Napędy i sterowanie

ATO5 – przekładnie przemysłowe gotowe do wysyłki w 5 dni

By  | 

Przekładnie przemysłowe kojarzą się przede wszystkim z wytrzymałością, dostosowaniem do indywidualnych potrzeb i wysokim momentem obrotowym, ale również z długim czasem oczekiwania na dostawę. SEW-Eurodrive zadbało o to, by skrócić czas dostaw. Jak bardzo?

Wszystkie przekładnie przemysłowe objęte programem ATO5, wchodzące w skład sprawdzonego systemu modułowego SEW-Eurodrive, już po 5 dniach roboczych od daty zamówienia opuszczają zakład produkcyjny. To dobra wiadomość dla klientów, którym szczególnie zależy na czasie.

Wszystkie produkty ATO5 (ATO – Assemble-To-Order) opuszczają fabrykę SEW-Eurodrive już po 5 dniach roboczych od złożenia zamówienia. Szybciej już się nie da! Chyba, że w przypadku awarii – wtedy przekładnia przemysłowa ATO5 zostanie wysłana nawet w ciągu jednego dnia roboczego!

W ramach programu ATO5 dostępne są standardowe przekładnie zębate walcowe i walcowo-stożkowe generacji X.e (wersje z momentem obrotowym do 45 kNm) oraz standardowe przekładnie planetarne serii P (wersje z momentem obrotowym do 360 kNm) z prawie wszystkimi opcjami. W przypadku awarii maszyn nasi klienci otrzymają wszystkie wyszczególnione przekładnie już w ciągu 24 godzin. Nowy program zapewnia niesamowitą elastyczność oraz bezpieczeństwo eksploatacyjne.

Zalety ATO5 dla konstruktorów:

 • Więcej czasu na planowanie.
 • Maszynę wykorzystującą przekładnię objętą programem ATO5 można w spokoju zaprojektować – zamówienie przekładni może poczekać do samego końca.
 • Skierowanie uwagi na istotnych aspektach projektowych.
 • Dzięki zdefiniowanym parametrom możliwa jest szybsza realizacja projektów.

Zalety ATO5 dla pracowników działu zakupów:

 • Przekładnię można zamówić dopiero po zakończeniu prac konstrukcyjnych. Dzięki temu wyeliminowane zostaną wszelkie, tak powszechne w dzisiejszych czasach korekty i związane z nimi dodatkowe nakłady.
 • Zyskujesz większą elastyczność operacyjną dzięki szybkiej dostawie.
 • Uwagę można skupić na produktach i elementach, które wymagają długich terminów realizacji, a przekładnie SEW-Eurodrive zamówić w dogodnym czasie.

Zalety ATO5 dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie maszyn:

 • Większe bezpieczeństwo eksploatacyjne, ponieważ przekładnie przemysłowe ATO5 opuszczają nasz zakład już po jednym dniu od zamówienia.
 • Brak potrzeby przechowywania zapasowych przekładni lub ich części.
 • Mniejsze koszty związane z magazynowaniem. Dzięki krótszym terminom dostaw SEW-Eurodrive staje się magazynem.
 • Większa elastyczność i mniejsze nakłady na planowanie w zakresie konserwacji prewencyjnej.

Ale to nie wszystko!

Od marca 2021 roku możliwa będzie również szybsza dostawa ATO5 przekładni X.e z momentem obrotowym sięgającym nawet do 175 kNm. SEW-Eurodrive zdaje sobie sprawę, że wiele przekładni wymaga indywidualnych modyfikacji, takich jak specjalne wały wyjściowe, podwójny wypust czy specjalne czujniki – jest to konieczne, aby dostosować przekładnie do określonych oczekiwań i potrzeb klientów. Również w tym aspekcie SEW-Eurodrive zapewnia wsparcie – od 1 marca 2021 roku, w ramach programu ETO15 to go/towe (ETO – Engineer-To-Order), tego typu przekładnie będą dostarczone w ciągu 15 dni roboczych, licząc od chwili złożenia zamówienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *