Nowości produktowe

Nowy system cokołów Rittal do szaf sterowniczych

By  | 

Firma Rittal oferuje nowy system cokołów do szaf sterowniczych i racków IT, z bogatym wachlarzem funkcji i zastosowań. Nowy produkt łączy w sobie wszystkie zalety dotychczasowych systemów cokołów TS oraz Flex, co daje znacznie więcej możliwości, w tym możliwość kompatybilnego montażu akcesoriów do szaf VX25 i wykorzystania cokołu jako inteligentnego przedziału kablowego.

Nowy system cokołów VX firmy Rittal jest optymalnie dopasowany do systemu szaf pełnogabarytowych VX25 i jednocześnie w pełni kompatybilny z dotychczasowymi systemami szaf TS, TS IT, SE, CM, PC, IW, TP oraz TE. Przykładowe zalety rozwiązania to krótszy czas montażu, niższe koszty, a także wyższy poziom bezpieczeństwa. Nowy produkt w przyszłości zastąpi dotychczasowe cokoły Flex-Block i TS (https://www.rittal.com/com_en/vx25/socket.php).

System cokołów VX pozwala na niemal nieograniczone możliwości ustawiania, transportu, prowadzenia i mocowania kabli oraz zabudowy. Wewnątrz cokołu znajduje się pełna siatka wymiarowa 25 mm, dzięki czemu można w nim stosować także części do rozbudowy szafy sterowniczej. Poza złączkami szeregowymi oraz szynami wsporczymi do szaf, prowadzone w cokole kable można skutecznie przymocować za pomocą szyny systemowej chassis.

System składa się ze stabilnych elementów narożnych z osłonami z przodu i z tyłu oraz z osłon bocznych. Dostępny jest w dwóch wersjach wysokości: 100 lub 200 mm. Osłony i elementy narożne produkowane są z blachy stalowej. Zintegrowane centrowanie, które zainstalowane jest na ramie szafy VX25, pozwala na dokładne ustawienie szafy na cokole oraz szybki montaż elementów narożnych na ramie szafy. Nowością jest również możliwość przymocowania cokołu bezpośrednio od góry, co znacznie ułatwia przykręcanie.

Osłony z blachy stalowej można zainstalować zatrzaskowo lub zdjąć, jeżeli szafa ma zostać podniesiona za pomocą podnośnika widłowego czy też wózka podnośnikowego. Zatrzaskowe osłony umożliwiają szybki dostęp do szafy oraz dostosowane do potrzeb wykorzystanie cokołu, np. jako przedziału kablowego.
Dzięki całkowicie symetrycznym elementom narożnym oraz użyciu takich samych osłon cokołów na szerokości i głębokości możemy umieścić z boku osłony wentylowane, osłony z listwami szczotkowymi, lub też zastąpić nimi osłony przednie lub tylne.

Wszystkie osłony łączy się z elementem narożnym zatrzaskowo, przy czym można je także przykręcić na stałe. Zamontowane nakrętki klatkowe ułatwiają i przyspieszają montaż. W zależności od zastosowania, możemy zrezygnować z osłon między szafami szeregowymi albo wykorzystać osłonę o wysokości 100 mm do ustabilizowania elementów narożnych cokołu.

Zdj. 1. W nowym systemie cokołów do szaf sterowniczych i racków IT firma Rittal oferuje niespotykaną dotychczas różnorodność funkcji oraz możliwości zastosowań


Informacje o VX25 i przejściu na nowy system
Nowy system pełnogabarytowych szaf sterowniczych VX25 to pierwszy system, który został w całości opracowany na podstawie wymogów większej wydajności w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz łańcuchów wartości w Przemyśle 4.0. Poprzez hasło „System perfection” Rittal obiecuje wyraźny wzrost innowacyjności, który stał się możliwy dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu, a także dialogowi z Klientami. VX25 oferuje maksymalną jakość i ciągłość danych, mniejszą złożoność oraz oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo montażu. Wysoki poziom innowacyjności potwierdza ponad 25 zgłoszonych praw patentowych.
Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście na nowy system szaf, Rittal udostępnił programy narzędziowe online. Asystent zamiany list części na odpowiednie dla VX25 (https://bit.ly/2vvjPFR), darmowe dane CAD oraz inteligentne narzędzie doboru i konfiguracji VX25 ułatwią producentom przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf.

Źródło: Rittal Sp. z o.o.


Dane adresowe firmy Rittal:
Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl

 


O firmie Rittal
Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).
Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.
Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.
Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.
Spółka Rittal Sp. z o.o. została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.
Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *