Napędy i sterowanie

Szybsze konfigurowanie prowadnic liniowych

By  | 

Firma Bosch Rexroth rozszerzyła swój internetowy konfigurator wózków i prowadnic szynowych o nowe warianty i funkcje oszczędzające czas

  • Łatwiejszy wybór: sugestie produktów dostosowane do sektora i zastosowania
  • Nowości w konfiguratorze: miniaturowe wózki kulkowe, wózki o zwiększonej wytrzymałości i wózki wałeczkowe
  • Większa elastyczność prowadnic szynowych: przeguby uniwersalne i modułowe

Projektowanie cyfrowe z prostymi opcjami wyboru i konfiguracji: firma Bosch Rexroth rozszerzyła swój konfigurator online o kulkowe i wałeczkowe prowadnice szynowe. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Firma Bosch Rexroth rozszerzyła swoją ofertę prowadnic liniowych konfigurowanych w trybie online i ułatwiła projektowanie cyfrowe. Konfigurator internetowy obsługuje wózki o zwiększonej wytrzymałości, miniaturowe wózki kulkowe stosowane w technologiach medycznych i wózki wałeczkowe używane np. w celu przenoszenia ładunków, w branży łatwo zbywalnych towarów konsumpcyjnych (FMCG) czy przy produkcji akumulatorów. Dodatkowe opcje przegubów zwiększają elastyczność projektowania w inżynierii mechanicznej. Dwa konfiguratory online dla wózków i prowadnic szynowych są obecnie połączone, dzięki czemu sugestie dotyczące wyboru odpowiedniej części wyświetlają się po jednym kliknięciu. Intuicyjny system z sugestiami dopasowanymi do konkretnych sektorów i zastosowań pozwala zaoszczędzić czas. W rezultacie nawet mniej doświadczeni użytkownicy otrzymują indywidualne sugestie dotyczące produktów.

Firma Bosch Rexroth nie tylko wprowadziła nowe funkcje, lecz rozszerzyła ofertę prowadnic liniowych dostępną w konfiguratorze online. Wózki z serii HD o zwiększonej wytrzymałości są teraz dostępne również w rozmiarach 100 i 125 oraz w wersji ekstradługiej w rozmiarze 65. W trybie online można również konfigurować miniaturowe wózki kulkowe wykorzystywane w branży medycznej i produkcji półprzewodników, a także wózki wałeczkowe używane w celu przenoszenia ładunków, w sektorze FMCG lub przy produkcji akumulatorów.

Konfigurator szyn pozwala teraz skonfigurować nawet 15 części w sposób standardowy, co umożliwia tworzenie wieloczęściowych systemów szynowych. Wykorzystując nowe opcje przegubów modułowych i uniwersalnych, można w elastyczny sposób tworzyć systemy z pojedynczych szyn. Te nowe opcje przegubów zapewniają też większą elastyczność projektowania w inżynierii mechanicznej i ułatwiają optymalizację przechowywania części zamiennych. Przeguby modułowe umożliwiają połączenie nawet ośmiu pojedynczych szyn, a przeguby uniwersalne – połączenie dowolnej liczby pojedynczych szyn z niewielkim ograniczeniem prędkości w celu ochrony prowadnic liniowych.

Możliwości wykorzystania nowych przegubów w inżynierii mechanicznej

Sugestie dotyczące wózków i szyn są dopasowane do konkretnych sektorów i zastosowań. Dzięki temu nawet mniej doświadczeni użytkownicy mogą wybrać i skonfigurować prowadnice liniowe szybko i bez popełniania pomyłek. Jeśli użytkownik przełączy się na drugi konfigurator, wybrany wcześniej rozmiar i konfiguracja techniczna zostaną przeniesione, a system zażąda tylko tych parametrów, które jeszcze nie zostały wprowadzone. Pozwala to uniknąć błędów i duplikacji danych.
Gdy użytkownik wpisze w polu wyszukiwarki oznaczenie kodowe lub numer materiału, produkt zostanie skonfigurowany prawie w całości. W razie potrzeby można go zamówić ponownie lub zmienić.

Finalizując zamówienie, można pobrać dane CAD 3D w konfiguratorze online, wysłać wniosek o konsultacje lub zamówić części prowadnicy bezpośrednio w sklepie internetowym. Wszystko to pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.


Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.
Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 402 600 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2021 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2021 roku obrót w wysokości 78,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata.
Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 76 100 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 128 miejscach na całym świecie, a także około 38 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Wichrowa 1a, 60-449 Poznań
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *