Nowości produktowe

Niezawodny na każdym kroku

By  | 

Firma Interroll oferuje szeroką gamę rolek stożkowych do montażu w przenośnikach łukowych.

Rolki w przenośnikach łukowych posiadają elementy stożkowe wtłoczone na cylindrycznej stalowej rurze rolki.

Instalacja rolkowego przenośnika łukowego posiada wszystkie zalety, które mogą mieć ogromny wpływ na płynny przepływ materiałów. Ujemne strony konwencjonalnych elementów stożkowych stają się szczególnie zauważalne, gdy trzeba uzyskać większą prędkość działania przenośnika lub gdy łuki, które nie zostały optymalnie zaprojektowane i zainstalowane, są używane do przenoszenia materiałów innych niż te, do których są przeznaczone.

Tak jak w przypadku cylindrycznych rolek, transportowany materiał jest przemieszczany na zewnątrz przy prędkości od około 0,8 metra na sekundę, ponieważ siła odśrodkowa staje się większa niż siła tarcia. Przenoszony materiał wywiera przeciwną siłę na stożkowe elementy zwężające się w kierunku wewnętrznego promienia krzywej (zobacz ilustrację). Jeśli dzieje się tak przez dłuższy czas, zwiększa to ryzyko przesunięcia stożkowych elementów na stalowej rurze. Pomiędzy elementami mogą wówczas występować przerwy i/lub może następować kontakt z elementami napędu, takimi jak pasek PolyVee, powodując uszkodzenia.

Jeśli elementy stożkowe byłyby blokowane od zewnątrz, pojawiłyby się punkty styku mające tendencję do zbierania sznurków paczek, taśm samoprzylepnych i innych zanieczyszczeń, a nawet mogące uszkodzić opakowanie i uniemożliwić płynny transport.

Różne średnice rolek stożkowych wywołują dwa skutki: różne prędkości pracy rolek, powodujące przenoszenie transportowanego materiału przez środek łuku oraz tarcie, które powoduje powstawanie ładunków statycznych. Jeśli nie jest możliwe prawidłowe uziemienie wszystkich komponentów; może to doprowadzić do powstawania wyładowań elektrostatycznych. Są one nieprzyjemne dla użytkownika, a także mogą stanowić ryzyko dla transportowanego materiału i elektroniki wewnątrz przenośnika. Dlatego firma Interroll zaleca, aby rolkowe przenośniki łukowe były zawsze uziemione.

W związku z tym, w ramach ciągłej optymalizacji produktu, firma Interroll opracowała innowacyjne rozwiązanie: stożkowe elementy są zabezpieczone od wewnątrz, co zapobiega możliwości ich przemieszczania się. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie jest ono widoczne dla użytkownika.

Oprócz samego mocowania elementów stożkowych, ulepszono również ich materiał. Szare i czarne elementy stożkowe są odporne na zamrażanie, dlatego można je stosować również w temperaturach od -28 stopni Celsjusza. Czarne elementy mają również właściwości antystatyczne.

Przeprowadzone przez Interroll testy wykazały, że nowe rozwiązanie zapewnia nie tylko bezproblemowy transport, ale również dużą niezawodność. Jest ono już dostępne na rynku europejskim, a w dalszej kolejności zostanie zaoferowane w Azji i USA.

To innowacyjne rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich serii napędów RollerDrive oraz dla serii rolek 1700 KXO i 3500 KXO. Oznacza to, że wszystkie elementy stożkowe o średnicy 50 mm są dostępne w wersji szarej i czarnej 1.8° oraz dodatkowo w wersji szarej 2,2°.

Zdj. 1. Nowe elementy stożkowe firmy Interroll oferują zoptymalizowane mocowanie do rolkowych przenośników łukowych


Kontakt (Holding)
Martin Regnet
Global PR Manager
Interroll (Schweiz) AG
Via Gorelle 3| 6592 Sant’Antonino | Switzerland
+41 91 850 25 21
media@interroll.com
www.interroll.com

Kontakt (Polska)
INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
pl.sales@interroll.com
www.interroll.pl


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest jednym z czołowych międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu transportu materiałów. Firma została założona w 1959 roku i jest notowana na giełdzie SIX Swiss Exchange od 1997 roku. Dostarcza integratorom systemów i producentom przemysłowym szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: \”Rollers\” (rolki przenośnikowe), \”Drives\” (silniki i napędy przenośników), \”Conveyors & Sorters\” (przenośniki i sortery) oraz \”Pallet & Carton Flow\” (systemy magazynowe). Rozwiązania firmy Interroll znajdują zastosowanie w systemach pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach oraz w przemyśle spożywczym, tekstylnym, motoryzacyjnym i innych. Produkty firmy są użytkowane przez takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada globalną sieć 32 przedsiębiorstw o sumarycznym obrocie 450,7 miliona CHF. W 2017 roku zatrudniała 2100 pracowników.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *