Nowości produktowe

Nowy zawór elektromagnetyczny – zwiększa niezawodność oraz wydajność operacyjną.

By  | 

Zawór elektromagnetyczny marki ASCO serii 327C od firmy Emerson, charakteryzuje się konstrukcją o bezpośrednim działaniu i dużym przepływem dla doskonałej wydajności kontroli przepływu i pewności działania.

Firma Emerson wprowadziła na rynek nowe zawory Zawory serii 327C marki ASCO™ które charakteryzują się bezpośrednim działaniem oraz dużym przepływem, co zapewnia doskonały stosunek przepływu do mocy w porównaniu z podobnymi zaworami dostępnymi na rynku. Konstrukcja zaworów marki ASCO™ serii 327C charakteryzuje się zrównoważoną konstrukcją grzybkową, która umożliwia uzyskiwanie dużego przepływu przy minimalnym zapotrzebowaniu na moc, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w elektrowniach, rafineriach, czy też zakładach przetwórstwa chemicznego.

Obiekty takie jak te mogą posiadać setki, a nawet tysiące zaworów zainstalowanych w swoich procesach oraz systemach. Nawet jeden wadliwie działający zawór może zakłócić przepływ krytycznych gazów i płynów, wpływając na jakość procesu i wymuszając nieplanowane przestoje oraz dodatkowe czynności konserwacyjne.

Zawory ASCO serii 327C posiadają funkcje, które łączą niezawodność i trwałość w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i poprawy pewności procesu. Zawory posiadają unikalną, dwuwarstwową technologię uszczelnienia dynamicznego, która zapewnia doskonałą odporność na tarcie, pomagając zapewnić niezawodne działanie zaworu nawet w ekstremalnych warunkach roboczych o temperaturach sięgających od -60 do nawet 90 stopni Celsjusza. Ponadto zawór jest zgodny z SIL (Safety Integrity Level) 3, wykazując wysoki poziom integralności działania i bardzo niskie ryzyko awarii w przewidywanym cyklu życia zaworu.

„Obiekty takie jak elektrownie i rafinerie posiadają procesy wymagjące dużego przepływu dostarczania gazu i płynów i potrzebują zaworów, które są wydajne, niezawodne i łatwe w utrzymaniu przez tysiące godzin pracy” – powiedziała Anne Sophie Kedad, Director Marketing Process and Sustainability w firmie Emerson. „Zawory elektromagnetyczne marki ASCO™ serii 327C zapewniają niezawodne działanie, którego wymagają te obiekty, pomagając poprawić wydajność operacyjną poprzez zminimalizowanie niepotrzebnych czynności konserwacyjnych i wydłużenie okresów między testami kontrolnymi”.

Zawory ASCO serii 327C mogą pomóc usprawnić łańcuchy dostaw i uprościć złożoność specyfikacji dla użytkowników przemysłowych na całym świecie. Zawory oferują również unikalne elektryczne złącze testowe, aby zminimalizować czas rozruchu w terenie i zapobiec wnikaniu wilgoci podczas przechowywania.

Więcej informacji — odwiedź https://www.emerson.com/en-us/catalog/solenoid-valves/asco-327c.

https://www.emerson.com/en-us/news/2023/11-new-asco-series-327c-high-flow-solenoid-valve

Zawór elektromagnetyczny ASCO serii 327C charakteryzuje się konstrukcją o bezpośrednim działaniu i wysokim przepływie dla doskonałej wydajności kontroli przepływu i pewności działania.

www.emerson.com


O firmie Emerson

Emerson (NYSE: EMR) to globalna firma technologiczna i programistyczna dostarczająca innowacyjnych rozwiązań dla najważniejszych gałęzi przemysłu na świecie. Poprzez swoją wiodącą ofertę automatyki, w tym większościowy udział w firmie AspenTech®, Emerson pomaga producentom hybrydowym, procesowym i dyskretnym optymalizować działania, chronić personel, ograniczać emisje i realizować cele firm związane ze zrównoważonym rozwojem. Więcej informacji można znaleźć na stronie Emerson.com.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *