Napędy i sterowanie

Nowa jakość uszczelnienia i żywotność dłuższa nawet o 100% – Premium Sine Seals od SEW-EURODRIVE

By  | 

Pierścienie uszczelniające nie są nowym rozwiązaniem – są stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest uszczelnienie obracającego się wału. Dotychczas stosowaliśmy produkty zgodne z normą DIN 3760 oraz bieżącym stanem techniki. Dlaczego w takim razie opracowaliśmy wersję Premium Sine Seal (PSS) i czym się ona różni od innych pierścieni?

Napędy wykorzystywane w przemyśle są eksploatowane przy dużej dynamice i zmiennym kierunku obrotów oraz coraz częściej pracują całą dobę – nawet do 8000 roboczogodzin rocznie. Biorąc pod uwagę takie obciążenia pierścień uszczelniający wał stanowi najsłabsze ogniwo motoreduktora pod kątem żywotności.

SEW-EURODRIVE opracowała we współpracy z firmą Freudenberg Sealing Technologies uszczelnienie Premium Sine Seal, charakteryzujące się zoptymalizowanym smarowaniem w szczelinie uszczelnienia, zredukowanym tarciem i zużyciem, jak również podwyższonym bezpieczeństwem szczelności.

Korzyści:

  • Mniejsze zużycie na powierzchni uszczelniającej nawet o 50%.
  • Wydłużona żywotność nawet o 100% w porównaniu z klasycznymi pierścieniami uszczelniającymi.
  • Brak docierania lub zużycia na wale – w przypadku demontażu napędu – wymiana pierścienia uszczelniającego wał może odbyć się dokładnie w tym samym miejscu.
  • Większa niezawodność urządzeń dzięki lepszej ochronie przed przeciekami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *