w zakresie zmian klimatycznych przez globalną organizację non-profit CDP, zapewniając sobie po raz pierwszy miejsce na corocznej “Liście A”.

Globalne kryzysy środowiskowe rozwijają się na naszych oczach – różnorodność biologiczna i ekosystemy nadal maleją w alarmującym tempie, a rok 2023 był najgorętszym rokiem w historii. W związku z tym eksperci CDP oceniają firmy pod kątem ujawnianych przez nie informacji środowiskowych.

W oparciu o dane zgłoszone w kwestionariuszu CDP 2023 Climate Change, tylko 346 firm (w tym 109 firm japońskich), spośród 21 000 ocenianych, zostało sklasyfikowanych na liście „A”.
FANUC wyznaczył średnio- i długoterminowe cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych i promuje liczne działania zmierzające do ich osiągnięcia. Cele firmy na rok finansowy 2030 są certyfikowane przez inicjatywę SBT (Science Based Targets), opartą na United Nations Global Compact, World Resources Institute i World Wide Fund for Nature. FANUC przyczynia się do tworzenia społeczeństwa neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, promując redukcję emisji nie tylko w ramach własnej działalności, ale także w obszarze działalności swoich klientów poprzez opracowywanie i dostarczanie produktów o zwiększonej energooszczędności. Firma jest wiodącym na świecie dostawcą systemów CNC, robotów i obrabiarek przemysłowych.

Lista „A” odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu firm na drodze ciągłego doskonalenia w zakresie ochrony środowiska. Firmy znajdujące się na liście to te, które śledzą informacje naukowe, wsłuchują się w opinie interesariuszy i potrzeby rynku, a w efekcie nadążają za zmieniającymi się wymogami w zakresie większej przejrzystości środowiskowej.

CDP (Home – CDP) jest organizacją charytatywną non-profit, która prowadzi globalny system ujawniania informacji dla inwestorów, firm, miast, stanów i regionów w celu zarządzania ich wpływem na środowisko. Światowa gospodarka postrzega CDP jako złoty standard sprawozdawczości środowiskowej, oferujący najbogatszy i najbardziej kompleksowy zbiór danych na temat działań przedsiębiorstw i miast.


O firmie FANUC:
FANUC Corporation jest jednym ze światowych liderów w zakresie produkcji systemów sterowania CNC, robotów i maszyn produkcyjnych (ROBODRILL, ROBOCUT i ROBOSHOT) wykorzystywanych w procesach automatyzacji fabryk. Od 1956 roku firma FANUC jest pionierem w rozwoju maszyn sterowanych numerycznie w branży automatyki przemysłowej. Dzięki globalnej strukturze, obejmującej ponad 260 lokalizacji i zatrudniającej ponad 8000 pracowników, FANUC oferuje rozbudowaną sieć sprzedaży, wsparcia technicznego, badań i rozwoju, logistyki oraz obsługi klienta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *