Środki smarne i oleje

Nowe oleje o bardzo niskiej lepkości w ofercie Texaco Havoline

By  | 
  • Oleje o bardzo niskiej lepkości Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 oraz Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20
  • Opracowane przy zastosowaniu wysokiej jakości syntetycznych olejów bazowych oraz technologii Deposit Shield firmy Chevron Lubricants
  • Nowe oleje zapewniają oszczędność paliwa, dłuższą ochronę podzespołów silnika oraz mniejsze zużycie oleju

 

Chevron Lubricants wprowadził do oferty dwa nowe oleje o niskiej lepkości, należące do linii Texaco Havoline. Ich premiera odbyła się podczas wystawy Autopromotec 2019.

Texaco – marka należąca do firmy Chevron – to zróżnicowana oferta olejów sprzedawanych pod markami: Texaco, Havoline, Delo, HDAX oraz Techron.  Zapewniają one sprawność, ochronę i niezawodne działanie pojazdów oraz maszyn.

Nowe oleje Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 oraz Havoline ProDS VB SAE 0W-20, które zadebiutowały podczas wystawy Autopromotec, dołączają do linii najwyższej klasy olejów Texaco Havoline, obejmującej takie produkty jak Texaco Havoline ProDS V SAE 5W-30, ProDS F SAE 5W-20, ProDS M SAE 5W-30 oraz ProDS P SAE 0W-30.

Oleje Texaco Havoline ProDS opracowywane są zgodnie z wytycznymi określonymi przez najważniejszych producentów OEM, przy wykorzystaniu najwyższej jakości syntetycznych olejów bazowych i dodatków uszlachetniających. Tworzone są z myślą o zapewnieniu skutecznej ochrony pojazdom najnowszej generacji z niskoemisyjnymi i paliwooszczędnymi silnikami, również hybrydowymi.

Zalety olejów o bardzo niskiej lepkości

Oleje o bardzo niskiej lepkości, takie jak Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 oraz Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20, ograniczają straty silnika na skutek tarcia, zwiększając jego wydajność, dzięki czemu obniża się emisja CO2.

Oleje Texaco Havoline ProDS ograniczają zużycie paliwa dzięki niskiej lepkości
i zastosowaniu technologii Chevron Deposit Shield. Pozwala ona sprostać wymaganiom związanym ze zużywaniem się oleju i jego mniejszą trwałością, które stawiane są olejom o bardzo niskiej lepkości.

Technologia Deposit Shield tworzy stale odnawianą barierę ochronną, która ma za zadanie sprawić, by olej przywierał do ruchomych części silnika, pomagając w ich ochronie nawet w przypadku warstwy o grubości zaledwie 2 mikronów. Jednocześnie zapobiega ona tworzeniu się szkodliwych osadów węglowych, które mogłyby ograniczać skuteczność silnika, a także korozji jego wnętrza spowodowanej przez gazy spalinowe, oddziałujące przez dłuższy czas.

Nowe formuły

Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 jest olejem przeznaczonym dla samochodów wyprodukowanych przez BMW, Mercedes-Benz, Volvo oraz GM Europe. Może być stosowany w silnikach benzynowych z wtryskiem pośrednim i bezpośrednim, w samochodach osobowych z silnikiem benzynowym wyposażonym w filtr cząstek stałych (GPF) oraz z silnikiem diesla z wtryskiem bezpośrednim wyposażonym w filtr cząstek stałych (DPF).

Niska lepkość Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 oraz system zaawansowanych dodatków ograniczają zużycie, natomiast technologia niskopopiołowa (low SAPS) służy ochronie katalizatorów i filtrów cząstek stałych. Nowa formuła ma utrzymać czystość podzespołów silnika, w tym turbosprężarek, nawet w wysokich temperaturach oraz zapobiec przedwczesnemu zapłonowi przy niskich prędkościach obrotowych. Texaco Havoline ProDS MG SAE 0W-20 sprzedawany jest w pojemnikach w złotym kolorze o pojemności 1 lub 4 litrów.

Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20 jest olejem zawierającym dodatki, dzięki którym spełnia surowe wymagania stawiane pojazdom najnowszej generacji produkowanym przez Grupę VAG. Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20 może być stosowany w silnikach benzynowych z wtryskiem pośrednim i bezpośrednim oraz w silnikach diesla z wtryskiem bezpośrednim z układem obróbki spalin, korzystających z filtrów cząstek stałych (DPF).

Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20 stworzono z myślą o wysokich osiągach oraz ochronie nowych silników niskoemisyjnych i paliwooszczędnych marki Volkswagen, Audi oraz Skoda. Niska lepkość oleju oraz system zaawansowanych dodatków ograniczają zużycie, natomiast technologia niskopopiołowa (low SAPS) służy ochronie katalizatorów i filtrów cząstek stałych, ograniczając emisję zanieczyszczeń. Zaawansowane dodatki uszlachetniające chronią cylindry, tłoki, pierścienie oraz zawory tłokowe przed korozją i zużyciem, kontrolując przy tym dyspersję niespalonych materiałów i szlamu, przez co silnik zyskuje optymalną żywotność. Dobra pompowalność w niskich temperaturach sprzyja szybkiemu krążeniu oleju, ograniczając zużycie podczas zimnego rozruchu silnika. Texaco Havoline ProDS VB SAE 0W-20 sprzedawany jest w pojemnikach w złotym kolorze o pojemności 1 4 litrów.

Poza olejami z linii Texaco Havoline ProDS, ofertę olejów silnikowych do lekkich pojazdów uzupełniają oleje z linii Texaco Havoline Ultra, Havoline Energy oraz Havoline Extra. Taka szeroka i różnorodna oferta spełnia potrzeby zarówno właścicieli starszych pojazdów, jak i samochodów najnowszej generacji, zachowując przy tym zgodność ze specyfikacjami narzucanymi przez wielu producentów oraz z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Ponadto, firma Chevron Lubricants oferuje inne wysokiej jakości produkty: oleje do automatycznych skrzyń biegów, oleje przekładniowe, płyny do chłodnic, płyny hamulcowe i do układów kierowniczych, a także smary.

Więcej informacji na temat Texaco Havoline uzyskać można na stronie: www.texacopolska.pl bądź kontaktując się z dystrybutorem Texaco w Polsce:

Synergy Oil
Texaco Lubricants Distributor
Wiertnicza 135
02-952 Warszawa
kontakt@texacopolska.pl


Firma Chevron

Chevron Corporation jest jedną z wiodących firm z branży energetycznej. Dzięki licznym oddziałom na całym świecie, firma zajmuje się wszystkimi aspektami związanymi z rynkiem energetycznym. Firma Chevron prowadzi wydobycie, produkcję oraz transportuje ropę naftową i gaz ziemny; zajmuje się rafinowaniem, uszlachetnianiem i dystrybucją paliw i olejów dla branży transportowej; wytwarza i sprzedaje produkty petrochemiczne oraz dodatki uszlachetniające; wytwarza energię; opracowuje i wykorzystuje technologie o wysokiej wartości dodanej dla każdej z dziedzin, którymi się zajmuje. Chevron ma siedzibę w San Ramon w Kalifornii.

Więcej informacji na temat Chevron Corporation uzyskać można na stronie www.chevron.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *