Automatyka i mechanika

Standardy bezpieczeństwa w systemach sterowania i automatyki przemysłowej.

By  | 

Firma Anybus uzyskała certyfikat poziomu 3 (Maturity Level 3) zgodności z normą IEC 62443-4-1 dotyczącą standardów bezpieczeństwa w systemach sterowania i automatyki przemysłowej

Halmstad, 15 lutego 2024r. – HMS Networks, globalny lider rozwiązań komunikacyjnych w sieciach przemysłowych poinformował, że jego marka Anybus z powodzeniem uzyskała certyfikat ML3 (Maturity Level 3) zgodności z normą IEC 62443-4-1: Wymagania cyklu rozwoju dotyczące tworzenia bezpiecznego produktu, w ramach standardów bezpieczeństwa w systemach sterowania i automatyki przemysłowej.

Certyfikat IEC 62443-4-1 stał się integralnym elementem działalności Anybus. Powyższe zdjęcie przedstawia kluczowe osoby zaangażowane w proces. Od lewej: Björn Mattson, Kierownik Projektu; Joakim Wiberg, Dyrektor Techniczny; Erik Asp, Kierownik ds. Rozwoju Procesów; oraz Bartek S. Candell, Starszy Wiceprezes, Control Centric.

Niezależny audyt został przeprowadzony przez TÜV Rheinland, uznanego na całym świecie dostawcę usług testowania rozwiązań, a osiągnięcie to podkreśla zaangażowanie Anybus w proces zapewnienia najlepszych praktyk bezpieczeństwa komunikacji przemysłowej.

Certyfikat poziomu 3 – Maturity Level 3 – stanowi krok milowy Anybus na drodze do zapewnienia bezpieczeństwa sieciowego, wskazując na wysoki poziom dojrzałości i wyrafinowania rozwiązań firmy. Podkreśla również zdolność Anybus do integracji różnych środków cyberbezpieczeństwa w ramach działalności firmy i jej produktów, jeszcze bardziej wzmacniając jej pozycję jako zaufanego partnera w obszarze automatyki przemysłowej. Firma Anybus otrzymała certyfikat po wykazaniu, że jej procesy zarządzania rozwojem produktów i ich cyklem życia spełniają rygorystyczne kryteria w trakcie rozwoju dwóch nowych produktów.

Bartek Candell, Starszy Wiceprezes, Control Centric, skomentował to znaczące osiągnięcie: „W dzisiejszym połączonym przemyśle, każdy komponent sieci musi być dobrze chroniony przed zagrożeniami dla cyberbezpieczeństwa. W Anybus niezmiennie staramy się realizować nasze zobowiązanie do dostarczania najbardziej bezpiecznych produktów, wspierając naszych klientów w ochronie ich krytycznej infrastruktury. Uzyskanie certyfikatu IEC 62443-4-1 na poziomie Maturity Level 3 to świadectwo naszego zaangażowania i bardzo poważnego podejścia do cyberbezpieczeństwa. To kolejny krok na drodze do oferowania najnowocześniejszych rozwiązań w odpowiedzi na potrzeby przemysłu o krytycznym znaczeniu.”

Link do certyfikatu:
https://www.hms-networks.com/docs/librariesprovider7/default-document-library/certifications/iec-62443-certification-anybus-2024.pdf?sfvrsn=c82789d7_1


Firma HMS Networks AB (publ) to czołowy na rynku dostawca rozwiązań z zakresu przemysłowej technologii informacyjno-komunikacyjnej (Industrial ICT). HMS opracowuje i wytwarza produkty pod markami Anybus®, Ixxat®, Ewon® i Intesis®. Prace badawczo-rozwoje realizowane są w centrali w Halmstad, a także w zakładach w Ravensburgu, Nivelles, Igualada, Wetzlar, Buchen, Delft i Bilbao. Za lokalną sprzedaż i wsparcie odpowiadają oddziały w Niemczech, USA, Japonii, Chinach, Singapurze, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Korei Południowej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz globalna sieć dystrybutorów i partnerów. Firma HMS zatrudnia ponad 780 osób i w 2022 r. odnotowała sprzedaż w wysokości 2506 mln EUR. Spółka HMS jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie w kategorii Large Cap, Information Technology.

www.anybus.com/contact/find-distributor

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *