Nowości produktowe

Optymalna wydajność obrabiarek o małej mocy

By  | 

Nowe głowice Double Quattromill® 14 firmy Seco Tools umożliwiają optymalizację operacji planowania w warsztatach z obrabiarkami o małej mocy. Wykorzystanie dwustronnych płytek z 8 krawędziami skrawającymi w głowicy do planowania to ekonomiczne rozwiązanie, które ma na celu zwiększenie głębokości skrawania w operacjach obróbki zgrubnej, półwykańczającej i wykańczającej. Stworzona przez Seco głowica Double Quattromill® 14 to mniejsza wersja głowicy Double Quattromill® 22 — idealna do stosowania w dużych obrabiarkach o większej mocy i momencie obrotowym.

Głowice Double Quattromill® 14 są dostępne w wersjach o kącie przystawienia 45° i 68° oraz głębokości skrawania odpowiednio do 6 mm (0,236 cala) i 8 mm (0,315 cala). Kąt 45°, który sprawdza się przy słabym lub niestabilnym mocowaniu, wpływa na zmniejszenie grubości wiórów i zwiększenie prędkości posuwu. Kąt 68° zapewnia dużą głębokość skrawania przy takiej samej wielkości płytki co kąt 45°, jednak cechuje się większym luzem — co ułatwia unikanie ścian bocznych i elementów mocujących. W przeciwieństwie do stycznych frezów do planowania płytki głowicy Double Quattromill® 14 bardzo łatwo skrawają, co wiąże się z niższymi siłami, mniejszym zużyciem energii i wyższą trwałością ostrza.

Korpusy frezów głowicy Double Quattromill® 14 są dostępne w wersjach ze stałymi gniazdami lub z kasetami, o standardowej lub gęstej podziałce, a także w wersjach metrycznych lub calowych. Firma Seco zastosowała także nową technologię w zakresie faktury powierzchni głowicy Double Quattromill® 14 w celu uzyskania lepszej kontroli wiórów, ich efektywniejszego odprowadzania oraz większej trwałości głowicy.

Double Quattromill® 14 oferuje trzy rodzaje płytek różniące się geometrią i gatunkiem. Płytki o geometrii ME12 są odpowiednie do materiałów klejących się, takich jak tytan oraz stal nierdzewna. Płytki M10, charakteryzujące się ostrzejszymi krawędziami i mniejszymi powierzchniami styku T, znakomicie sprawdzają się przy niższych poziomach mocy, podczas pracy z materiałami klejących się, niektórymi gatunkami stali narzędziowej i superstopami. Z kolei geometria M18 zapewnia najlepszą ochronę krawędzi podczas obróbki skrawaniem materiałów ściernych, takich jak stale, stale narzędziowe i żeliwa.

Aby uzyskać więcej informacji na temat głowicy Double Quattromill® 14, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Seco lub odwiedzić stronę poświęconą Double Quattromill® 14.


Firma Seco Tools
ma swoją siedzibę w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg jej działania obejmuje przeszło 75 krajów. Dzięki temu stała się czołowym ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań w dziedzinie frezowania, narzędzi stacjonarnych, wiercenia i systemów narzędziowych. Od ponad 80 lat firma Seco dostarcza technologie, procesy i wsparcie pozwalające wytwórcom na całym świecie osiągnąć najwyższą wydajność i największe zyski. Więcej informacji o tym, jak innowacyjne produkty i niezrównana jakość usług firmy Seco przyczyniają się do sukcesów producentów z różnych branż, można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.secotools.com.


Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *