Nowości produktowe

Nowa seria przekładni zębatych z tworzyw sztucznych pozwala projektantom osiągać wyższe poziomy wydajności

By  | 

Firma norelem, specjalizująca się w produkcji elementów standardowych do maszyn, zaprezentowała nową serię plastikowych kół i przekładni zębatych walcowych, stanowiącą ekonomiczne i bardzo wydajne uzupełnienie zestawu narzędzi dla projektantów i konstruktorów.

Najczęściej spotykany rodzaj przekładni zębatych – przekładnie walcowe o zębach prostych – to podstawowy komponent dla zapewnienia bezpoślizgowego przenoszenia sił z jednego wału na drugi. Ma to kluczowe znaczenie dla maszyn, które wymagają zmiany kierunku obrotów, np. w przypadku, gdy obciążenia muszą być podniesione lub zmniejszone.

Firma norelem obecnie oferuje stalowe koła zębate walcowe jako część swojego portfolio obejmującego 45 000 produktów. W celu zwiększenia wsparcia dla klientów pracujących z aplikacjami automatyki i inżynierii mechanicznej, norelem zapewnia również ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych.

Przystępne cenowo, plastikowe zębatki walcowe oferują ponadto zalety w postaci zmniejszonej wagi, poprawionej odporności na korozję i minimalnych nakładów na konserwację.

Zarówno stalowe, jak i plastikowe koła zębate są dostępne we wszystkich standardowych wielkościach, z liczbą zębów od 12 do 38, zapewniając doskonałą wytrzymałość i dokładność nawet w najbardziej wymagających środowiskach pracy.

Dla jeszcze bardziej złożonych zastosowań zębatki walcowe można łączyć z listwami zębatymi lub zębatkami i przekładniami stożkowymi – również dostępnymi w firmie norelem – za pomocą katalogu standardowych elementów maszyn THE BIG GREEN BOOK.

“Przekładnie zębate walcowe są niezbędne dla każdego konstruktora. Nasza nowa oferta produktów plastikowych zapewnia rozszerzony wybór, dzięki czemu klienci mogą od ręki znaleźć koła zębate optymalnie dostosowane do swoich zastosowań” – komentuje Marcus Schneck, CEO norelem.

Więcej informacji o firmie norelem i ofercie komponentów standardowych można znaleźć na stronie www.norelem.pl.


O firmie norelem
norelem to jeden z najważniejszych globalnych producentów i dostawców standardowych elementów maszyn. Firma dostarcza ponad 45 000 standardowych komponentów do budowy maszyn oraz wiele produktów z zakresu automatyzacji produkcji. Dziewięćdziesiąt osiem procent pozycji jest dostępnych od ręki z magazynu wraz z ofertą pomocy technicznej na miejscu dla oferowanych produktów.

THE BIG GREEN BOOK
Jest to zarówno katalog koncepcji firmy norelem, jak i książka referencyjna. To ostateczny przewodnik z zakresu standardowych komponentów technicznych. Katalog THE BIG GREEN BOOK łączy w jednym miejscu informacje o produktach, specyfikacje i dane techniczne. Powstały przy użyciu logicznej sekwencji numerów artykułów w oparciu o etapy produkcji, zawiera odniesienia do najlepszych praktyk oraz porady i wskazówki.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *