Środki smarne i oleje

Chevron Lubricants przedstawia najnowszy produkt do urządzeń produkujących ciepło i energię

By  | 

Chevron Lubricants przedstawia najnowszy produkt do urządzeń produkujących ciepło i energię: Texaco HDAX 9300 SEA 40

Texaco HDAX 9300 SAE 40 to wysokowydajny, średniopopiołowy olej silnikowy, opracowany specjalnie do układów czterosuwowych, ze stalowymi tłokami o wysokim BMEP, pracujących na gazie ziemnym o jakości gazociągowej.

Texaco HDAX 9300, wprowadzony na rynek przez Chevron Lubricants, posiada homologację INNIO Jenbacher typu 9 dla silników ze stalowymi tłokami o wysokim BMEP. Cechuje się nowoczesnymi dodatkami chemicznymi dostosowanymi do użytku z układami katalizatora.

Texaco HDAX 9300 SAE 40 został opracowany, aby oferować dłuższe okresy między wymianami w silnikach ze stalowymi tłokami o wysokim BMEP i bardzo niskim zużyciu oleju, ze względu na zwiększoną odporność na utlenianie oraz zachowanie liczby zasadowej.

Nowoczesne silniki na gaz ziemny pracują w wyższych temperaturach niż kiedykolwiek wcześniej, co oznacza, że oleje silnikowe, takie jak Texaco HDAX 9300 mają do odegrania istotną rolę w zapobieganiu powstawania osadów na tłokach i cylindrach. Poziom popiołu w produkcie został opracowany tak, aby zapewnić ochronę przed zużyciem zaworów, zmniejszając jednocześnie tworzenie się osadów popiołu w komorze spalania, co może prowadzić do przedwczesnego zapłonu.

Opracowany w celu ochrony silników pracujących na gazie ziemnym, w warunkach dużego obciążenia, w tym urządzeń o klasie energetycznej 10 MWel, HDAX 9300 wspiera ochronę przed zużyciem, zwiększa czas i wydajność oraz wpływa na dłuższą żywotność silnika. Texaco HDAX 9300 SAE 40 wchodzi na rynek z homologacją silnika typu 9 od INNIO Jenbacher po udanej próbie terenowej.

Integralność oleju jest niezbędna w działaniach z wąskimi tolerancjami i ekstremalnymi temperaturami. Pomaga zapewnić niższe koszty eksploatacji i konserwacji, chroniąc przed korozją i utlenianiem oraz minimalizując wzrost TAN.

– Wiedza branżowa Chevron na wszystkich etapach, od opracowywania dodatków po oleje bazowe, odegrała kluczową rolę w uzyskaniu jednej z pierwszych formalnych homologacji tłoków ze stali o wysokim BMEP w firmie INNIO dla HDAX 9300 – mówi Marty Brown, Global Brand OEM Manager w dziale przemysłowym Chevron Lubricants.

– HDAX 9300 zapewnia zaawansowaną kontrolę osadów w najnowocześniejszych silnikach ze stalowymi tłokami o wysokim BMEP (większym lub równym 22 bary). Pracują one dłużej i są czystsze, dzięki większej niezawodności, rezerwie alkaliczności i retencji, co wpływa na wzrost wydajności. Zastosowanie HDAX 9300 w najnowszej generacji wysokowydajnych silników, które pracują w bardzo ciężkich warunkach przy bardzo wysokich temperaturach i ciśnieniach tłoka, pomaga utrzymać czystość paska pierścieniowego i ochronę tulei cylindrowej – dodaje.

Nowy produkt jest wspierany przez program monitorowania jakości Texaco Lubewatch, który umożliwia klientom śledzenie wydajności sprzętu, zapewniając, że okresy pomiędzy wymianami oleju są zgodne z okresami serwisowymi OEM.


O Chevron

Chevron Corporation jest jedną z wiodących firm z branży energetycznej. Dzięki licznym oddziałom na całym świecie, firma zajmuje się wszystkimi aspektami związanymi z rynkiem energetycznym. Firma Chevron prowadzi wydobycie, produkcję oraz transportuje ropę naftową i gaz ziemny; zajmuje się rafinowaniem, uszlachetnianiem i dystrybucją paliw i olejów dla branży transportowej; wytwarza i sprzedaje produkty petrochemiczne oraz dodatki uszlachetniające; wytwarza energię; opracowuje i wykorzystuje technologie o wysokiej wartości dodanej dla każdej z dziedzin, którymi się zajmuje. Chevron ma siedzibę w San Ramon w Kalifornii.

Więcej informacji na temat Chevron uzyskać można na stronie www.chevron.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *