Nowości produktowe

Nowe wyłączniki elektroniczne z serii PXS24 firmy Eaton

By  | 

Dzięki nowym wyłącznikom elektronicznym z serii PXS24 firma Eaton wchodzi w nową erę monitorowania prądu stałego (DC).

Dzięki innowacyjnemu systemowi PXS24, firma Eaton poszerza swoją bogatą ofertę produktów z zakresu monitorowania prądu. Zarówno wersje Economy, jak i Standard są już dostępne w całej Europie. PXS24 oferuje użytkownikom większą wydajność instalacji i konserwacji, a także zwiększoną niezawodność systemu.

Tradycyjnie obwody 24 V DC były zabezpieczane za pomocą elektromechanicznych wyłączników nadprądowych. Jednak w przypadku obecnej generacji elektronicznych źródeł energii często taka ochrona już nie jest wystarczająca. Podczas gdy dzisiejsze zasilacze prądu stałego są odporne na zwarcia, w przypadku awarii ich napięcie wyjściowe jest zbyt niskie, aby wyzwolić konwencjonalne wyłączniki. Elektroniczny wyłącznik PXS24 zapewnia znacznie lepszą ochronę obwodów 24 V DC, ponieważ szybko wykrywa przeciążenia i selektywnie wyłącza dotknięte nimi części maszyny. W efekcie system pozostaje pod kontrolą, a błędów można uniknąć, aby zapobiec poważnym uszkodzeniom lub też można wyłączyć system w kontrolowany sposób. Moduł jest w stanie chronić nawet obciążenia pojemnościowe do 20 000 μF. Stosując PXS24, konstruktorzy maszyn mogą znacznie zwiększyć niezawodność swoich systemów.

PXS24 jest modułowym systemem skalowalnym. Każdy kanał składa się z oddzielnego modułu, z sześcioma zintegrowanymi zaciskami rozprowadzenia potencjału, co umożliwia bezpośrednie podłączenie do trzech obciążeń 24 V DC. W przeciwieństwie do konwencjonalnych rozwiązań, użytkownik nie jest zmuszony do korzystania z modułów wielokanałowych, PXS24 pozwala na wybór liczby kanałów zgodnie z rzeczywistymi potrzebami zastosowania. Okablowanie można zredukować do minimum, co nie tylko prowadzi do dalszych oszczędności, ale również eliminuje możliwe źródła błędów: Pierwszy kanał PXS24 jest podłączony do zasilania 24 V za pomocą zacisku wtykowego. Wszystkie kolejne moduły PXS24 zasilane są przez szynę zbiorczą, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowego okablowania. Dzięki temu konfiguracja może być łatwo rozbudowywana.

„Naszym celem było zaoferowanie naszym klientom wyraźnej wartości dodanej w porównaniu z produktami konkurencji”, mówi Alexander Jellenigg, product manager w firmie Eaton. „Wiemy, że instalacja i konserwacja są najbardziej kosztownymi czynnikami. Dlatego ważne było dla nas, aby umożliwić konstruktorom maszyn, paneli i instalatorom szybszą i bardziej wydajną pracę”.

Dodatkowe zintegrowane funkcje PXS24 umożliwiają również zachowanie komponentów w szafie rozdzielczej. Dzięki temu zapotrzebowanie na miejsce jest nawet o 25 procent mniejsze niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań. Ponadto PXS24 redukuje zużycie materiałów o 15 procent i czas instalacji o około 35 procent.

Każdy kanał posiada własne wejścia i wyjścia kompatybilne z sterownikami PLC. Umożliwia to wykorzystanie kanałów PXS do monitorowania i wizualizacji, co jest niezbędne do selektywnego wyłączania, jak również do konserwacji i rozwiązywania problemów. Za pomocą PXS24 w razie awarii można przełączać bezpośrednio inne kanały. Kanały można łączyć bezpośrednio za pomocą prostego wtykowego połączenia, aby generować komunikaty grupowe lub łączyć i wyłączać wiele kanałów w przypadku awarii.

Alexander Jellenigg jest przekonany, że „zdolność oprogramowania PXS do bezpośredniej komunikacji z PLC sprawia, że jest to rozwiązanie przyszłościowe. Wejścia i wyjścia sterujące są zgodne z normą IEC-EN 61131-2. Ułatwia to nie tylko komunikację z PLC, ale również zapewnia, że PXS jest wystarczająco wytrzymały, aby reagować na czujniki i ma możliwość sterowania funkcjami, które w przeciwnym razie wymagałyby osobnych wyjść dla PLC”.

Wersja Standard PXS24 obejmuje zakres do 16 A. Wersja Economy pracuje w zakresie prądowym do 10 A i nie posiada funkcji komunikacyjnych. Poza tym, wszystkie inne funkcje wersji Standard i Economy są identyczne. Wszystkie wersje PXS24 posiadają certyfikację UL. Oznacza to, że nie ma problemów z instalacją PXS24 w maszynach do użytku w Ameryce Północnej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.


Informacje o firmie Eaton

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to spółka zajmująca się dystrybucją energii, która w 2017 roku osiągnęła sprzedaż rzędu 20,4 mld USD. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 96 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.


Kontakt dla czytelników:
Eaton Electric Sp. z o.o., Biuro Warszawa,
ul. Krakowiaków 34, 02-255 Warszawa,
Tel: +48 22 320 5050,
Email: pl-warszawa@eaton.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *