Nowości produktowe

Nowe akcesoria tnące do elektrycznych i ręcznych narzędzi

By  | 

Firma RS Components wprowadza nowe akcesoria tnące do elektrycznych i ręcznych narzędzi używanych w działach utrzymania ruchu.
Akcesoria tnące LENOX zapewniają wysoką wydajność, wytrzymałość i zwiększoną produktywność.

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM) oraz globalny dystrybutor produktów dla inżynierów, dodała gamę akcesoriów tnących do narzędzi elektrycznych i ręcznych LENOX do swojej oferty produktów dla inżynierów działów utrzymania ruchu pracujących w środowiskach produkcyjnych oraz dla specjalistów z branży budowlanej, hydraulicznej i obróbki drewna. Nowa gama Lenox obejmuje akcesoria tnące do narzędzi elektrycznych, takie jak tarcze tnące, ostrza do pił szablastych, otwornice, ostrza do wyrzynarki i wiertła stopniowe.

Zaprojektowane pod kątem użytkowania w takich samych narzędziach elektrycznych, jak narzędzia ścierne, tarcza diamentowa METALMAX  firmy LENOX jest oferowana jako alternatywa dla tarczy tnącej, ponieważ gwarantuje pracę w takim samym zakresie prędkości obrotowej i siły posuwu.

Produkt gwarantuje również niezwykłą  wytrzymałość, zapewniając 1000 lub więcej cięć — co stanowi 30 razy dłuższą żywotność w porównaniu do cienkich tarcz tnących. Oprócz tego głębokość cięcia pozostaje taka sama przez cały okres eksploatacji, co zapewnia lepszą kontrolę, zasięg i precyzję. Technologia ta jest odpowiednia do różnych rodzajów metalu, takich jak stal, blacha, stal nierdzewna, pręty zbrojeniowe, żeliwo, aluminium i inne metale nieżelazne.

Drugi asortyment oferowany przez firmę RS to ostrza do pił szablastych, które obejmują: ostrza z końcówkami węglikowymi LAZER CT zapewniającymi 10 razy dłuższą żywotność w porównaniu do standardowych ostrzy bimetalowych; ostrza DEMOLITION CT, które zostały zaprojektowane do cięcia gwoździ w drewnie; oraz ostrza zakrzywione GOLD POWER ARC, które gwarantują 2 razy dłuższą żywotność w porównaniu do standardowych, prostych ostrzy do pił szablastych.

Inne akcesoria tnące do narzędzi elektrycznych obejmują diamentowe otwornice, które zapewniają ciągłą krawędź i wytrzymałą konstrukcję, gwarantującą większą trwałość w przypadku wymagających zastosowań; ostrza do bimetalowych pił szablastych do obróbki drewna i cięcia metalu oraz wiertła stopniowe VARI-BIT , które cechują się opatentowaną konstrukcją dwurowkową, aby umożliwić szybkie i łatwe wycinanie okrągłych otworów.

Dostępne są również płyny do cięcia i obróbki metali, w tym smar LENOX PROTOOL, który jest syntetyczną emulsją opracowaną w celu przedłużenia żywotności narzędzi. W skład oferty wchodzą również narzędzia ręczne, w tym ramy i ostrza do piły oraz obcinaki do plastikowych i metalowych rur.

Gama akcesoriów tnących do narzędzi elektrycznych i ręcznych jest obecnie dostępna w RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *