Napędy i sterowanie

Napędy HÄGGLUNDS siłą napędową Ferrari AGROINDÚSTRIA

By  | 

Usina Ferrari, brazylijski producent cukru, stosuje bezpośrednie napędy hydrauliczne Hägglunds w maszynach do kruszenia trzciny cukrowej. Firma już od dekady korzysta z układów napędowych Hägglunds, ponieważ ich niezawodność i sterowalność przyczynia się do rozwoju
i sukcesu przedsiębiorstwa.

Napędy HÄGGLUNDS siłą napędową Ferrari AGROINDÚSTRIA.

Napędy HÄGGLUNDS siłą napędową Ferrari AGROINDÚSTRIA.

Usina Ferrari zawsze dąży do osiągnięcia maksymalnego czasu pracy i wydajności, oczekuje zatem niezawodności – zarówno od wyposażenia, jak i od dostawców. Systemy napędowe Hägglunds firmy Bosch Rexroth były pierwszym wyborem brazylijskiego producenta cukru, ponieważ elementy te doskonale sprawdzały się jako niezależne napędy walców w innych cukrowniach.

Silniki hydrauliczne Hägglunds to kompaktowe i trwałe rozwiązanie napędzające poszczególne walce, umożliwiające precyzyjne dostosowanie siły tarcia, aby uzyskać maksymalną ekstrakcję. W zakładach Usina Ferrari w 2008 r. zainstalowano silniki hydrauliczne Hägglunds w młynach pracujących w tandemie, o łącznej wydajności 640 ton na godzinę.

Inwestycje w wyposażenie Bosch Rexroth natychmiast przełożyły się na wyższą wydajność mielenia i ekstrakcji soku oraz lepsze wykorzystanie czasu mielenia” ‒ wyjaśnia Hênio J. Rospendowski Jr., Dyrektor Generalny.

Henrique Fantinatti, Dyrektor ds. Technicznych Usina Ferrari, dodaje: „Osiągnęliśmy wiele korzyści, na które wcześniej nie mogliśmy liczyć. Udało się nam określić rozłożenie momentu obrotowego w młynie i jego wpływ na pracę walców. Mogliśmy skorygować ustawienia młyna, zgarniaków i kompensacji średnicy, a tym samym poprawić osiągi i wydajność”.

Wiele lat niezawodnej pracy
Usina Ferrari może spokojnie prowadzić działalność produkcyjną, ponieważ napędy Hägglunds nie wymagają długich czynności serwisowych. Inspekcja jednego z silników Hägglunds MB po 6 latach nieprzerwanej eksploatacji nie wykazała żadnych oznak zużycia ‒ pierścienie krzywkowe, rolki, tłoki, płyty prowadzące i łożyska były jak nowe.

„Liczba lat roboczych bez żadnej konserwacji zewnętrznej mówi sama za siebie” ‒ deklaruje Paulo Cesar Benedito, kierownik ds. konserwacji w Usina Ferrari. „Układ hydrauliczny Bosch Rexroth otwiera nową kartę w napędach młynów przemysłowych. Widzimy zmianę paradygmatu, która przekłada się na niezawodność, prostotę konserwacji i obsługi oraz wysoką dostępność”.

Krok w kierunku technologii Hägglunds
Czerpiąc tak wiele istotnych korzyści, firma Usina Ferrari poszła o krok dalej
i zainstalowała kolejne systemy Hägglunds. W 2018 r. uruchomiono nowy młyn wyposażony w silniki Hägglunds CBM3000 napędzające cztery główne walce. Silnik Hägglunds CBM jest następcą modelu Hägglunds MBi zapewnia o 50% wyższy moment obrotowy przy masie mniejszej nawet o 50% od poprzednika.

Firma rozpoczęła też wdrażanie elementów Hägglunds Inside Intelligence, pakietu technologii i usług Bosh Rexroth dotyczących łączności w systemach napędów hydraulicznych. Wykorzystanie łączności przyniesie dodatkowe korzyści pod względem konserwacji.

„Komputeryzacja ułatwi nam podejmowanie decyzji” ‒ wyjaśnia Benedito. „Będzie nam łatwiej przewidywać awarie, które mogłyby wstrzymać produkcję. Dzięki temu oszczędzamy czas i obniżymy koszty.”
„Zastosowanie wyposażenia Bosch Rexroth zapewniło nam wysoką niezawodność operacyjną, którą uznajemy za główny wskaźnik wydajności w naszej branży” ‒ deklaruje Hênio J. Rospendowski Jr., Dyrektor Generalny Usina Ferrari.


Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania firma Bosch Rexroth oferuje sprawne, skuteczne i bezpieczne mechanizmy ruchu w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Firma oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia około 31 000 osób i odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 6,2 mld EUR.

Więcej informacji: www.boschrexroth.pl
Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 403 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2019 r.). Według wstępnych szacunków wygenerowała w 2019 roku obrót w wysokości 77,9 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc czołową firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, inteligentnych miast oraz mobilności i produkcji usieciowanej. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań opartych na wzajemnej komunikacji. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia”. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch, z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjność stanowi podstawę dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 72 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 125 miejscach na całym świecie
Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Arkadiusz Bręk
Tel.: (61) 816 77 69
E-Mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl
Biura Regionalne:
Gdańsk: ul. Galaktyczna 32, 80-299 Gdańsk
tel.: (58) 520 89 90, fax: (58) 552 54 75
gdansk@boschrexroth.pl
Katowice: ul. Wiejska 46, 41-253 Czeladź
tel.: (32) 363 51 00, fax: (32) 363 51 01
katowice@boschrexroth.pl
Poznań: ul. Krucza 6, 62-080 Tarnowo Podgórne
tel.: (61) 816 77 60, fax: (61) 816 77 64
poznan@boschrexroth.pl
Rzeszów: ul. Hoffmanowej 19, 35-016 Rzeszów
tel.: (17) 275 55 00, fax: (17) 275 55 09
rzeszow@boschrexroth.pl
Szczecin: ul. Królowej Korony Polskiej 24, 70-486 Szczecin
tel.: (91) 483 67 82, fax: (91) 435 89 77
szczecin@boschrexroth.pl
Wrocław: ul. Kwiatkowskiego 4, 52-407 Wrocław
tel.: (71) 364 73 20 , fax: (71) 364 73 24
wroclaw@boschrexroth.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *